Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.11.2018, 11:49   #1
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,707
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 19 godz 44 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Miałem dylemat rok temu...zrezygnowałem z reku po rozmowie ze... znajomym prezesem firmy, który buduje domki jednorodzinne oraz po wizycie w domu znajomych, którzy maja reku...
Koszty poniesione na reku nie zwróca się za naszego życia (żadna firma co robi reku nie była mi w stanie wykonać rachunku ekonomicznego pokazującego opłacalność).
Nawet gdyby koszt na reku był uzasadniony w komforcie uzytkowania to nie zauważyłem tego u znajomych...jedynie firmy robiące reku zachwalają to ale rzucaja jedynie sloganami "odzysk ciepła, świerze powietrze itp. ale nie zauważyłem tego u znajomych którzy wydali 20tys. na ten gadżet.
Mieszkam w domu od wrzesnia wiec za krotko aby powiedzieć, że przy grawi jest bosko ale już zauważam, że jest dobrze ale trzeba zastosować kratki z mozliwością regulacji przepłuwu powietrza wywiewanego (na parterze jest dużo większy "cug").

P.S. W szczelnych oknach stosuje się nawiewniki jak nie ma reku (jest to nawet u mnie w projekcie zapisane).
Jak na razie nie mam nawiewników ale podcięcia pod wszystkimi drzwiami- możliwe, że nie bede musiał ich stosować, bo mam bardzo dużą kubature budynku
Jak kupujesz odkurzacz to sie pytasz kiedy Ci się on zwróci?
W czasach szczelnej stolarki wentylacja grawitacyjna NIE DZIAŁA.
Rekuperacja to kontrolowana wymiana powietrza z odzyskiem ciepła i to nie są slogany. Wróć do tematu za rok lub dwa, kiedy pojawią się brzydkie zapachy w łazience, chyba że poratujesz się wentylatorem kanałowym, który będzie pracował niemal na okrągło
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 21:27   #2
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,260
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 23 godz 48 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sluza Zobacz post
Wróć do tematu za rok lub dwa, kiedy pojawią się brzydkie zapachy w łazience,
Biorę to pod uwagę dlatego zostawiłem sobie możliwość zrobienia tego "jak pomieszkamy" m.in. mam przejścia w stropach na kanały oraz miejsce na jednostke z podejściem do kanalizacji.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Temat mało Afrykański - rekuperator Babel Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 13 09.02.2018 22:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.