Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 22.03.2022, 20:20   #1
desant


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Poznań
Posty: 19
Motocykl: Tenerka
desant jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 24 min 52 s
Domyślnie Desantowa Tenerka

Cześć! Ten motocykl już znacie

Szukałem Tenerki od pewnego czasu, sensowne egzemplarze pojawiały się wyłącznie daleko, rzadko i znikały szybko, wrzuciłem więc ogłoszenie na FAT i błyskawicznie zgłosił się Ronin. Choć wtedy jeszcze mocno bił się z myślami Temat o jego motocyklu znałem, dostałem komplet nowych fotek ogółu i szczegółów, więc decyzja była szybka. Pozostało tylko dobić targu osobiście - wycieczka z Poznania do Łańcuta i z powrotem. Pogoda nie nadawała się do jazdy na dłuższym dystansie, motocykl został więc przesłany z salonu Yamaha Rzeszów do Yamaha Poznań - i po kilku dniach zagościł wreszcie u mnie w garażu.

Ronin w drodze z dworca PKP do siebie zapewniał mnie, że w każdej chwili mogę się rozmyślić i jeszcze odda mi za bilet - ale to chyba było podyktowane wahaniem czy na pewno rozstać się z Tenerą Teraz w sumie nie dziwię się, że nie był pewien.
Dostałem motocykl lśniący i czyściutki, zatankowany pod korek, doposażony w drobiazgi i gotowy do drogi. Poza drobnymi detalami i stanem licznika - wyglądał jak prosto z salonu. Kolego, dziękuję za pomoc we wszystkim, za świetny kontakt i fajny sprzęt!

A teraz do rzeczy.
Tenerka prowadzi się tak lekko, że mam wrażenie, że jedzie sama, i tam gdzie z poprzednim Funduro zaczynała się już walka (np. w piachu), tu wciąż jest spokój. Nie jestem żadnym mocnym zawodnikiem w offie, więc topienia w bagnie nie przewiduję. Dodatkowe 50mm miękkiego zawiasu też robi dużą różnicę. Wyśmienite szwenduro! Po opróżnieniu pierwszego baku spalanie wynosi 4,7... Pozytywne zaskoczenie, szczególnie przy 23l zbiorniku
Z minusów - powyżej 90kmh orginalna szyba kieruje powietrze prosto w kask, zakupiony deflektor tylko trochę poprawia sytuację. No cóż, wystarczy nie mknąć po 120kmh i będzie okay.

W planach:
- handbary z metalowym rdzeniem, najchętniej Barkbusters - tym plastikowym nie wróżę długiego życia przy moim stylu użytkowania
- wysoki przedni błotnik
- przydałaby się płyta/niskie gmole chroniące pompę wody, ale to deficytowy towar

Ronin, będziesz mógł tu oglądać na fotkach jak Tenerka zwiedza plenery, do których została zaprojektowana
Porady i sugestie mile widziane!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20220322_165825.jpg (1.02 MB, 52 wyświetleń)
desant jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pamir 2016 czyli Afra,Viadro i Tenerka jadą do "stanów" Emek Trochę dalej 175 04.09.2017 13:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.