Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.12.2009, 18:35   #71
BASSRIDE
 
BASSRIDE's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 30
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BASSRIDE jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 5 min 42 s
Domyślnie

byłem w biedronce wracając z pracy...wejscie tam duzo mnie kosztowało, bo jakos nie lubie tej sieci. Nawigacji nie było..wiec albo wyprzedali albo oferta jeszcze nie weszła.. Dziwne, bo na gazetce "oferta wazna od 14-ego"

edit, źle doczytałem, ma być od 17-tego
a tak na marginesie, czy 3,5 calowa navi jest czytelna na moto? proszę o odpowiedź tych co używają podobnych rozmiarów
__________________
KTM 950 Adventure S 2003

Ostatnio edytowane przez BASSRIDE : 16.12.2009 o 19:01
BASSRIDE jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2009, 19:22   #72
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

w zupełności.
Zumo jest np 3.5". Jak jedziesz to przecież patrzysz na droge a nie telewizorek
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2009, 20:02   #73
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Ja używałem 3.5 Przymocowana do uchwytu kierownicy , spisywał się bardzo dobrze. Przy normalnej pogodzie słyszalne komunikaty głosowe .
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2009, 20:09   #74
tr33


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Oborniki Śląskie
Posty: 70
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32kkm
tr33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
doszedłem do ładu z tym gocleverem (4384fm) i chciałem podzielić się spostrzeżeniami, jak obiecałem.
Z zalet:
- po resecie na wolnym powietrzu łapie teraz pierwszy fixing w 5-8 minut.
- po pierwszym zafixowaniu potrafi złapać sygnał leżąc na parapecie - kwestia 5 minut, na dworze kolejne fixy w 1-2 minuty.
- po złapaniu namiaru trzyma już jak głupi, nawet pod garnkiem jak testowałem... metr od okna trzyma stale 6-7 satelit
- lokalizuje dosyć dokładnie, ze sporą powtarzalnością
- udało mi się odpalić jak pisałem wcześniej TomToma, MoblieXT i OziExplorera - w każdym ładnie łapie sygnał (COM1@4800)
- programy chodzą bardzo szybko (kalkulacje tras, przesuwanie mapy), bez przycięć (ew. krótkie zwiśnięcia przy wyłączaniu, do 10-15 sek), kiedy nie eksperymentuję już z systemem nie wiesza się podczas normalnej pracy.
- bateria po kilku cyklach ładowanie-rozładowanie trzyma co raz dłużej - nawet do ok. 1h. z GPS
- o filmach i książkach pisałem wcześniej - nadaje się, jednak filmy trzeba przycinać do wymiaru ekranu (480x272) na PC
- obsługuje język PL - da się go ustawiać w programach i to działa (nie jest to regułą w PNA)
- czytelny ekran, ładne kolory, spore kąty patrzenia(zwłaszcza poziome), nawet pod lampą coś widać - niewiele gorzej niż garmin 60cx.
- obudowa sprawia wrażenie wytrzymalej, dosyć łatwej do uszczelnienia
Z felerów :
- o resecie pisałem - wycina wszystko co po za kartą, w tym ustawienia niektórych programów(można robić kopie i wgrywać)
- nie da się go wyłączyć - co najwyżej suspend(uśpienie), więc trzeba co kilka dni go ładować, żeby sam się nie zresetował
- bardzo niedokładnie i ze sporym rozrzutem określa wysokość (nawet jak na SiRFa)
- wygląda na to, że odbiornik GPS stale pracuje, trzeba go ręcznie wyłączać (dłuższe życie baterii)
- nie da się software'owo obracać ekranu
- obawiam się o złącze ładujące na moto - trzeba by je jakoś usztywnić, żeby ruchy kabla ładującego go nie uszkadzały.
- w mobileXT nie chce 'widzieć' innych map niż bazowa (jeśli wgram szczegółową jako bazową to działa) - nie doszedłem jeszcze przyczyny, w innych urządzeniach nie spotkałem się z takim objawem.
- przed złapaniem fixa odbiornik wysyła różne dziwne rzeczy i bywa to mylące dla programów.
- oryginalna nakładka na system uparcie zmienia strefę czasową na pekin (zegarki wyświetlają czas +7h), można uniknąć jej uruchamiania

Nie miałem okazji testować go podczas jazdy, ale nie spodziewam się raczej problemów.
Nie testowałem też kart większych niż 2gb (nie mam w tym momencie), ani transmitera FM.
Z pewnością będę jeszcze trochę przerabiał system, aby zwiększyć wygodę używania i funkcjonalność.
Jak za tą cenę za zestaw uważam, że jest to niezły zakup, mimo, że trochę trzeba było się z nim pobawić i pouczyć.
Niedługo weźmie go wieczny na testy, więc może dopisze kilka spostrzeżeń z punktu widzenia osoby mało jeszcze obeznanej z GPSami.

pozdrawiam, Adam
Hej! Dwa zdania na temat nawigacji Goclever 4384 FM. Mam ja od czerwca (ubezpieczajac auto w Avivie rozdawali je za free). Uzywam oryginalnego oprogramowania i automapy. Dzialaja bez zastrzezen. Gniazdo ladowania poluzowalo sie i ostatnio bedac w okolicach Poznania odwiedzilem ich serwis (Smoluchowo-przedmieścia Poznania). Podobno to typowy problem. Po 10minutach usterka byla usunieta, wymieniono mi tez ladowarke. Dodatkowo kupilem ladowarke sieciowa i teraz przed wyjazdem laduje navi z sieci (bateria wytrzymuje ok 1h15min). Transmiter FM dziala. W aucie, jak i na moto. Na motorze używam radia z telefonu (troche zaklocen) lub tez radyjka z odtwarzacza mp3. Daje rade. Nie jest to szczyt marzen, ale na razie wystarcza. Pozdrawiam!
tr33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2009, 20:22   #75
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Te tanie navi sa naprawde spoko, najsłabszych ogniwem są właśnie te gniazda usb do ładowania. Ja też mam już awarie tego elementu za sobą. Miałem nawigacje z zasilaniem w uchwycie (garmin quest i zumo) i sie przez lata nie spsuło.
Mój produkt też chce by tak miał
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2009, 18:09   #76
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 26 min 0
Domyślnie

Tak na szybko, potrzebuje opinii na temat Garmina nuvi 765 T z mapami CN 2010 /jest w opcji darmowa aktualizacja do jakiejś najnowszej wersji 2010-20 w ciągu 60 dni od pierwszego uruchomienia/ i GP Mapa 2009 /jakaś wersja 3D z listopada czy jakoś tak podobnie/ do katamaranu - koleś dostał pod choinke i chce oddać za coś kole 700 zł. - warto ?
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2009, 17:50   #77
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie

W Euro AGD jest promocja Mio moov m300 -259 zł
http://www.euro.com.pl/nawigacja-sam...rom=newsletter


do tego jeszcze
nieznana mi nawigacja w podobnej cenie - 279 zł
http://www.euro.com.pl/nawigacja-sam...one-x430.bhtml
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2009, 20:03   #78
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,631
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 5 min 24 s
Domyślnie

Do Moov 300 to sie chyba nie da nic wgrać. Lepsze było Moov 200 jak mi sie dobrze kojarzy.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2009, 21:35   #79
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,462
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 50 min 34 s
Domyślnie

Mam już jakiś czas Moov 200 , sprawuje się dobrze.Rambo pomógł w temacie dodatkowych map.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 09:34   #80
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 28 min 20 s
Domyślnie

miałem moov 200, teraz moov500 da się do nich wgrać, co chcesz, bez problemu.. nie wydaje mi się, żeby moov300 czymś się od nich różniła, poza wielością oczywiście..
Jest też tania navi w biedronce i gdzieś się już natknąłem na sposób rozblokowania..

Do moto bym poczekał na niespodziankę, jaką szykuje Rambo, gość się zna i lipy raczej nie będzie
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tania nawigacja GPS Mecia Hardware 150 08.08.2016 14:08
pad jako nawigacja Andrzej Hardware 35 18.03.2013 20:38
Nawigacja-gps myku Zastosowanie praktyczne 318 10.09.2010 08:55
nawigacja Dzieju Zastosowanie praktyczne 21 03.12.2009 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.