PDA

View Full Version : Krzywa kierownica


$iwy
02.11.2009, 10:22
Witam
Mam problem z moją afri.Po lekkiej glebie a w sumie to prawie upadku w miejscu miałem lekko przekrzywioną kierownicę-wyczytałem tutaj że może to być wina uchwytów kierownicy-rozebrał i faktycznie jeden był krzywo.Kilka dni temu zakupiłem 2 nowe uchwyty złożyłem wszystko i dalej kiera jest krzywo.Koło jest ustawione prosto a kierownica ucieka lekko w lewo.Jakieś pomysły??
Z góry dziękuję

Marcin SF
02.11.2009, 10:27
poluzuj na lagach i wyprostuj. Zdejmij kierę i zobacz czy sama kierownica nie jest krzywa. Połóż na płaskim stole i zobacz czy symetrycznie przylega

Dzieju
02.11.2009, 10:35
sprawdż kolejno, koło względem półek, półki między sobą, całość względem ramy,
potem kierownice wzgledem półek.
elastyczne mocowanie kierownicy w gumach lubi po przewrotce sie przestawic, trzeba wtedy rozebrać i od nowa złożyć.
Jak dalej krzywo to sprawdź w którym miejscu kierownica się skrzywiła.
ale do tej pory nie spotkałem sie z przypadkiem żeby po lekkiej(jak piszesz) glebie się pogieła.

randal 76
02.11.2009, 10:36
http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=1227&highlight=p%F3%B3ki
temat wałkowany

Franz
02.11.2009, 15:22
poluzuj na lagach i wyprostuj. Zdejmij kierę i zobacz czy sama kierownica nie jest krzywa. Połóż na płaskim stole i zobacz czy symetrycznie przylega

Jeśli kierka jest prosta, uchwyt wymieniłeś
to ustaw się przy wysokim krawężniku czy przy drzewie
oprzyj koło i siłowo napieraj kierkę w rugą stronę bez poluzowania na lagach
Mnie się często to zdarza przy wywrotce i tak robię .
Średnio co wyjazd :D
Bo jak tu się nie wypier...:haha2:na enduro .Po to jest :Thumbs_Up:

Lepi
02.11.2009, 17:08
Jeśli kierka jest prosta, uchwyt wymieniłeś
to ustaw się przy wysokim krawężniku czy przy drzewie
oprzyj koło i siłowo napieraj kierkę w rugą stronę bez poluzowania na lagach
Mnie się często to zdarza przy wywrotce i tak robię .
Średnio co wyjazd :D
Bo jak tu się nie wypier...:haha2:na enduro .Po to jest :Thumbs_Up:

Kierę łatwiej naprostować we dwóch, skręcić do ogranicznika i ciągnąć dalej, "impulsowo".
Dla tych co często prostują, mogę polecić jakąś firmową kierę o zmiennym przekroju. W trampku pogiąłem oryginał przy parkingówce z kuframi.
W małym kacie wyrwałem z półki, pogiąłem śruby i takie tam. A kiera wciąż prosta. W dużym też prosta a lekko niema :D

rambo
02.11.2009, 19:00
Lepi, a masz patent na te gumowe silentbloki co są w półce..?
Chyba wytłukłem je juz na tyle że mi kiera w półce skręca a moto jedzie dalej prosto.. ;):Thumbs_Down:

Lepi
03.11.2009, 14:58
Nie mam. W małym jest wszystko na sztywno. A w dużym są jakieś małe gumki ale tak jak by ich nie było. A nie da się tego wywalić po prostu?

rambo
03.11.2009, 15:49
Kupie chyba półko od Mirka. Na wszytsko przychodzi czas :)

Dzięgiel
04.11.2009, 23:27
zobacz czy Ci się półka nie wygięła (dolna). Wygięcie półki - choćby z jednej strony - powoduje, że lagi nie idą względem siebie równolegle co daje efekt skręconej kierownicy na prostym kole, lub odwrotnie. Ciężko to zobaczyć do póki nie odkrecisz koła i nie zdemontujesz lagów...jak bedziesz je wkładał spowrotem to po przełożeniu przez dolną półkę laga (jesli prosta) musi idealnie pasować w otwór górnej półki. Nie wiem czy to jest to, bo po glebie parkingowej takie rzeczy dziać sie nie powinny ale sprawdzić można...