Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2008, 21:29   #11
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 18 godz 28 min 24 s
Domyślnie

Dzięki EGON! Mam z tyłu świeżą Anakee, (po poprzednim właścicielu) natomiast przedni lacz jest na ukończeniu. Naturalnym krokiem było dla mnie Anakee na przód - tylko ten test mi trochę namieszał. Reasumując zostaje przy Anakee
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2008, 21:39   #12
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał EGON Zobacz post
coś popierdzielili...
ja mam zawsze "tjurlansa" albo "anakina" i sie nie zgadzam z tym testem... stanowczo... mi bardziej tourance odpowiada... na ładnych winklach jazda do zamknięcia... więc nie rozumiem tego co napisali o tej oponie w teście... nie patrzyłem kto to napisal ale jak dla mnie młotek jakiś... do anakee też zastrzeżeń nie mam... wczoraj założyłem kolejną i jestem zadowolony
ps. a robie od pyty km to wiem co pisze
ten test jest fucktycznie z dupy troche. choc przyczepnosc turlansa wzgledem anakina jest zawsze o krok do tyłu, do tego przedni anakin w AT wyje dośc głośno od 60kmh. gorzej wyje tylko Szinko traimaster E705.
Jak już jesteśmy przy młotkach i tych takich to warto było by napisac co to jest "od pyty km" i w jakich warunkach, i czy te kolejne anakiny i tjurlansy to nowe opony ze sklepu z aktualną datą produkcji, czy jakies utlenione parchlaki z moto bajzlu za 50zł za sztuke z wymianą.

PS. ja zakładam na przód turance a na tył co łatwiej kupie. (anaki lun turance)
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2008, 17:33   #13
EGON
R.Capt.
 
EGON's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Beeftown
Posty: 171
Motocykl: RD07
EGON jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 20 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
ten test jest fucktycznie z dupy troche. choc przyczepnosc turlansa wzgledem anakina jest zawsze o krok do tyłu, do tego przedni anakin w AT wyje dośc głośno od 60kmh. gorzej wyje tylko Szinko traimaster E705.
Jak już jesteśmy przy młotkach i tych takich to warto było by napisac co to jest "od pyty km" i w jakich warunkach, i czy te kolejne anakiny i tjurlansy to nowe opony ze sklepu z aktualną datą produkcji, czy jakies utlenione parchlaki z moto bajzlu za 50zł za sztuke z wymianą.

PS. ja zakładam na przód turance a na tył co łatwiej kupie. (anaki lun turance)
Rambuś... nie Rambusiuj... a "od pyty km" znaczy tyle samo co "w h=j dużo" albo "jak stąd w pizdu", dobierz sobie warunki motocyklowe takie jakie afryce służą... teraz załozyłem taką z bajzlu... ale od Jarka więc na miano parchlaka nie zasługuje cena też znacznie wyższa niż

te Twoje za 50pln ma troche ponad rok
__________________
EGON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2008, 23:43   #14
wojtas


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Duszniki Zdrój
Posty: 27
Motocykl: SuperTerefere
wojtas jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 32 min 47 s
Domyślnie

Jak dowiodły testy przeprowadzone na zlocie Marqusowym i anakee (jakie mam z przodu) i tourance (nawet przewymiarowane do 150/70 jak na moim tyle) trzymają na suchym asfalcie aż do darcia podnóżkami o asfalt - puszczają dopiero w momencie dotknięcia asfaltu gmolami . (do wglądu dokumentacja zdjęciowa w stosownym dziale).
Na mokrym asfalcie redukcja w zakręcie potrafi touranca lekko "zerwać", ale guma od razu łapie z powrotem, przednie anakee jakoś nawet nigdy nie dawało znać, że chce się ślizgać (a kilka lat już ma, bo kupione jako leżak).

Testowe zarzuty wobec anakee sprowadzały się w różnych testach do mniejszej stabilności w zakrętach spowodowanej miękką, a dość wysoko nadlaną częścią "wypustek" bieżnika. Tyle, że anakee w testach porównywano z typowymi szosówkami, gdzie bieżnik to jedynie lekkie nacięcia, a do tego mniejsza stabilność dotyczyła raczej ciężkich moto (właśnie w rodzaju viadra). Pewnie tourance są stabilniejsze, bo tam bieżnik jednak nie może "wychylać się" jak przy anakee i jest twardszy (za to przebiegi słuszniejsze). Ta niższa przyczepność michałów, to im wyszła chyba na oleju
__________________
SuperTerefere
wojtas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2008, 23:07   #15
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

WOJTAS mam pytanie (do wszystkich pozostałych, którzy znają odpowiedź takze zadaje to pytanie) ... można wrzucić do AT oponę szerokości 150 Jak się tym jeździ, jakieś różnice, +/- ... wady / zalety) Kurde z szerszym kapciem bardziej lansowy sprzęt ... ja tam wybaczcie nie za bardzo jestem do jeżdżenia po poligonach, błotach, itp ... może mi przejdzie ...
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 07:23   #16
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ENDRIUZET Zobacz post
WOJTAS mam pytanie (do wszystkich pozostałych, którzy znają odpowiedź takze zadaje to pytanie) ... można wrzucić do AT oponę szerokości 150 Jak się tym jeździ, jakieś różnice, +/- ... wady / zalety) Kurde z szerszym kapciem bardziej lansowy sprzęt ... ja tam wybaczcie nie za bardzo jestem do jeżdżenia po poligonach, błotach, itp ... może mi przejdzie ...
Sorki,że pytaniem na pytanie, szersze tylko po co ? Nie żebym był jakimś znawcą, ale nasuwa mi się taka myśl; Na wąską felgę wkładam szerszą oponę. Guma gdzieś się musi podziać, bo nie po szerokości, gdyż tą ogranicza felga. Wypycha ją na środku, czyli tam gdzie trzyma. Miejsce gdzie trzyma się drogi jest węższe. Nie wiem czy trzyma gorzej ale pewnie ściera się szybciej na klocka ( z rantami), a boki zostają wolne. I pewnie ciężej się zakłada, zwłaszcza dętkę. I wydaje mi się, że w innych maszynach na takie felgi jak w afri zakłada się sto trzydziestki. Poprawcie mnie jeśli nie mam racji.
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 08:54   #17
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Napisałem już "po co" ... ładniej wygląda szeroki kapeć ... giziu już po napisaniu przeze mnie tego posta na czacie napisał mi, że można 150/80/17 bo na takim jeździł w ubiegłym roku ... czekam na info czy może ktoś jeszcze wstawiał szerszego laczka ... oraz wady/zalety tego rozwiązania
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 10:11   #18
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

A Ty masz motocykl do lansowania czy jeżdżenia? Koledzy się śmieją, że tylko 130?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 12:45   #19
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

przeciez kolega podał ci konkretne argumenty dlaczego zle dopasowana opona jest zła.
Dyskutuj z argumentami. A nie, ze ci ktos powiedzial, ze da się. Pewnie ze sie da.
Drozej kosztuje a lepiej sie nie prowadzi. Laski i tak nie beda na ciebie leciec zwlaszcza jak sie dowiedza ile masz do setki...
No i w razie wypadku tfu, tfu, na pewno sprawdza wymiar ogumienia...
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 12:50   #20
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Ale to chyba tylko w razie AC to sprawdzanie, co?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.