Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2012, 20:10   #11
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 7 s
Domyślnie

Panowie,

dzięki za podpowiedzi.

Myślałem, że w marcu z temperaturami jest w miarę znośnie, a tu wychodzi inaczej. Jak patrzę na średnie temperatury np. w Mali do widzę 30 st. Tyle jest dla mnie do wytrzymania.

Ale mam pytanie. Czy to oznacza, że lepszym miesiącem może być np. kwiecień/maj?

CDP nie zamierzam kupować. Jak dla mnie to jakaś ściema. Jasne mogą mnie zatrzymać i coś tam marudzić, ale będąc w różnych miejscach na świecie już się przekonałem, że zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Czytałem różne relacje z Afryki i czasami było tak, że to posiadacze CDP tłumaczyli na granicach co to jest.

Ewentualnie zmienię plany na miejscu.

Trochę się pozytywnie nastawiam, bo będąc w Azji przekraczałem granice bez ważnych wiz (Uzb, Tjk) i innych pozwoleń (AF). Poszło. Pewnie Afryka to co innego, ale nie napinam się.

Jak macie dodatkowe uwagi, porady to poproszę.

Pozdrawiam

Piast

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Kamerun-zacny kierunek

od Tangeru do Kamerunu jest 9000 km, wiec jak bedziesz walil przez Hiszpanie z Polski,wyjdzie conajmniej 12500 km

Proponuje dojzd do Genui i prom bezposrednio do Maroka- tanio,szybko, wygodnie i nie marzniesz jadac przez europe.Przez alpy mozna sie przebic jadac przez Wegry, Slowenie

Tak, jak mowi Kajman, marzec to najgoretszy miesiac w afryce zachodniej(mali),ciezko sie jedzie. Jest podbnie goraco,jak w Kazachstanie w sierpniu,ale w afryce zazwyczaj sa problemy z kupieniem zimnej pepsi,czy piwa, kupieniem arbuza, wiec lekko nie jest

Na Mali,Burkine, chca zwiedzic ciekawe miejsca trzeba sobie zarezerwowac conajmniej 10-14 dni,Najwyzej,ze chcesz to przeleciec tranzytem

Oficjalnie do Kamerunu potrzeba CDP i nam na granicy go sprawdzali(ale nie mielismy)
Dzięki za podpowiedź z promem. Bardzo mi pasi. Z Wa-wy to około 1700km zamiast 3500km do Hiszpanii.

Pozdro

Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 24.09.2012 o 14:32
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2012, 13:27   #12
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piast Zobacz post
................................
Ale mam pytanie. Czy to oznacza, że lepszym miesiącem może być np. kwiecień/maj?
....................................
Piast
odwrotnie

grudzień/styczeń

to jest do Burkina Faso pora sucha
czym bliżej naszego lata tym może temp dużo nie rośnie ale rośnie wilgotność i głębokość rzek

jedyna upierdliwość - możesz trafić na dni gdy będzie dosyć wiało z sahary w kierunku zachodnim - wiejąc piasek z pustyni - ale da się żyć


temp śrenia - to jest jak z prędkością. Aby np mieć średnią 100 km/h to musisz zap....ć i 170 km/h

więc jak jest średnia 30 to bywają dni i po 45
ale nie wysokość temp jest ważna - ale wilgotność
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2012, 15:27   #13
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,683
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 50 min 41 s
Domyślnie

Bedac pod koniec kwietnia w mali, burkina ciezko bylo jezdzic,ale wszytscy owili,ze to juz koniec pory goracej ,ze za 2-3 tyg powinno juz byc chlodniej
W bamako przyszedl pyl z pustyni,przez caly dzien trzeba bylo jezdzic na swiatlech,a jezdizlo sie jak w zoltej mgle.
ale to tylko 3 dni ,a potem znowu bylo slonce

najlepiej jak na kolach,to jechac w pazdzierniku zeby w europie bylo w miare cieplo,a w afryce w miare chlodno i
A w afryce zachodniej, bardziej rownikowej nalezy byc najlepiej w porze suchej, zeby zobaczyc jak najwiecej zwierzakow


Cytat:
Napisał kajman Zobacz post
odwrotnie

grudzień/styczeń

to jest do Burkina Faso pora sucha
czym bliżej naszego lata tym może temp dużo nie rośnie ale rośnie wilgotność i głębokość rzek

jedyna upierdliwość - możesz trafić na dni gdy będzie dosyć wiało z sahary w kierunku zachodnim - wiejąc piasek z pustyni - ale da się żyć


temp śrenia - to jest jak z prędkością. Aby np mieć średnią 100 km/h to musisz zap....ć i 170 km/h

więc jak jest średnia 30 to bywają dni i po 45
ale nie wysokość temp jest ważna - ale wilgotność
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 06:23   #14
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 57 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Wylecisz,ale kaucja dalej zostaje zamrozona.
latanie nic nie zmiania
a CDP to niezla sciema
na szczescie w etapie dobrych drukarek mozna sobie z tym poradzic

Siemka,

wracając jeszcze do CDP. Przeczytałem, że według PZMot obowiązuje m.in. w krajach: Burkina Faso, Mali, Niger, Mauretania, Senegal, Ghana, Benin i inne. Z tego co czytam jakoś nikt się tym nie przejmuje, więc jest to rzeczywiście jakaś ściema.

Pozdro

Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 07:31   #15
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Nie sciema...ale da sie bez.Tylko ,że jak nie masz to przykazdym przekroczeniu granicy płacisz za wystawienie dokumentów celnych...nie są to duze kwoty, ale w maureanii potrafią być bardzo chciwi. Normalnie cena o okolo 7 - 10 Eur za wjazd do kazdego kraju
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 10:05   #16
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,683
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 50 min 41 s
Domyślnie

W tym roku na trasie do kamerunu za wjazd-wyjazd placilem tylko raz, 10 E i bylo to w burkina fasso,ale dostalem ladny blankiet na wjazd do kraju, na granicy celnicy twierdzili,ze policja bedzie mi to sprawdzac,ale przez kilkanascie dni pobutu w tym kraju nikt mnie nie probowal zatrzymywac, wiec sie okazalo,ze blankiet byl bezuzyteczny.
Mozna bylo nieplacic, bo celnicy nie byli wcale nachalni w stosunku do koniecnzosci wykupu papierka,ale widzialem,ze kierowcy ciezarowek z innych krajow, ktorzy odprawiali sie ze mna w tym samym czasie wykupywali ten papier na wjacd, co i ja uczynilem( ociagajac sie przez pol godziny,bedac kasany przez weza w kieszeni )

o CDP pytali sie tylko na granicy z Kamerunem


Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Nie sciema...ale da sie bez.Tylko ,że jak nie masz to przykazdym przekroczeniu granicy płacisz za wystawienie dokumentów celnych...nie są to duze kwoty, ale w maureanii potrafią być bardzo chciwi. Normalnie cena o okolo 7 - 10 Eur za wjazd do kazdego kraju
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 15:55   #17
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

a do Mauretani nie płaciłeś do paszportu nie miałeś wpisywanego pojazdu
Koszt nie dyżu - Mali, Burkina to po 5000 F (1 euro=650 franków)
A Mali w Bamako gość sprawdzał mi
Za 7,8 euro ja tam wolę być na legalu i mieć święty spokój a nie przemykać jak zając
Poza tym jak Ci się przypieprzy przy wyjeździe to będziesz musiał kombinować
W mauretani płacisz przy wjeździe 10 euro - nie płać przy wyjeździe - mogą chcieć naciągnąć ale nie ma takiej opłaty i trzeba obstawać przy swoim
W Styczniu po Mauretani nie dało się jecha po 18:00 - tzn dało do najbliższego punktu kontrolnego . Podobno ze względow bezpieczeństwa - trzeba się rozbijać koło posterunku
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 18:48   #18
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No tak... W związku, że przymierzam się w innym kierunku co prawda, ale zasada podobna.
Skoro już mnie wpuszczą, to o co kruszyć kopie na wyjeździe, skoro ten karnet tyczy się deklaracji wywiezienia tego, co się wwiozło?
Skoro więc sie jakoś na gratisie przepchamy, to... Co nam właściwie grozi?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 19:16   #19
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
No tak... W związku, że przymierzam się w innym kierunku co prawda, ale zasada podobna.
Skoro już mnie wpuszczą, to o co kruszyć kopie na wyjeździe, skoro ten karnet tyczy się deklaracji wywiezienia tego, co się wwiozło?
Skoro więc sie jakoś na gratisie przepchamy, to... Co nam właściwie grozi?
Pisaliśmy o deklaracji wjazdowej
a grozi - w najlepszym razie tym że spędzisz nie 2 godziny na granicy tylko dzień, dwa
albo
trzeba pamiętać że czy to Mali, czy Burkina , czy Mauretania to kraje w pewnym sensie z dyktaturą - a tam nigdy nic nie wiadomo
a bramki i kontrole po drodze są więc łatwo być zatrzymanym i po drodze

i to wszystko za marne 28 zł !! i to nie łapówki - bo w Mali czy w Burkinie dostajesz oficjalne pokwitowanie, wpisywane do książek

No dajcie spokój - jak ostatnie kutwy za 28 zł

a najgorszym razie pozbędziesz się swojego sprzęta lub zabiorą Cię na wycieczkę krajoznawczą po miescowych aresztach tymczasowych zanim wyjaśnisz o co biega. A tam możesz przy okazji poznać słowa z Pulp Fiction - co to jest zrobić "jesień średniowiecza"

a CDP - to jest inna sprawa - to TWÓJ !! obowiązek abyś miał wszystkie pieczątki na swoim miejscu i wszystkie podpisy - bo jak coś nie tak to żegnaj 30 tyś kaucji jaką zostawiasz w polsce. Pogranicznicy moga to olewać - to TY za nimi będziesz latał aby mieć wszystkie pieczątki
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 19:22   #20
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Mogą Ci powiedziec ,że wjechałeś pociągiem a ten samochód w którym siedzisz przemyciłeś w węglu lokomotywy. I juz Ci odpuszczą parowóz ale co do autka to ni hu hu.. Popatrz pan jakie masz szczęscie... A tłumaczenie ,że torów u nich nie widziałeś to między bajki włożysz...Ostatnio na Ukrainie wszystkim po glowach chodził alkomat na ktorym przed dmuchaniem już był zabukowany 0,07
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko z łapanki II, marzec/kwiecień 2011 sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 12 29.04.2011 18:57
Transport - marzec/kwiecień kajman Umawianie i propozycje wyjazdów 0 07.02.2011 20:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.