Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2012, 00:18   #31
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,395
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Ale tez z doświadczenia wiem, że jak spróbowalem jazdy po torze w Poznaniu to odechciało mi się zapierdalania po drogach i wielu miało podobnie, gdyby ktoś im stworzył taką mozliwość to by na drogach być może zrobiło by się bezpieczniej....
Przecież są takie możliwości,można wynająć tor w kilkanaście czy więcej motocykli na cały dzień i się wyszaleć.
Ale wtedy ci szybcy nie mają publiczności w postaci ludzi na ulicy czy innych kierowców. To po co będzie wydawał kasę na tor i paliwo jak nikt nie patrzy.

Nasunęło mi się porównanie drogi i naszych jezior ,dobrym przykładem jest Jeź.Bełdany.
Otóż po Bełdanach strzelają popisówki motorówkami , niby nic w tym dziwnego ale robią to tylko i wyłącznie kiedy na wodzie jest już sporo jachtów czyli "publiczność".
Z samego rana ich nie ma lub płyną wolniutko , pod wieczór podobnie.

Wychodzi na to że ci szybcy czy to na drodze czy na wodzie to ludzie którzy ciągle muszą komuś coś udowadniać.... ""popatrzcie na mnie , widzicie co potrafię"".
Czują się wtedy może bardziej spełnieni czy dowartościowani ?

Cóż robić , jeden się spełnia podróżując inny ryzykując.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 21:04   #32
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

I najgorsze jest to ze nawet po stracie kolegi,przyjaciela w wypadku motocyklowym-oczy otwieraja sie tylko na chwile-bo lata leca i trzeba zaszalec.

Co do toru to moze bylby pomysl.Jezeli chcesz pokazac na co cie stac-pokaz to tutaj.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2012, 21:22   #33
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Przecież są takie możliwości,można wynająć tor w kilkanaście czy więcej motocykli na cały dzień i się wyszaleć..
Nie do końca, tor jest tylko jeden, w Poznaniu i do tego dostęp do niego jest bardzo ograniczony, no i w dodatku kosztuje sporo miedzi, żeby sobie tam polatać. Jak mieszkałem w Anglii w promieniu 200 km było kilka miejsc gdzie można było pojeździć w bezpiecznych warunkach, no ale wiadomo tu jest Polska. A co do preferencji, to każdy lubi co innego i każdy sam odpowiada za siebie, gorzej jeśli konsekwencje tych czynów ponoszą też inni, bo akurat znaleźli się na trajektorii lotu naszego śmiałka. Jeśli natomiast ów śmiałek wywinie konkretnego dzwona i się połamie tu i ówdzie, to taką szkołę pamięta się długo i potem już bardziej się analizuje to co się robi... ja np. po złamanym obojczyku zmiękłem nie co .... ból to jedno, ale fakt, że jest się na łasce innych przez okres zagipsowania i że się nie zarabia na utrzymanie rodziny to drugie...
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 13.09.2012 o 22:26
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 08:05   #34
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,498
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 22 min 19 s
Domyślnie

Ciekawe czy takie coś by się u nas sprawdziło

__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 08:14   #35
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Zaj.....iaste.
O czyms takim caly czas mysle.
Znak dla motocyklisty.
Sami wiemy ze jak jest zakret,i przed nim oganiczenie do 60-to wchodzimy w niego luzem 70-ka-bo zakrety bardziej dotycza puszek.Bo puszka nie umie sie ladnie w zakret "polozyc".
A tutaj jest typowy znak przeznazony dla nas.
Ja bym tutaj szczegolnie uwazal.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 08:48   #36
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,395
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
Sami wiemy ze jak jest zakret,i przed nim oganiczenie do 60-to wchodzimy w niego luzem 70-ka-bo zakrety bardziej dotycza puszek.Bo puszka nie umie sie ladnie w zakret "polozyc".
Jesteś w błędzie , to puszką zrobisz szybciej zakręt ( pomijam te które ledwo jadą na wprost) , to puszką zrobisz go bezpieczniej nawet jak trafisz na plamę oleju czy trochę piachu wreszcie to puszką łapiąc bokiem pobocze możesz jeszcze z tego wyjść a nawet jak udeżysz w coś to szanse że nic ci nie będzie są większe. Czy jesteś nadal przekonany że i deszczu też dasz radę szybciej niż puszka?
Dlatego stwierdzenie że motocyklem ładniej się możesz złożyć ,co często oznacza zwyczajne przycięcie zakrętu , nie jest gwarancją wyjścia z niego w całości.

To że widząc 60ke wchodzisz 70 czy nawet 80 i dajesz spokojnie radę jest spowodowane ograniczeniami stosowanymi często ciut na wyrost.
Ale spróbuj pojechać szybciej gdzieś w górach w kraju gdzie ograniczenie jest poprawie wyliczone.
+10km/h powoduje podniesienie ryzyka a +20 granice utrzymania się na drodze a bywa że o +30 .... już się nie dowiesz.

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Ciekawe czy takie coś by się u nas sprawdziło
Taka tablica z pewnością by na wielu podziałała ponieważ jest skierowana bezpośrednio do motocyklistow.
Nie jest jednym z wielu zakazów ale konkretną informacją do konkretnych kierujących.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 21.09.2012 o 09:05
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 08:53   #37
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 46 min 42 s
Domyślnie

W natłoku tablic reklamowych i setek różnych innych znaków pewnie bym go nie zauważył. Znaków na polskich drogach jest za dużo, tylko czasem postawione z sensem. Co przy drodze stacja, czy zajazd - to już ograniczenie - a jest ich mnustwo. Na dodatek w moim zakładzie pracy zamawiamy sobie znaki i sami je stawiamy ( zakaz parkowania, ograniczenie). Firma która te znaki produkuje obrót ma ogromny. Ciekawe ile znaków umieszczonych przy drogach jest taką samowolką- np restauratorów - zawsze to łatwiej skręcić do danej knajpy skoro i tak jedzie się 60 -ką.

Czasem odnoszę wrażenie że ograniczenia prędkości na zakrętach dobrane są pod Tira z ładunkiem lub wysoki kempingowóz a nie samochód osobowy lub motocykl. Na dodatek pomimo upływu lat i zmian w technice wartośći są takie same. Znam przykłady ograniczeń na wiklach do 30 które są tam odkąd pierwszy raz tam jechałem -20 lat temu , a mój ojciec twierdzi że od lat 60- tych. Od tego czasu położono ładny, szeroki asfalt i robie je 90-ką ...
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 21.09.2012 o 09:05
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 09:02   #38
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,395
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Tak , bywa że są stawiane w takich ilościach że powodują u niektórych problem z obserwacją.
Ale ta tablica ze zdjęcia Majkiego nie stoi w mieście gdzie jest kolorowo od znaków a w trasie gdzie jest ich już sporo mniej wtedy ma szansę być zauważona i odczytana.

Czy widząc ją byś zwolnił czy zignorował dodając gazu ?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 09:15   #39
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Jesteś w błędzie , to puszką zrobisz szybciej zakręt ( pomijam te które ledwo jadą na wprost) , to puszką zrobisz go bezpieczniej .
Tutaj sie z toba nie zgodze.
Mowimy tu o dwoch roznych rzeczach.
Ja pisze ze pokonam zakret szybciej na motorze,a ty piszesz ze bedzie bezpieczniej puszka-to dwa rozne tematy.
Zgodze sie co do bezpieczenstwa-puszka zawsze bedzie bezpieczniej-tego nie da sie negowac,ale co do szybkosci to sie nie zgodze.
Roznica srodkow ciezkosci obu tych pojazdow jest wielka jak zolta rzeka (i mowimy tu o standartowym samochodzie)-i balbym sie brac zakret oznaczony 30 km/h ,60-ka samochodem-gdyz pasazerowie to nie worki z ziemniakami-a motorem mozesz na to przeciwdzialac-kladac sie.

Czy nie jest tak?
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2012, 10:31   #40
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,395
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
Tutaj sie z toba nie zgodze.
Mowimy tu o dwoch roznych rzeczach.
Ja pisze ze pokonam zakret szybciej na motorze,a ty piszesz ze bedzie bezpieczniej puszka-to dwa rozne tematy.
Zgodze sie co do bezpieczenstwa-puszka zawsze bedzie bezpieczniej-tego nie da sie negowac,ale co do szybkosci to sie nie zgodze.
Roznica srodkow ciezkosci obu tych pojazdow jest wielka jak zolta rzeka (i mowimy tu o standartowym samochodzie)-i balbym sie brac zakret oznaczony 30 km/h ,60-ka samochodem-gdyz pasazerowie to nie worki z ziemniakami-a motorem mozesz na to przeciwdzialac-kladac sie.

Czy nie jest tak?
Cóż w takim razie musimy się spotkać i zobaczymy kto czybciej zrobi zakręt oczywiście pomijamy tu kwestie bezpieczeństwa i mieścimy się w pasie bez ścicinania.
I nie przyjadę Imprezą, EVO czy 911 ( takimi też miałem przyjemność) a swoją zwyczajną Vectrą kombi.
Czyli zwykly motocykl na zwykłych oponach i normalny samochód , nie np R1 i 911.
Różnice będą na krótkich ciasnych zakrętach i na długich szybkich przy +150km/h gdzie samochód idzie lekkim kontrolowanym uślizgiem a motocykl na krawędzi opony.
Po pewnych zakrętach jeździłem i Afryką i Vectrą dlatego mam pewne porównanie.

Ale czy tak naprawdę chodzi Ci o licytację?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty drogowe Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 27 05.09.2018 15:05
Opłaty drogowe Skandynawia kylo Inne tematy 50 12.09.2013 23:41
znaki na rotorze bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 24 10.06.2010 14:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.