Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 09:05   #81
CzarnyEZG
Moderator
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 3,378
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 21 godz 15 min 38 s
Domyślnie

A jak z trwałością takiej naprawy?
Myślicie, że oni te ramy jakoś wzmacniają?
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
2025: Ekwipunek Załogi Gogurka
2025: Cztery i pół Afryki
2026: Bambo ze Zgierza
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:23   #82
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,544
Motocykl: KTM LC8 950 SUPER ENDURO R
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 21 godz 56 min 28 s
Domyślnie

Nie wzmacniają. Prostują, spawają i ma wyglądać jak oryginał.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:27   #83
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1,100
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Z tym wzmocnieniem to ciężki temat. Nie ma jak, żeby nie było widoczne. Za duża ingerencja. Powyciągają do oryginalnego zarysu i tyle. Mnie to zastanawia, czy przynajmniej jakieś pomiary tej nowej/starej ramy robią.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:44   #84
CzarnyEZG
Moderator
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 3,378
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 21 godz 15 min 38 s
Domyślnie

Pomiary pomiarami, ale to chyba zatem jeszcze bardziej plastyczne jest niż oryginał?

Ja tam bym wolał mieć ramę z widocznym wzmocnieniem.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
2025: Ekwipunek Załogi Gogurka
2025: Cztery i pół Afryki
2026: Bambo ze Zgierza
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:51   #85
Ypsi
malarz
 
Ypsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,501
Motocykl: RD07b HRC + CRF1100 AS DCT biała
Ypsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 min 0
Domyślnie

Też bym wolał widoczne wzmocnienie.
I tak, jak pisałem już kiedyś. Jakoś nie wierzę, że to są ramy po normalnych glebach.
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Ypsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:59   #86
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1,100
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Pomiary pomiarami, ale to chyba zatem jeszcze bardziej plastyczne jest niż oryginał?

Ja tam bym wolał mieć ramę z widocznym wzmocnieniem.
Generalnie jak stal odkształci się poza granice plastyczności to już płynie tak, że tak. Ja bym takiego motocykla nie kupił. Podejrzewam, że jeżeli tego ktoś nie robi dla siebie to handlarze robią w sprzętach z dobrą historią i małym przebiegiem. Coś gdzieś czytałem, że koszt usługi 3k zł.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:00   #87
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1,100
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ypsi Zobacz post
Też bym wolał widoczne wzmocnienie.
I tak, jak pisałem już kiedyś. Jakoś nie wierzę, że to są ramy po normalnych glebach.
Nie po każdej glebie rama jest pogięta. No i oczywiście nie każda rama jest tak delikatna jak w crf.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:30   #88
rdrv33


Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Krk
Posty: 192
Motocykl: SD13 (CRF1100) 2023/2024
rdrv33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 11 min 23 s
Domyślnie

Mój przyjaciel lata temu prostował ramę w MotoGarage, okolice Busko - Zdrój, co prawda inne moto bo Hyosunga 125, ale z tego co pamiętam to oni nie tyle nawet samą ramę prostowali co wręcz ją odtwarzali - pamiętam, że wyglądało to jak oryginał, a jak kumpel ich o coś tam pocisnął to stwiedzili, że oni robią motocykle co po 300 km/h na godzine jeżdzą a nie takie gówna więc nigdy w życiu się mu ta rama nie rozpadnie xd pamiętam, że zawiózł im jedną dobrą a jedną właśnie całą pogiętą i rozwaloną i na podstawie tej dobrej odtworzyli tą rozwaloną.
rdrv33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:18   #89
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,544
Motocykl: KTM LC8 950 SUPER ENDURO R
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 21 godz 56 min 28 s
Domyślnie

No niestety rama w CRF jest miękka i delikatne uderzenie przednim kołem, a wręcz dobicie do czegoś krzywi tą ramę. Możesz walnąć w zderzak w auto przed tobą. Koło się nie uszkodzi, laga nie skrzywi a buła na ramie zrobi. Od ten typ tak ma.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:04   #90
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 227
Motocykl: Transalp 650 RD11 -> CRF1000 DCT
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 50 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
https://www.moto-kos.pl/realizacje/

Oni mogę coś powiedzieć o ramach w afryce i czasami na FB mówią co o nich sądzą
Czy to, że nie wrzucali realizacji z CRF1000 jest dla mnie jakimś pocieszeniem?
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.