Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2013, 21:28   #31
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Troche zeszło na ubezpieczenia , więc wrzucę swoje zdanie , bo widzę że wszyscy bogaci) Gdyby ubezpieczenie kosztowało normalne pieniądze to by nikt nie kombinował ze zniżkami współwłaścicieli Od czego Wy chcecie podnościć jeszcze OC jeżeli już teraz mało kogo stać na płacenie całej składki
Ja tam sobie nie wyobrażam płacić ubezpieczenie za swoje auto bez współwłaściciela . I nie czuję się przez to gorzej A motocykli i tak to nie dotyczy bo OC jest bardzo tanie .
Zdrowia!
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 22:10   #32
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Akurat. Każdy kombinuje, jakby kosztowały 100 zł za auto, to i tak znaleźli by się tacy, co tez by narzekali i kombinowali. Zresztą - jeżeli taka formuła ubezpieczenia została przewidziana przez przepisy, to taka jest i już. Moim zdaniem głupia jak fiks, bo po kiego grzyba mam płacić OC za motocykl, który od listopada do marca stoi w garażu, a z kolei w lecie za samochód? Każdy kierowca niech płaci za siebie, i sobie zbiera zniżki/zwyżki. Zawsze mam zgryz jak ktoś pożycza moje auto - a co ze zniżkami, jak nie daj Bóg będzie miał dzwonka - polecą moje, a nie jego. Durny mechanizm, niesprawiedliwy i tyle. I skłaniający do puszczania niewyszkolonych ludzi na drogi. Mój niby teść w Kanadzie nie daje teściowej prowadzić jego fury, bo insiura droga, a teściowa ma kiepskie umiejętności, mandat za speeding w kartotece (tak, to też podnosi składkę) i nawyki z Polski ;-) Więc kupił jej gówniany wózek za czapkę gruszek, bo taniej go to wyszło niżby miał płacić za nią ubezpieczenie na swoje auto. I tak samo się reguluje - kiepskie umiejętności i chudy portfel - słabe i tanie bryki, mniejsza szansa na dzwonek i mniejsze koszty likwidacji. A bogatemu i tak nikt nie zabroni ;-)
Jak widać na Twoim przykładzie, cena ma znaczenie, i jakbyś miał zapłacić 200% składki, to pewnie wolałbyś się podszkolić, nie? Przynajmniej coś z tego masz, a nie tylko pasiesz ubezpieczyciela.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2013, 22:23   #33
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Tak oczywiście że wolałbym się podszkolić i pewnie w końcu zapiszę się na jazdy doszkalające do dobrej szkoły bo zawsze można się dużo więcej nauczyć. Płacę i tak ileś tam procent więcej za ubezpieczenie ze względu na wiek itp.Bo to że mam zniżki współwłaściciela nie wpływa na to że mam zwyżki za młody wiek , młode prawko , i w ogóle po kolei wszystko Chyba łącznie koło 80-90% zwyżki . Na mojego Civica który jest wart około 6000zł bez współwłaściciela musiałbym zapłacić koło 2000 zł . Ja wiem że mają na to wpływ statystyki i nie bierze się to z nikąd ale też drożej już chyba też być nie może bo kogo na to będzie stać ...
Owszem zmiany by się przydały ale zobacz ile trzeba by było zmienić Raczej zrobić od nowa chyba byłoby prościej . Przy obecnym systemie np. mimo że mam prawo jazdy na motocykle od prawie 6 lat (a mam 21) to i tak każdy system liczy tylko od 18 i ciągle jestem "młody gniewny niebezpieczny" przy wyliczaniu składki. Mimo że miałem A1 przez 3 lata , i tak musiałem od nowa wszystko zdawać na A łącznie z płaceniem za kursy. To kolejna bzdura , ile razy można płacić za kurs. Rozumiem ze teraz mając A1 i 18 lat trzeba będzie płacić za kursy na A2 , a później znowu na A? To chyba nie tak powinno działać :/ Ja jestem oczywiście jak najbardziej za tym żeby robić ograniczenia , bo po sobie widzę ile dało mi to przeskakiwanie , z małego motoroweru , na większy motorower w końcu na A1 i teraz A . Z tym że ten system jest chyba kompletnie póki co nie przemyślany :/ Albo przemyślany tak żeby każdy odpowiednio zarobił ...
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 05:55   #34
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Acer Zobacz post
są sposoby mniej legalne na wyminięcie wysokich składek ubezpieczenia ...
Acer, ogarnij się proszę
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 08:52   #35
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawień Zobacz post
Owszem zmiany by się przydały ale zobacz ile trzeba by było zmienić Raczej zrobić od nowa chyba byłoby prościej . [...] Z tym że ten system jest chyba kompletnie póki co nie przemyślany :/ Albo przemyślany tak żeby każdy odpowiednio zarobił ...
O to chodzi, kompleksowe zmiany, a dlaczego ich nie ma - no to tez odpowiedziałeś. Niestety, ale w takich realiach jesteśmy osadzeni, maluje się ścianę, a pod spodem grzyb zjada mur.

Motocykliści to dobry medialnie temat. W końcu to banda samobójców jadących na kole 200 km/h przez miasto. Dowalono motocyklistom = szary obywatel zadowolony. Sukces osiągnięty - media piszą, tłum się cieszy.

Cytat:
Napisał Acer Zobacz post
są sposoby mniej legalne na wyminięcie wysokich składek ubezpieczenia i wcale nie trzeba brać współwłaściciela trochę trzeba pomyśleć i tyle :P
Masz coś do powiedzenia - powiedz całość. Nie masz ochoty mówić - to po co zaczynasz?

W szkole takich nazywano chwalipiętami. "Mam resoraka, ale wam nie pokażę"
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!

Ostatnio edytowane przez Wolo : 24.01.2013 o 14:24 Powód: połączenie postów
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 13:32   #36
Samwieszkto


Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 8
Motocykl: RD03
Samwieszkto jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Widzę że u was - czarnuchów , imperatyw trzymania się tematu nie jest dominujący.
To nic, " Rozmowa , nie lep na muchy - nie musi się kleić " ... że zacytuję wieszcza.
No dobra . Wracając do tematu prawa jazdy.
- Czy fakt posiadania prawa jazdy B jest pomocny , czy może wręcz przeciwnie , w staraniach o kat. A ?
- Czy znacie jakąś godną polecenia szkołę w obrębie konurbacji Śląskiej - im bliżej Bytomia , tym lepiej. Chodzi mi o taką szkołę w której nauczą mnie więcej niż absolutne minimum i skasują mnie mniej niż absolutne maksimum.
Samwieszkto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 14:18   #37
Grucha
Unus pro omnibus, et omnes pro uno.
 
Grucha's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Tychy
Posty: 1,098
Motocykl: 990 R, 520 EXC
Przebieg: w km ;)
Grucha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 43 min 0
Domyślnie

W temacie twojego pytania:
- posiadanie kategorii B przez 20 lat powoduje, że jesteś kierowcą z jakimś doświadczeniem, ale to doświadczenie na egzaminie może być zdradliwe.
- dobra szkoła na kategorię A w okolicach Bytomia ? nie znam. Mogę polecić kolesia z Tychów. Uczy i sam popyla na motorze, a to duży plus.


a teraz tak w okołotematycznym kontynuowaniu wywodów kolegów.

Mam kategorie: A B C. Ogólnie jeżdżę od 18 lat a wcześniej motorowerem.
Zdawałem w kolejności B, C i A. Nigdy nie powtarzałem egzaminu ale każdą kategorię robiłem w odstępstwie kilkuletnim. Za każdym razem w zasadzie kurs nakierowany był na zdanie egzaminu. Teoria okrojona do minimum, najważniejszy plac, a na drodze, to uda się lub nie. Nie sądzę, aby zmiana wymagań egzaminacyjnych w sposób o jakim teraz wszyscy w koło trąbią zmierzała w dobrym kierunku. Też będzie uczone pod kątem zdania. Tych co uczą jeździć to na pewno jest niewielu. Wniosek - trza się dostosować do wymagań egzaminacyjnych, a po uzyskaniu uprawnień trzeba jeździć z głową. Doświadczenie i umiejętności przychodzą w czasem - nie ile się ma prawo jazdy, tylko ile kilometrów i po jakich drogach się robi. I tego kurs nawet jak będzie miał 50 godzin i super trudny egzamin nie zastąpią.

I taka jedna uwaga z mojej strony: jeżeli kodeks ruchu drogowego określa przepisy, to na egzaminie powinno zaliczyć się wszystkie wylosowane pytania - pytanie powinny być mądre i głownie nakierowane na właściwe poruszanie się po drogach. Pytanie w stylu, jaka może być przyczepa doczepiona do motocykla powinno być załatwione u diagnosty na przeglądzie. Jak ktoś nie zamierza jeździć z przyczepą to po kwiatek mu taka wiedza ?

Powodzenia na drodze
Grucha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 17:43   #38
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Samwieszkto Zobacz post
Widzę że u was - czarnuchów , imperatyw trzymania się tematu nie jest dominujący.
To nic, " Rozmowa , nie lep na muchy - nie musi się kleić " ... że zacytuję wieszcza.
No dobra . Wracając do tematu prawa jazdy.
- Czy fakt posiadania prawa jazdy B jest pomocny , czy może wręcz przeciwnie , w staraniach o kat. A ?
Jako, że prawko kat A zrobiłem całkiem niedawno to się wypowiem . Moim zdaniem posiadanie B jest przydatne. Oczywiście nie w kwestii opanowania motocykla . Z mojej obserwacji wynika, że: na drodze powinieneś czuć się nieco pewniej, masz już jakąś umiejętność obserwowania i czytania tego co dzieje się na drodze i w otoczeniu. Według mnie jak już trochę ogarniesz prowadzenie motocykla doświadczenie będzie tylko procentować.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 20:14   #39
hebi
 
hebi's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: rzeszów okolice
Posty: 79
Motocykl: XT660Z
hebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 31 min 6 s
Domyślnie

Dla osób posiadających prawko A , i na dodatek Suzuki same stuki , to co roku są organizowane po całej Polsce zajęcia doszkalające jazdę , prowadzone przez tego gościa co prowadzi pokaz w powyższym filmiku (główny koordynator WORD-ow w Polsce) .Poziom i zakres poruszanych ćwiczeń jest bardzo wysoki . Byłem na takim kursie po 18 latach stażu w kategorii A i powiem Wam , że było chwilami ciężko . Tak, że nie narzekać - jak się chce zawsze można sobie zorganizować kursy doszkalające ,nikt na siłę nikomu wiedzy nie wtłoczy.
hebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2013, 20:25   #40
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Samwieszkto Zobacz post
- Czy znacie jakąś godną polecenia szkołę w obrębie konurbacji Śląskiej - im bliżej Bytomia , tym lepiej. Chodzi mi o taką szkołę w której nauczą mnie więcej niż absolutne minimum i skasują mnie mniej niż absolutne maksimum.
"Motokurs" na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich prowadzony przez Jacka Ciszewskiego - absolutnie najlepsza szkoła jazdy (a nie tego, jak zdać egzamin) na motocyklu na Śląsku. Nauka obejmuje symulator, jazdę endurakiem po krzakach, *uje-muje, dzikie węże..
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak ogołocić Africę - step by step arty1 Regularne czynności serwisowe 5 17.01.2013 13:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.