Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 30.10.2008, 08:52   #1
jeleń
 
jeleń's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Chodzież
Posty: 11
Motocykl: RD04
jeleń jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie Zestaw CB INTEK H-520 do motocykla - TEST

Stwierdziliśmy z naszą ekipą, że montaż CB w motocyklu to dobry pomysł -przegląd sytuacji na drodze + łączność między motocyklami w grupie(nieoceniona na trasie).
Kupiłem jeden zestaw motocyklowy promowany w internecie:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/ze...e/rid,496.html
Zestaw został zakupiony na próbę i po dopracowaniu tematu reszta ekipy też ma kupić.
Ale narazie jest kupa.

Wczoraj po podłączeniu były pierwsze testy. Narazie bez jazdy tylko na sucho i bez osprzętu do motocykla (słuchawki, mikrofon, przycisk nadawania)

Spostrzeżenia ogólne, wstępne:
1. Wyświetlacz wystarczający, duże cyfry wybranego kanału, wskazanie mocy sygnału - ale jego podświetlenie pozostawia wiele do życzenia, jest nierównomiernie i w ciemności widać kiepsko.
2. Trochę problemów będzie z instalacją:
- przycisk jest na rzep,
- brak uchwytu do kierownicy - trzeba coś dorobić,
- montaż anteny może być kłopotliwy - podstawka jest przygotowana do montażu na płaskiej powierzchni, którą trudno znaleźć w Africe (u mnie akurat pasowało bo mam dorabiane stelaże kufrów bocznych z profilu kwadratowego więc tam przykręciłem)
- słuchawek i mikrofonu jeszcze nie montowałem także ewentualne uwagi będą później
ale to wszystko to jest szczegół - trochę zabawy i "po krzyku"

Działanie radiotelefonu INTEK 520H (próby na trzech różnych antenach):
1. Nadaje dobrze, porównywalnie do mojego unidena z samochodu, dźwięk jest czysty i wystarczający.
2. Odbiór praktycznie nie istnieje, harczenie, niewyraźny dźwięk, trudny do odszyfrowania na krótkich odległościach. Dogadanie się jest możliwe tylko w pobliżu (0-100m).

Próbowałem już chyba wszystkich możliwości:
- ręczna regulacja squelch
- automatyczna regulacja squelch
- ESP - elektroniczna modulacja głosu - kompresja wzmacniająca sygnał nadawczy i odbiorczy
- różne anteny (President z zestawu; moja długa Lens z samochodu, oraz krótsza z samochodu mojego kolegi - nie pamiętam nazwy)

W każdej próbie nadawanie przyzwoite a odbiór beznadziejny.

Na tym etapie nie ma sensu dalszego montażu.
Trzeba wyjaśnić sprawę kiepskiego odbioru radiotelefonu.
Dzisiaj zawiozę go do sprawdzenia do fachowca.
Poinformuję WAS o postępach.

Ostatnio edytowane przez jeleń : 30.10.2008 o 13:44
jeleń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.