Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.09.2014, 14:40   #31
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Domyślnie

Nic z tych rzeczy.
Firma nie jest duża więc sam wszystko wysyłałem.
Zobaczymy co napiszą.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2014, 15:32   #32
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Dlatego zawsze lepiej jest wskazać :-) W odpowiedzi na jeden z mandatów wskazałem Matkę Boską. Serio, sugerowałem się poświatą wokół twarzy. Sprawa trafiła do sądu, sąd ją oddalił :-) postępowanie mandatowe umorzono :-)
Pismo trzymam, żeby poprawiało mi nastrój w gorsze dni
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2014, 21:29   #33
esemes


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Okolice Piaseczna
Posty: 111
Motocykl: RD04
esemes jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Ludwiku, mógłbyś rozwinąć wątek poświaty? Rozumiem, że chciałeś sprzedać auto, a pani która postanowiła wypróbować auto wyglądała przez poświatę na Matkę Boską? I byłbyś tak uprzejmy i możesz zacytować uzasadnienie sądu? :-)
Bardzo jestem ciekawy tego uzasadnienia.
esemes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2014, 19:22   #34
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Na zdjeciu od szyby odbijał sie promień światła. Na twarzy była jasna plama :-) Dlatego pozwoliłem sobie dworować. Rozmowa była zabawna, zawezwali mnie w kolejnym piśmie na przesłuchanie do komendy, ale odmówiłem pisemnie deklarując jednoczesnie chęć współpracy ale w formie pisemnej, lub telefonicznej. Strażnik do mnie zadzwonił, powiedział, że mieli ubaw w komendzie z mojego pisma, ale że sprawę trzeba doprowadzić do końca. odpowiedziałem, że cieszę się, że pismo się podobało i że my, kierowcy musimy łamać przepisy tak, żeby nas strażnicy nie łapali, a oni, straznicy, musza tak nas tak focić, żebyśmy się z nich nie nabijali i zasugerowałem, żeby sprawę umorzył, albo dał do sądu, bo ja nie zapłacę. Umorzył.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2014, 13:11   #35
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/ni...za-wykroczenie

Podazaj za linkami i czytaj uwaznie.
Komplementarna porada jak nie dac sie zrobic w ch.. przez pazerniakow z zarazy miejskiej.


Na pohybel wszystkim tym,ktorzy wspieraja ten opresyjny bandycki ustroj panstwa mafijnego.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2014, 13:17   #36
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

A Ty nie na marszu?
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2014, 13:18   #37
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

a skad ta troska?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2015, 10:05   #38
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Domyślnie

Wczoraj wygrałem sprawę przeciwko Straży Gminnej.
Tzn. ja byłem oskarżony
Wyrok nie jest prawomocny ale zawsze jest to jakiś sukces.
Nie mam nic wspólnego z sądami, poszedłem z dokumentami i wyjaśniłem jak było.
Szybko, miło i przyjemnie.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2015, 11:43   #39
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Proponuję zapoznanie się z wyrokiem z dnia 12 marca 2014 r. Sygn. akt P 27/13 Trybunału Konstytucyjnego, 33 strony ale warto:
pokrótce:

Cytat:
po rozpoznaniu, z udziałem sądu przedstawiającego pytanie prawne oraz Sejmu i Prokuratora Generalnego, na rozprawie w dniu 12 marca 2014 r., pytania prawnego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie:
czy art. 96 § 3 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 275, ze zm.) jest zgodny z art. 2 oraz art. 42 ust. 1 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej,
o r z e k a:
Art. 96 § 3 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 482, ze zm.) jest zgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 42 ust. 1 Konstytucji.
Ponadto p o s t a n a w i a:
Cytat:
Zgodnie z art. 78 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, ze zm.; dalej: p.r.d.), obowiązek wskazania na żądanie właściwego organu, komu został powierzony pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, nie aktualizuje się w sytuacji, gdy pojazd został użyty wbrew woli i wiedzy jego właściciela lub posiadacza, przez nieznaną osobę, czemu ów właściciel lub posiadacz nie mógł zapobiec. Konsekwencją tego wyłączenia jest m.in. to, że w razie zaistnienia wskazanej sytuacji, nie może dojść do realizacji znamion wykroczenia określonych w art. 96 § 3 k.w. Właściciel lub posiadacz pojazdu może również nie wskazać siebie jako sprawcy wykroczenia, co mieści się w jego prawie do obrony. Odpowiedzialność za wykroczenie z art. 96 § 3 k.w. może zatem zostać wyłączona na zasadzie kontratypu działania w ramach uprawnień.
Właściciel lub posiadacz pojazdu nie może natomiast skutecznie uchylić się od obowiązku przewidzianego w art. 78 ust. 4 p.r.d. w sytuacji powierzenia pojazdu osobie najbliższej, która dopuściła się wykroczenia.
Cytat:
Jeżeli popełnienie wykroczenia zostanie stwierdzone za pomocą urządzenia rejestrującego, to ukaranie jego sprawcy mandatem karnym dopuszczalne jest jedynie, gdy nie ma wątpliwości co do sprawcy czynu. Niedopuszczalne jest zatem kierowanie przez właściwy organ alternatywnie żądania przyjęcia mandatu karnego za wykroczenie lub denuncjacji innej osoby. Skierowanie żądania przyjęcia mandatu karnego oznacza bowiem, że sprawca wykroczenia nie budzi wątpliwości, co ze swej istoty wyklucza jednoczesne kierowanie żądania denuncjacji innej osoby.
Cytat:
Dowód z fotografii z fotoradaru może okazać się dowodem wystarczającym jedynie w sytuacji, gdy fotografia ta umożliwia identyfikację osoby sprawcy wykroczenia. Jeżeli fotografia na taką identyfikację nie pozwala, a potwierdza jedynie fakt, że niezidentyfikowany kierowca np. przekroczył dopuszczalną prędkość lub nie zastosował się do sygnałów świetlnych na skrzyżowaniu, zasada domniemania niewinności stoi na przeszkodzie przypisaniu komukolwiek winy za dane wykroczenie. W szczególności winy takiej nie można przypisać właścicielowi lub posiadaczowi sfotografowanego pojazdu.
Cytat:
Żaden organ nie ma natomiast prawa domagać się od kogokolwiek udowodnienia własnej niewinności odnośnie do jakiegokolwiek wykroczenia.
Cytat:
3.2.2. Wskazanie na żądanie uprawnionego organu, komu właściciel lub posiadacz pojazdu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, nie przesądza jeszcze o ewentualnej odpowiedzialności wskazanej osoby za wykroczenie. Odmowa może jednak skutkować odpowiedzialnością właściciela lub posiadacza pojazdu za wykroczenie określone w art. 96 § 3 k.w.
Cytat:
Zawsze zatem w postępowaniu wykroczeniowym konieczne jest udowodnienie właścicielowi lub posiadaczowi pojazdu, że celowo wprowadził w błąd organy państwa w sytuacji, gdy mimo wezwania nie wskazał kierującego pojazdem.
Cytat:
To znaczy, że organ straży miejskiej, podobnie jak organ Policji, po odmowie właściciela (posiadacza) pojazdu wskazania, kto kierował pojazdem w momencie zarejestrowania przez fotoradar przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kończy postępowanie mandatowe o popełnienie wykroczenia określonego w art. 92a k.w. i wszczyna postępowanie mandatowe o popełnienie wykroczenia określonego w art. 96 § 3 k.w.
polecam jednak przeczytać całość!
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2015, 14:59   #40
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
Ja posługuję się prostą logiką: jeżdżę nieprzepisowo jedynie, gdy złapią mnie panowie z lizakami :-) A gdy zdjęcie cyka fotoradar, to nie jadę ja, tylko osoba, która była zainteresowana zakupem mojego samochodu. Facet chciał widocznie sprawdzić jak się bryka zachowuje i depnął na gaz...
Ja tak robiłem jak mnie chcieli zatrzymywać na moto a nie miałem prawka. Zawsze max 100zł mandatu się kończyło za nie wskazanie sprawcy. Po za tym moim tłumaczeniem było "Paanie , jak mogłem prowadzić ten motocykl jak nie mam prawa jazdy?".
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Mandat Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 15 24.12.2012 09:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.