Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2021, 10:38   #21
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

napisałem powyżej, że matjas się nie zna. z wodniaków najbardziej lubię ładne ratowniczki.
być może stoi tam też jakiś hexhead ale to też już są powoli sprzęty z nalotem bliskim temu jaki ma consigliero...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 13:33   #22
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Wypróbowałem nowe stare siedzenie, pretekstem było zakupienie kosza na liście oraz zatankowanie. W końcu ostatnio tankowałem w zeszłym roku a podobno V power nawet leczy (według Facebooka ) zepsutą listwę paliwa. Ta krótka przejażdżka, na razie powstrzymała mnie przed wymianą lusterek, bo jeżdżąc w październiku i tak cudów w nich nie zobaczę. Jedna rzecz jest powtarzalna, za każdym razem wsiadając na motocykl przestaje mnie napierdalać kręgosłup, a on naprawdę mi daje w kość. Próbuję go wzmocnić ćwiczeniami ale albo go przeciążać , albo jeszcze nie udało się osiągnąć punktu krytycznego. Wracając do siedzenia to przypomniałem sobie powód dla którego zabrałem się do jego poprawiania. Jest wysoko ale ogarniam podobnie jak ogarniałem przez pierwsze 60 kkm a teraz już wiem że wycinanie nie jest dobrą drogą. Te kilka kilometrów jazdy było przyjemnością, o której trochę zapomniałem jeżdżąc elektrykiem. Mam tylko jedno zastrzeżenie, może to wina moich ale z tego co pamiętam materiał oryginału pozwalał na swobodne przesuwanie tylko po siedzeniu, seargent był wręcz śliski. Materiał zastosowany obecnie nie pozwalała na takie fanaberie, raczej trzyma siedzenie w jednym miejscu i przesunięcie się na siedzeniu wymaga zmiany techniki. Jednym słowem dzień prawie samych dobrych wiadomości, kwiatki posadzone, łąka skoszona, motocykl wypróbowany, gra i buczy. Teraz tankujemy auto do 100 % i wracamy po weekendzie do roboty. Od rana zapraszam na kawę a jak ktoś będzie głodny to może i śniadanie zjeść.
Spoglądnąłem na logistykę wycieczki na Sardynię i chyba lepiej taniej dla nas będzie trzymać się lądu, będąc już raz w październiku na Sardynii, kręcąc się po Grecji i Korsyce może warto powtórzyć Turcję od strony morza śródziemnego. Planuję nawet możliwość zostawienia tam motocykla aby w lutym było łatwiej dojechać do Iranu .



consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2021, 16:30   #23
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Consi widziałeś pewnie bemy co u nas sprzedają z nalotem 60kkm, jak one wyglądają przy twojej z takim nalotem?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2021, 09:51   #24
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Ciężko powiedzieć, bo rocznik 2006 jest pierwszym ADV i rzadko spotykanym, ale mam porównanie z motocyklem znajomego który niby młodszy o jeden miesiąc i przebieg licznikowy ponad 100 kkm ale kolega miał problem ze sprzęgłem ( wysprzęglik czy coś takiego) no i padł mu też modulator. Z wyglądu motocykl jak motocykl, kupowany był nie od handlarza tylko od jakiegoś motocyklisty, a tamten nie wiadomo skąd go wziął. Teraz po latach mogę napisać że w sumie w porównaniu do nowszych motocykli to nasz to jest jednak prosta konstrukcja. Prosta ale nie prostacka. Następnym razem skupię się na porównaniach pomiędzy jego a moim i napiszę czy można jakieś wnioski z tego wyciągnąć. Ze swojej strony dodam że im bliżej oryginału tym lepiej
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2021, 23:47   #25
strażak


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Południowa Wielkopolska
Posty: 17
Motocykl: motopompa
strażak jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 3 min 4 s
Domyślnie

Marek, starzejesz się, wspominając tak odległe czasy
strażak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2021, 07:00   #26
@Suchy
 
@Suchy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Garwolin
Posty: 105
Motocykl: nie AT (ale T) już nie T
@Suchy jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 11 godz 55 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
...Jedna rzecz jest powtarzalna, za każdym razem wsiadając na motocykl przestaje mnie napierdalać kręgosłup ...
Mam dokładnie taką samą przypadłość, na motocyklu zapominam że mam kręgosłup.
@Suchy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2022, 18:16   #27
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,348
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 4 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Fajne zdjęcia i muza. Pasują do tego wątku.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask szczękowy roof boxer v8 Acer Wszystko dla Afryki 0 27.02.2013 17:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.