Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.06.2011, 15:05   #41
Carlos
 
Carlos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Legnica
Posty: 147
Motocykl: CRF1100
Carlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Mi konferencja oczywiście pasuje, termin wyjazdu też. Poza tym dzięki uprzejmości Miszy z wrocławia problem gps z mapami mamy rozwiązany.
__________________

Nie raz leżałem obok królowej
Carlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 15:11   #42
Jaca GDA


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 60
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50,000
Jaca GDA jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 50 min 43 s
Domyślnie

wyjasnie może dokladniej jak sytuacja wyglada, ja w piątek 10 o godzinie 8:00 rano kończe 24 godzinny dyżur lekarski. jestem zabiegowcem na bardzo wzietym oddziale więć nie moge zakladac ze będzie mi dane na tym dyzurze kimnąć dłużej niż dwie godzinki. Przeważnie po tych dyżurach ledwo żyje więc przejechanie około 900 km na ukraine tego dnia jest poprostu dla mnie niewykonalne. Maximum co z siebie bede w stanie wydusic to kimnąc 4-5 godzin u siebie w domu dojechać do was do krakowa, tak jak pisalem wyżej. niestety tam gdzie my jedziemy mam dzien dlużej drogi niż wy a tych okolicznościach nie starczy mi siły na "zaginanie czasoprzestrzeni"
Jaca GDA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 16:23   #43
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

Jacek no to czekamy na Ciebie i mam nadzieję że dotrzesz w piątek wieczorem. Kimanie jest u mnie w domu - adres podeśle na PW. Motocykl pod blokiem ale problemów nigdy nie miał nikt - mój tam stoi cały czas. Carlos zadeklarował że może przyjechać wcześniej, ale Ty byłeś niewiadomą i jak się wyjaśniło kiedy będziesz w Krakowie to mamy jasność - ruszamy w sobotę rano wszyscy z Krakowa w spotykamy się w piątek wieczorem (lub jeśli ktoś (Carlos) chce wcześniej to zapraszam wcześniej). Uważam że noc z piątku na sobotę będzie istotna ze względów ogólnie organizacyjnych i jest to ostatni moment w którym tak naprawdę mamy dostęp do netu. Carlos mówił w rozmowie telefonicznej że jego brat też się wybiera. Jeśli wszyscy by wypalili to proponuję zamknąć listę bo razem z Guciem to by nas było 6 motocykli. Gucio podaj do siebie nr telefonu. Co do konferencji to przypuszczam że będę dostępny.
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 17:02   #44
gucio
 
gucio's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 61
Motocykl: RD03
gucio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 46 min 13 s
Domyślnie

mój tel 502206874 interesuje mnie Ukraina,nie wiem czy pojade do Rumunii 6 raz, choć nie wykluczone.
gucio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 17:04   #45
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

gucio - mam podobne odczucia !
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 20:08   #46
Carlos
 
Carlos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Legnica
Posty: 147
Motocykl: CRF1100
Carlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Ok, jedzie 6 motocykli (brat- Michasso zadeklarował się na 99%, będzie jechał ze Szczecina). Wator- w takim razie melduję się w Krakowie w piątek. Będziesz miał glebe dla tylu osób?
__________________

Nie raz leżałem obok królowej
Carlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 22:13   #47
bossik81


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Biskupice k. Wieliczki
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bossik81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 57 min 27 s
Domyślnie

Cześć Wszystkim.
Jestem Wojtek - kolega watora - ten który do tej pory siedział cicho.
Przygotowałem parę wariantów tras na bazie mapy garmina RO.A.D. 2006 v2.12 i wyeksportowałem to do google earth. Proponowane trasy przesłałem do watora. Jeśli też chcecie zobaczyć to proszę o maile na a, ewentualnie męczcie watora. Mapa ROAD jest wektorowa, a trasy można bezpośrednio wyeksportować na jakiegoś gpsa ale chyba tylko garmina... ewentualnie jak ktoś ma czas i już sprawdzone metody to więc można z google earth na gpsa - nie wiem ekspertem w tym temacie nie jestem. Jeśli chodzi o moje preferencje to chciałbym jednak pojeździć po rumuni zwłaszcza po górach zachodniorumunskich (apuseni). Później można by się przenieść na pasmo karpat wschodnich i nimi zatoczyć koło w kierunku ukrainy i połonin. Niestety nie mam totalnie pojęcia co na ukrainie warto przejechać (i co się da ciężkich endurakach). Nie wiem jak reszta ekipy, ale ja też nie czuję się na siłach żeby jakiś ekstremalny offroad uprawiać (jeździć bez szlaków, taplać się w błocie po uszy i jeździć strumykami w górę zamiast jakimiś traktami). Z tego powodu bardziej preferuję rumunię, bo jest bardziej ucywilizowana, a na ukrainie nie wiem. Myślę jednak że jakiś kompromis uda nam się wspólnie wypracować.
Jeśli chodzi o nocleg, to tez mogę zaoferować spanko w domku 20 km za krakowem we właściwym kierunku . Jest gdzie moto zostawić, ale ogrodzenia jeszcze nie ma kompletnego - robi się. Uprzedzam jednak że pobudka około 6:00 - dzieci wstają
Gdzieś padło hasło kuchenka na gaz. Mam butlę gazową 2kg i podwójny palnik.
Części zamiennych do moto podobnie jak wator nie posiadam. Mam dętkę 19 cali. Zestaw kluczy też mam, nie mam łyżek do kół.
Myślę że trzeba zrobić listy dotyczące sprzętu biwakowego i serwisowego naszych maszyn po czym dogadamy kto co bierze. Tak dla przypomnienia - sprawdźcie ważność swoich paszportów i nie zapomnijcie o zielonej karcie. Proponuję tez wykupić sobie jakieś ubezpieczenie na tydzień - koszt ok 35 zł... tak na wszelki wypadek...
Chyba tyle jak na pierwszy raz...
bossik81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 02:09   #48
wator


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków
Posty: 39
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 143000
wator jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 0
Domyślnie

myślę że wszyscy są zdecydowani aby zacząć od Ukrainy a co będzie dalej czy cały czas Ukraina czy przeniesiemy się do Rumuni to czas pokaże, więc nie ma co deklarować na 100% że tylko Rumunia albo tylko Ukraina czy cokolwiek innego. Zawsze może być tak że jeśli komuś wybitnie nie będzie pasować plan który wszyscy pozostali uznają za jedyny słuszny to dojdzie do podzielenia ekipy. Moim zdaniem targetem tutaj nie jest aby wyjechać w x motocykli i wrócić w x tylko aby wszystkim w miarę możliwości pasowało.

Ze sprzętu biwakowego powinniśmy mieć 2 namioty 3os. lub może wystarczy plandeka. Z doświadczenia wiem że plandeka nie chroni przed komarami tak jak namiot a reszta jest nieistotna. Detkę na tylne koło do TA posiadam zapasową aczkolwiek nie panikował bym z tymi dętkami bo mi się do tej pory w TA ani razi nic nie stało w tym temacie.
wator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 09:12   #49
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

Chłopy, jakby wam trzeba było pożyczyc jakiego sprzetu naprawczo-zapasowo-niezbędnego dajcie znac na pw/tel. Tylko musi do mnie wrócic przed 22.6

Bo potem jade na... Zakarpacie
__________________
Każdy dobry uczynek zostanie ukarany.
Przykładnie.
------------------------------------------------------------------

chroń mnie Boże przed przyjaciółmi,
z wrogami poradzę sobie sam...
------------------------------------------------------
Mój ból głowy, moja skrucha,
Moje kiszki, moja franca,
Moja wreszcie groza ducha,
Gdy Kostucha rwie do tańca!
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 23:07   #50
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wator Zobacz post
sWczoraj nabyłem gps, ale mam z Ozim jakieś problemy z tymi mapami, na nawigacji się nie otwierają a na PC tak. Jeśli masz jakieś pomysły to chętnie sprawdzę.
na GPS masz prawdopodobnie wersję Ozi CE. Kalibracje z PC na CE trzeba przekonwertować, płatnym programikiem. Jako, że w powstawanie Oziego byłem zaangażowany, nie wystawiałem kalibracji na CE w Internecie, bo to byłoby nie fair wobec tfurcy.
jeśli znajdziesz ten programik, to wszystkie kalibracje z PC przekonwertujesz w parę minut.
Te sztabówki z UKR są naprawdę genialne, a kalibracja była robiona solidnie: na cztery punkty, z uwzględnieniem poprawek oraz (chyba wciąż niejawnego) przybliżenia odwzorowania Pułkowo; w terenie nawet drogi polne, mimo 20-30 letniego upływu czasu pasowały co do metra.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jagnię w sosie potrójnie afrykańskim, czyli Rumunia raz jeszcze [Wrzesień 2011] jagna Trochę dalej 55 03.03.2022 14:52
karpaty ukrainskie 2-5 wrzesien Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 09.09.2012 11:58
Ukraina,rumunia 5.08-21.08.2011 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 11 05.08.2011 16:39
2,5 tkm -Północna Italia: Dolomity, Apeniny,dolina Padu, Liguria, Toskania Jarek Trochę dalej 33 16.12.2008 21:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.