Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2022, 18:55   #1
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie Piecyk łazienkowy, kuchenny?

Moja mama dziś miała sądny dzień, musiał być dla niej naprawdę okropny skoro po wyczerpaniu wszelkich możliwości aby sobie poradzić samej wykonała telefon do mnie. Woda się leje spod wanny, blok budowany w początkach powstania Nowej Huty, przyjechaliśmy zaopatrzeni w żmijkę oraz rękawice i kreta. Wanna zabudowana przez poprzednich właścicieli rura odpływowa gdzież w ścianie, żeliwna ale w piwnicy już podłączona do plastikowej. Próba zrozumienia jak został wykonany odpływ skończyła się pocięciem rąk. W tym samym czasie informacja że ciepła woda przestała działać, piecyk termet 078 lub coś w tym stylu, trzymający się na słowo honoru. Próbowałem go uruchomić ale z jakiegoś powodu nie zapala się główny palnik a mnie strach obleciał że wylecimy w powietrze. Odpływ udało się usprawnić grzebiąc śrubokrętem, wsypując kreta i w końcu puściło. Po przepłukaniu powyciągałem kawałki zżartej rury z odpływu wanny, kawałki cegły ale do teraz nie mam pojęcia jak woda odpływa bo dziury nie wymacałem. Teraz najważniejszy jest piecyk, bo z tym co jest nie chciałbym mamy zostawić. Powinno to być coś bezobsługowego dla osobowy która ma Alzheimera. Może jesteście w stanie mnie nakierować co kupić, najlepiej z montażem.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2022, 20:57   #2
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie wiem nic o piecykach ale jeśli pociales ręce w ścieku rozważ surowice p Tężcową chyba ze miałeś trzy dawki w niedługim czasie - chyba do 5 lat.
Just saying.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2022, 22:22   #3
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 54 min 58 s
Domyślnie

Z montażem to tylko jak dogadasz się z instalatorem, że kupi i go zamo tuje. Dopytaj w jakiejś hurtowni (Bims lub inny Instalator) instalacyjnej o namiary na instalatora który ogarnie zakup i montaż.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2022, 22:31   #4
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Marku pomyśl czy nie można założyć elektryka, będzie bezpieczniej choć nie wiem czy taniej. W miejscu termy przepływowej np. taki Ariston Lydos Eco 50l. - montaż też ktoś musi ogarnąć ale pozbywasz się problemów czadowo-gazowych z łazienki.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2022, 22:33   #5
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Liczyłem na jakąś sugestię co wybrać. Chyba że to bez znaczenia. Tężec, o tym nie pomyślałem. Umysłem zimną wodą a w domu potraktowałem oksaniseptem. Piecyk jest w kuchni bo to takie mieszkanie pokój z kuchnią, kuchnia widna.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2022, 01:15   #6
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 756
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 8 godz 20 min 5 s
Domyślnie

ARISTON FAST EVO, budżetowy, prosty. 9 lat bez problemu.
Ale w sytuacji takiej choroby szedłbym w elektryczny.
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2022, 08:42   #7
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 590
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Consi, z tego co się orientuje, to jest już obecnie wymóg instalacji piecyków gazowych z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza.
Zaleta: Bezpieczeństwo.
Wada: Więcej zachodu przy instalacji, no i sumarycznie $$. Poza tym wymogi formalne co do jego instalacji są lekko upierdliwę. Przynajmniej przy kotłach dwufunkcyjnych. Mówię tutaj o budynkach wielorodzinnych.
Są ludzie na forum, co siedzą w tych tematach, może Tobie pomogą radą. Powodzenia.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2022, 09:08   #8
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zasadniczo to potrzebuję wymienić stary piecyk na nowy. Budynek jest wielorodzinny, taki blok i były robione jakieś zmiany w kominach, a piecyk służy do grzania wody tylko. Myślę że od strony formalno prawnej nie jest tak źle, przeglądy kominowe się odbywają, sam musiałem się umawiać z kominiarzem jak mama była na wsi. Po prostu potrzebuję urządzenie które załączone będzie działać bez potrzeby regulacji albo interwencji mamy. Choroba jest na takim etapie że sobie radzi, chociaż czasami rozmowa jest jak z dzieckiem, ciężko przewidzieć co będzie dalej, ale złudzeń nie mamy. Można powiedzieć że dowiedzieliśmy się o problemie dzięki budowie domu na wsi, gdy zaczęliśmy częściej bywać ze sobą. No ale teraz piecyk jest najważniejszy bo nie chcę jej skazywać na dłuższe hartowanie z zimną wodą.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2022, 10:15   #9
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Zamontuj taki sam piecyk jak był, znaczy bez ingerencji w przerabianie instalacji, czy czego kolwiek. Wywiercić dwie nowe dziury w ścianie i powiesić, doprowadzić wody, gaz, spaliny przewodami o odpowiedniej długości i po temacie, nawet jak nowy piecyk będzie miał w innych miejscach wyjścia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2022, 10:31   #10
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Takich to już chyba nie robią, ale znalazłem jakiegoś Vaillanta mini używanego, bo dużo bloków ma dostarczane ciepło z miasta i piecyki ludziom zostają. Patrząc na układ wydaje mi się że montaż to tylko kwestia nowych dziur, może jakiś dodatkowy wężyk do wody i powinno działać.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.