Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   wymian przednich simeringów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12915)

smigacz 24.03.2012 20:35

wymian przednich simeringów
 
2 Załącznik(ów)
Zebrało mi się na wymianę zębatki ale doszło też przednia zawiecha i wymianę oleju i simeringów. Wszystko było ok do momentu dopóki nie pooglądałem afripedi i wymiany oleum w przedniej zawieszeniu . Albo z moim zawieszeniem coś nie tak albo mam uboższą wersję. Jak zedrzeć osłonę simeringów? Młotek i śrubokręt i lekko podważamy czy to się odkręca?

majki 24.03.2012 20:46

Musisz podważyć cienkim śrubokrętem i zdjąć. Nie powinno stawiać dużego oporu. ;)

smigacz 24.03.2012 21:28

Majki dzięki poszło.:bow: Mam jeszcze pytanie natury "dzielenie włosa na czworo"
Otóż zauważyłem, iż moje lagi wystawały z półki górnej, zmierzyłem wyszło 3 mm (jest na ladze zresztą tyle frezu) na zdjęciach na forum widziałem, mocowanie lag jest równo z półką czy to ma jakieś znaczenie???

Kazmir 24.03.2012 22:41

Cytat:

Napisał smigacz (Post 229730)
Majki dzięki poszło.:bow: Mam jeszcze pytanie natury "dzielenie włosa na czworo"
Otóż zauważyłem, iż moje lagi wystawały z półki górnej, zmierzyłem wyszło 3 mm (jest na ladze zresztą tyle frezu) na zdjęciach na forum widziałem, mocowanie lag jest równo z półką czy to ma jakieś znaczenie???

Możesz sobie zrobić 20mm "wystawania" jak masz za "wysoki" przód;), a za mało wzrostu:) Obstawiałbym jednak opcję mocowania lag na równo z półką.
Z drugiej strony podziwiam, że zauważyłeś te 3mm "gołym okiem":haha2:

majki 24.03.2012 23:48

Istotne jest, żeby lagi były równo w półkach ustawione. Jak jedną wysuniesz o te 3mm to druga ma być identycznie. Ja ustawiam tak, żeby wystawał tylko korek, łatwo wyrównać poziomy. ;)

Poncki 17.04.2012 22:11

1 Załącznik(ów)
To ja mam pytanie dodatkowe.

Ciekną mi uszczelniacze i chciałbym je wymienić.
Czy kiedy wyciągnę lagę z goleni, mogę przy składaniu użyć tego samego elementu nr 15?

Załącznik 30061

Czy opcja wydłubania uszczelniacza i płukania zawieszenia bez wyciągania lagi z goleni wchodzi w grę?

Paluch 18.04.2012 10:35

Cytat:

Napisał Poncki (Post 234651)
To ja mam pytanie dodatkowe.

Ciekną mi uszczelniacze i chciałbym je wymienić.
Czy kiedy wyciągnę lagę z goleni, mogę przy składaniu użyć tego samego elementu nr 15?

Załącznik 30061

Czy opcja wydłubania uszczelniacza i płukania zawieszenia bez wyciągania lagi z goleni wchodzi w grę?

Tak możesz użyć tego samego elementu.
Co do drugiego pytania wchodzi w grę. Tylko po co? Istnieje możliwość wydłubywania za pomocą "wydłubywacza", który to mając charakterystyczną budowę o ostrych krawędziach może być przyczyną uszkodzenia powłoki galwanicznej lagi ;). Rozbierz to będziesz wiedział co jest w środku :).

Poncki 18.04.2012 10:39

Dzięki Paluch.
To była opcja awaryjna na wypadek gdybym musiał wymieniać ten pierścień.
Wymieniałem to w poprzedniej Afryce i pamiętam, że nie było tanie i musiałem czekać ze dwa tygodnie.

majki 19.04.2012 08:27

Poncki, jak teflon będzie wyjechany to nie ma sensu wkładać starej panewki. Ale wszystko zobaczysz jak rozbierzesz. ;)
Kiedyś kupowałem do 04 komplet ślizgów teflonowych i wcale finansowo mnie nie zmasakrowało, a czekałem parę dni (jak zawsze ;))

Poncki 19.04.2012 09:54

Wymieniałem też w 04 bo coś tam stukało.
Problem w tym, że po wymianie nic się nie zmieniło...
Jakie są objawy pojechanych ślizgów?

Z tego co pamiętam to był koszt w granicach 300 zł za dwie lagi ale nie jestem pewien.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.