Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.02.2024, 16:54   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 12 min 57 s
Domyślnie

Nie żebym się sprzeczał ale zimą woda na zasilaniu w podłodze przy PC raczej ma powyżej 30 stopni. Krzywa grzewcza w okolicach 0 stopni na zewnątrz ma zalecane +/- 30 stopni na zasilaniu i tak sobie rośnie wraz ze spadkiem temperatury gdzieś w okolice 36-38 stopni. Szkodnik miał ustawioną w pierwszym sezonie zasilanie stałe /bez krzywej/ na poziomie 28 stopni i bez problemu dawało radę ogrzać budynek ale PC chodziła z dużą częstotliwością /częste załączanie/ a porównując z kolejnymi sezonami zużycie energii było nieco wyższe - tu pewnie wygrzewanie budynku miało też jakieś znaczenie. Młodsza Szkodniczka została z pompą ustawioną przez arcy instalatorów-matołów od dewelopera na 26 stopni zasilania i przy mrozach poniżej 12 stopni Alezio V200 DeDietricha wywalało komunikat o "niewłaściwym ciśnieniu czynnika jednostki zewnętrznej" /dodatkowo tak ustawili wspomaganie grzałkami, że poniżej zera pompa robiła jak zwykły kocioł elektryczny/. Jak zdiagnozował serwisant przysłany w końcu przez producenta, nie miało prawa to działać uczciwie a komunikat wywalało bo nie miało jak wykonać prawidłowo cyklu odszraniania przy tak niskiej temp. zasilania.
Wracając do tematu Maja, to pewnie prosto i specjalnie tanio nie będzie ale można kombinować z podkładem kwarcowym 4mm + laminowany 10mm. Opór cieplny jakiś bardzo mały nie będzie ale i tak dobre kilkadziesiąt % mniejszy jak przy tej litej desce 16mm. nie wspominając o ryzyku "zapracowania" litej deski o podanych przez Maja w pierwszym poście wymiarach. Generalnie jak PC i podłogówka to w/g mnie trzeba jednak godzić się z "estetycznym kompromisem" i iść na maxa w glazurę-kamień bo inaczej to ani specjalnie tanio ani komfortowo nie będzie.

Ps. Aadamus, przy zasilaniu poniżej 30 stopni i desce litej 16mm moim zdaniem w życiu tego przepływami nie ustawisz. Co więcej sam po sobie wiem, że zabawa przepływami przy różnych okładzinach podłogi efekty przynosi średnie - wszystko się da ale czy nie bezpieczniej sikać z wiatrem...
Bez urazy !! To są moje doświadczenia jako laika ale użytkownika podobnych systemów grzewczych do tego w jaki celuje Majo.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 04.02.2024 o 19:28
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask X-Lite ari 750 Kaski 12 05.02.2014 15:49
x-lite x551. gdzie w trójmieście? mucha_dub Kaski 1 07.05.2013 15:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.