Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.06.2026, 10:26   #11
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 913
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 16 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Co prawda nie miałem KTM, ale na FJ zrobiłem 50 kkm i jednym problemem, poza ogólnym stanem po zakupie i koniecznością regeneracji było odpowietrzenie. Miałem problemy chyba ze 3 razy z odpowietrzeniem. Zakładam, że jako mechanik z takim stażem wiesz co piszesz i układ odpowietrzony skutecznie. Ale napisałeś, że problemy się zaczęły po wymianie płynu... Sprawdzilbym jeszcze nominalną długość pręta względem service manuala, ale to taka podstawa.
Jeszcze jedna różnica względem Yamahy, może to bez znaczenia, ale kulka jest od strony sprzęgła, nie wysprzeglika. Wtedy, przy wysprzegleniu kręci się głównie kulka, nie pręt...
I jeszcze jedno, odwrócił bym pręt, żeby kulka nie pracowała we wgłębieniu, zyskasz mikrometry, ale może one mają znaczenie.
__________________
Z pozytywnym nastawieniem można góry /albo Teresę przez góry/ przenosić!
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2026, 11:49   #12
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,279
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 1 godz 16 min 18 s
Domyślnie

wymienialem plyn i odpowietrzalem od dolu ~500km wstecz. po wcisnieciu wysprzeglika i zblokowaniu klamka ani drgnie. jest absolutnie twarda. po zamontowaniu jest 'tęga' i czuc opor sprezyn w koszu. pret jest niewyjmowalny i niesymetryczny. czekam na wolny podnosnik i dre dekiel.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20260624_113346.jpg (254.5 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Screenshot_2026-06-24-11-32-41-105_com.android.chrome.jpg (274.2 KB, 7 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:21   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,279
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 1 godz 16 min 18 s
Domyślnie

wykrecilem dysze zamontowana ponad zebatki zdawczej. bardzo dziwaczna - nigdy takiej nie widzialem. ma w srodku jakas taka kopulke. jest drizna ale poszla do plynu myjacego ERC na kilka godzin. nie sadze, zeby to ona byla winna. na kolejnej fotce OEM z katalogu, wiec tohle je ono.
p.s. tak wyglada podnosnik taki jak z Jula podniesiony na max. stolek ma 45cm.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20260626_101738.jpg (595.5 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20260626_101731.jpg (340.3 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg reducing-jet-30-m6x075_big60038029200-01_77d6.jpg (60.8 KB, 2 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:15   #14
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,544
Motocykl: KTM LC8 950 SUPER ENDURO R
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 21 godz 56 min 28 s
Domyślnie

Raczej to nie ona ale warto o nią dbać. Jak nie ma smarowania przez tą dyszę to sprzęgło działa zero-jedynkowo na zimnym silniku. Ruszasz jakby pękała Ci linka. Dlatego też w pierwszych 950 zakłada się poprawionych popychacz, czyli ten stalowy z 990 bo on powoduje, że jest lepsze smarowanie i sprzęgło działa lepiej na zimnym silniku.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:07   #15
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,279
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 1 godz 16 min 18 s
Domyślnie

pieknie jest jak w Licheniu na moje oko. jedno co mnie zaskoczylo to fakt, ze to wszystko bylo baaardzo suche, tak jakby wogole nie mialo kontaktu z olejem. wiem, ze to sucha miska olejowa i dziala to inaczej. czy faktycznie ta dysza obok zebatki zdawczej mogla nie podawac? moze jedna z pomp kleka albo cos zapchalo magistrale? wiem, ze to pytania z kategorii 'durne'. zamkne to i odpale, potem otworze i zobacze czy jest naolejone.
uwaga bo film dosc glosny mi sie nagral. sorry.

https://youtu.be/ZwR9wZlbuwY?feature=shared
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:31   #16
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 7,917
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 13 min 21 s
Domyślnie

Ten film po odpaleniu jest , chyba jakoś sucho to wygląda ?
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:37   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,279
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 1 godz 16 min 18 s
Domyślnie

dwa dni stalo nie odpalane
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 17:01   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,279
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 1 godz 16 min 18 s
Domyślnie

jakiś Edek z fabryki kredek poskładał sprzeglo gdzieś/kiedyś w sposob radosny. pierwsza i ostatnia tarcza roznia sie od pozostalych. Edek pomieszal kolejnosc i zle zamontowal ostatnia. ma byc przesuniecie o ząb tak jak w XRV. kosz moim zdaniem bardzo ladny i nie wyzabkowany. jutro jeszcze pomiar cisnienia w magistrali i 'testy drogowe'.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20260626_165542.jpg (374.7 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20260626_165611.jpg (294.9 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20260626_150732_copy_1200x1600.jpg (318.4 KB, 3 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 17:36   #19
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,772
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 14 godz 41 min 24 s
Domyślnie

No nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie. Chyba, że podziałka nie jest stała. Przekładki, zakładam, proste.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 18:30   #20
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 7,917
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 13 min 21 s
Domyślnie

Nie kumam jak mogło się stać to co ogarniasz po 400km , tarczki krasnoludki pozamieniały , a wcześniej było dobrze ? Chyba właściciel ściemnia.
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.