Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2011, 18:13   #1
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie Elektryka pada!!!!!! znow........

hmmm
Wiatam.
Od czego by zaczac?
Panowie mam pytanie czy ktos zna odpowiedz?
A pytanie jest, co to moze byc?

A tutaj krotki opis.

Odpalam i widze,ze kontrolki i tripmaster " pulsuja" no widac jak spada i rosnie napiecie swiatla przygasaja i jasnieja gdy sie dodaje gazu.


Dwa dni temu wracalem od znajomych i... odpalam moto ledwo zlapalo, patrze swiatel drogowych nie ma sa natomiast postojowe i dlugie. Sprawdzilem bezpieczniki i polacznia kabli ok, czyli zarowki.
Wsiadlem i jade na tych dlugich i na autostradzie wylaczam je i ...nie ma pradu wszystko gasnie zaplon tez i znow wlaczam dlugie glosny strzal i moto dziala znow.
To samo dzialo sie 7 miesiecy wczesniej i padl regler, zostal zastapiony produktem z Wroclawia(robionym w Rzeszowie).
Styki sa idealne wszelkie polaczenia sprawdzone i zakonserwowane, ukumlator wymieniony na nowy Yuasa wtedy kiedy regler, czyli jako normalny uzytkownik zrobilem to co umialem. Nie znalazlem zadnego miejsca gdzie moze byc spiecie, wiec?

Bylbym wdzieczny za sugestie.
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Boski-Kolasek : 23.03.2011 o 03:16
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 21:38   #2
Szycha


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wałcz
Posty: 149
Motocykl: RD07
Przebieg: 59000
Szycha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 34 min 5 s
Domyślnie

Może przekaźnik rozrusznika padł? Przygasanie kontrolek, tripmastera i świateł i rozjaśnianie z dodawaniem gazu też miałem. Ze starym przekaźnikiem próbowałem podłączać kabelki bezpośrednio, ale to nie pomagało. Kupiłem nowy i problem zniknął.
Szycha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 22:36   #3
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

A ja sie zastanawiam bo nie ukrywam ze palce swoje w ta sztuke wkladalem. CZY COS MOZE PSUC REGLER? chodzi o jakies nieprofesjonalnie mowiac "zle prondy" chocby z samej pradnicy. A jesli tak to jak to pomierzyc bo coraz mniej pomyslow mam jak to zrobic. Bialej flagi nie mamy na razie w zamiarze wywieszac, a wiedze swa poglebiac. Takze pragniemy byc gotowymi na identyfikacje i naprawe w wypadku ewentualnej usterki w czarnej dupie.

Na madre i konstruktywne rady czekamy a o postepach lub ich braku poinformujemy.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 22:59   #4
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kolasek77 Zobacz post
Styki sa idealne wszelkie polaczenia sprawdzone i zakonserwowane
Wszystkie to jakie? - wymień w punktach.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 22:59   #5
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Hej,
A jakie masz napięcie ładowania przy 1000 obr/min?
Sprawdź dokręcenie klem. Jeśli napięcie przy 1000 obr/min się stabilizuje to ok.
jak coś to dzwoń do mnie telefon wysłałem na pryw
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 23:03   #6
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Klemy sprawdzilem na poczatku i sa ladnie na smarze odpowiednim zalozone, prady beda sprawdzane jutro.
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Boski-Kolasek : 11.03.2011 o 23:06
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2011, 23:15   #7
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

myślę na szybko - wiem że aku jest nowy, ale jeśli jakimś cudem jest uszkodzony (wada fabryczna, zwarcie na celi) to regler będzie szalał bo nie dostaje napięcia wzorcowego od aku. - sprawdź jutro napięcie ładowania, jeśli będzie coś nie tak, podłącz inne aku i zobacz ponownie.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2011, 22:06   #8
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Miałem coś podobnego w swoim moto ale wtedy to nie była afri, ale to nie ważne w każdym moto działa to podobnie.. U mnie regler padł niestety. wymieniłem regler +aku problem znikł. Moja rada taka,najważniejsze sprawdzić połączenie regulatora z prądnicą i oczywiście z aku, musi być bardzo dobre w przeciwnym razie regulatorki będą lecieć. Oczywiście trzeba pomierzyć prąd ładowania bez obciążenia ok 14,8V.Jeśli napięcie skacze dość chaotycznie nawet do 20V i spada do 11V, to raczej regler jest uszkodzony, u mnie tak było, a grzał się że nie można było go dotknąć. Ponadto warto sobie zrobić chłodzenie reglera ze zwykłego wentylatorka od procesora z kompa - naprawdę pomaga, a jeszcze jedno, trzeba przejrzeć instalację czy gdzieś jakiś kabelek się po prostu nie przetarł i nie robi jakiegoś zwarcia. Po wymianie reglera prąd wahał się w przedziale 13.8-14.8Vi było ok. To tyle z moich doświadczeń z prądami w moto.......

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
A ja sie zastanawiam bo nie ukrywam ze palce swoje w ta sztuke wkladalem. CZY COS MOZE PSUC REGLER? chodzi o jakies nieprofesjonalnie mowiac "zle prondy" chocby z samej pradnicy. A jesli tak to jak to pomierzyc bo coraz mniej pomyslow mam jak to zrobic. Bialej flagi nie mamy na razie w zamiarze wywieszac, a wiedze swa poglebiac. Takze pragniemy byc gotowymi na identyfikacje i naprawe w wypadku ewentualnej usterki w czarnej dupie.

Na madre i konstruktywne rady czekamy a o postepach lub ich braku poinformujemy.
Prąd ładowania możesz pomierzyć po prostu na słupkach akumulatora zwykłym miernikiem elektrycznym, oczywiście po odpaleniu moto...

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.02.2013 o 20:39
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2011, 22:29   #9
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PiotrTMC Zobacz post
Prąd ładowania możesz pomierzyć po prostu na słupkach akumulatora zwykłym miernikiem elektrycznym, oczywiście po odpaleniu moto...
Oczywiście - napięcie na biegunach...........
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2011, 23:14   #10
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Oczywiście - napięcie na biegunach...........

Staram się najprościej jak potrafię
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szkocja 2012 - tam podobno pada deszcz... - relacja Tymon Trochę dalej 132 11.04.2014 13:20
Znów zmiana, czyli poszukiwania miodu w dupie Vertus72 Inne - dyskusja ogólna 62 07.11.2013 13:36
Taddy znów wygrywa Marco Polo Inne tematy 3 02.08.2011 12:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.