Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.10.2021, 23:25   #11
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Zastanawiam się jak do tego podejść ... jak coś walnie to warto mieć gwarancję.
Kupuję motocykle honda bo są bezawaryjne... pierwszy moto mnie nie zawiódł... a prawie 60tyś nakręciłem bezawaryjnie.
Sezon trwa 6-7 miesięcy.
Kupiłem moto we wrześniu...sezon zacznę 1 kwietnia.
Zatem gwarancja to 18mc. Z czego jeżdżących miesięcy jest 12.
Klucz dynamometryczny mam swój .... i ja na 100% dokręcę... myję też moto sam.
Czy ktoś skorzystał z gwarancji ?
Popsuła się komuś nowa CRFka ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.10.2021, 23:49   #12
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Jak na przeglądzie samochodu, gdzie wymienili tylko olej i filtr zapytałem dlaczego kosztuje to prawie 1 tys zł to odpowiedzieli mi ze 2 mechaników robiło to 2 godziny Tak są bezczelni. Na szczęście już się skończyła gwarancja i sam to robię kosztem około 200 zł

Ja nie mogłem zrozumieć kilka lat temu czemu w ASO w Skodzie serwis olejowy w tego samego silnika inaczej kosztuje w zależności od samochodu. Najtańszy w Fabii, najdroższy w Superbie / o Karoqach i innych tego typu wynalazkach nikt wtedy jeszcze nie słyszał/. Różnica wynosiła chyba 700zl gdzie odsysają olej - nikt w serwisie już nie odkręca płyt od spodu. Więc dokładnie ta sama czynność przy tym samym silniku, trwająca tyle samo czasu kosztuje różnie w zależności od tego jakie to auto. Paranoja
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 12:58   #13
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Byly pojedyncze przypadki awarii w CRF. Ze dwie przepychanki z gwarantem/importerem jeszcze sie tocza. Wiec tak. Awarie zdarzaja sie rzadko, ale jednak. Tu kazdy musi samodzielnie oszacowac wspolczynnik ryzyka do kosztow
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 13:18   #14
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Dziwi mnie to, że nie wiesz ile kosztuje serwis i co wchodzi w skład harmonogramu serwisowego.
Powinieneś dowiedzieć się o tym przed kupnem, bo dokonując zakupu godzisz się z warunkami gwarancji czyli serwisowaniem wg harmonogramu.
Harmonogram to nie wiedza tajemna i na pewno w jego skład nie wchodzi tylko wymiana oleju. NA 100% jest też podłączenie pod system diagnostyczny i parę, jak nie kilkanaście innych czynności. Za to płacisz.

Nie dowiedziałeś się o tym przed kupnem to teraz chyba za późno na lamenty i wymyślanie teorii spiskowych .
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 16:02   #15
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 4 min 47 s
Domyślnie

Może trzeba spojrzec na to inaczej. 0,9% ceny motocykla. W moim przypadku. Czy to dużo? Czy mało? Nie wiem. Nawet się nie zastanawiałem. Po prostu nie patrze na to, tak jak na to czy mi pali 3.8 l/100, czy 16,7 l/100.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 17:54   #16
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 52 min 11 s
Domyślnie

luk2asz podszedł do tego procentowo.

Inne podejście to takie, że ASO/dealer to nie organizacja charytatywna tylko normalny biznes, który musi zarobić (na te motocykle, które sprzedaje, na pensje, na lokal/prąd/wodę/gaz, na darmową kawę dla Was itp). Biznes taki sam jak wiele innych, również pewnie przez Was prowadzonych. Czy liczą sobie mało/czy dużo to kwestia względna. Jak uczciwie podchodzą do klienta i dają innym ludziom pracę, a nam możliwość kupna/serwisowania moto, to chyba jest OK.

Bez klientów (kupujących czy serwisujących) salony padną i będzie powiedzmy jeden w Warszawie...

Jazda na moto to według mnie dość drogi biznes, bo poza kosztem moto dochodzi kupowanie akcesoriów, butów, ubrań, kasków, rękawic, opon, szpeju itp plus ubezpieczenie i rzeczony koszt serwisu. Kupno motocykla to dopiero początek wydatków...
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 17:55   #17
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekAT Zobacz post
Dziwi mnie to, że nie wiesz ile kosztuje serwis i co wchodzi w skład harmonogramu serwisowego.
Powinieneś dowiedzieć się o tym przed kupnem, bo dokonując zakupu godzisz się z warunkami gwarancji czyli serwisowaniem wg harmonogramu.
Harmonogram to nie wiedza tajemna i na pewno w jego skład nie wchodzi tylko wymiana oleju. NA 100% jest też podłączenie pod system diagnostyczny i parę, jak nie kilkanaście innych czynności. Za to płacisz.

Nie dowiedziałeś się o tym przed kupnem to teraz chyba za późno na lamenty i wymyślanie teorii spiskowych .

Mylisz się Jarek.
Dokonując zakupu nie muszę godzić się z warunkami gwarancji. Mogę z gwarancji zrezygnować jeśli uznam, że są one nie uczciwe.
I są tacy którzy tak robią.
Nie rozmawiamy tu harmonogramie serwisowym tylko o zakresie czynności pierwszego przeglądu w AT.
Zadałem proste pytanie a ASO - co wchodzi w zakres czynności?
Uzyskałem odpowiedź nie jasną .. wymiana oleju , posprawdzanie czy się nic nie poodkręcało + umycie.
Nikt mówił nic o podłączeniu moto do komputera i innych czynnościach.
W związku z tym uzyskując taką a nie inną odpowiedź ... do takiej się odnoszę.
Jako "inwestor" mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Jeśli ktoś bierze za wymianę oleju + mycie + pieczątka 600-700zł a bez pieczątki to samo kosztuje 360zł to sorry nie oceniam tego pozytywnie.
Jeśli ASO robi coś więcej na pierwszym przeglądzie to spoko.... być może ta kwota jest uzasadniona.

Zawsze bronię się przed nieuzasadnionym zdarciem ze mnie kasy... i nie jest to lamentowanie tylko ochrona własnych interesów.
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii lub czynności serwisowej z którą nie poradzę sobie osobiście lub nie będę ryzykował by uczyć się tego na moim motocyklu.

Kwestia oceny czy warto zachować gwarancję zależna jest od sytuacji danej osoby.
Np... pierwszy właściciel mojego drugiego motocykla w ciągu pierwszych 3 lat zrobił 1200km i potem sprzedał moto.
Moto nigdy nie było w ASO od momentu opuszczenia salonu ... a gwarancja dawno minęła. Pierwszy olej wymieniłem ja.
Do dziś prawie 60tyś nastukałem , praktycznie bez awaryjnie.

Każdy ocenia ryzyko według własnej sytuacji i możliwości.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 18:14   #18
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 32 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii z którą nie poradzę sobie ja

I dlatego ceny serwisu są jakie są :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Novy : 03.10.2021 o 21:50 Powód: Poprawiłem cytowanie
aadamuss jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 21:05   #19
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Jak kupuje jakieś kosiarki za 1000-2000 to się nawet nie zastanawiam i nie jezdze po roku na jakies wymiany olejów itp. aby dotrzymać gwarancje, sam mieniam a gwarancje olewam.

Nowy samochód czy motocykl to niestety większy wydatek, a niestety, i nowe pojazdy nie są pozbawione wad, więc serwisować trzeba, chocby dlatego ze jak się cos we wszystkich egzemplarzach wysypie to zalapac sie na jaka akcje naprawcza. ASO musi z czegoś żyć, ceny są z dupy to prawda, ale i tak najgorsze jest to, że jak się coś zepsuje na gwarancji to najczęściej sapią i najlepiej by było żeby jechać z tym do fabryki w Chinach, Indiach czy Tajlandii, mnie osobiście taka postawa najbardziej drażni, takie olewanie, zlewanie, wmawianie między słowami TEN TYP TAK MA, dlaczego my itp. Gdzieś wyczytałem, że pierwszy samochód sprzedaje salon, a drugi serwis i zgadzam sie z tym. Jak jeszcze kiedyś nabędę nowy samochód to bankowo na wszystkich wymienianych podzespołach porobię sobie znaki rozpoznawcze bo podobno ASO niezle lecą w kulki z wymianami jak ktoś np. mało jeździ. Tak to jest w życiu ,,, mniej masz, to i mniej zmartwień, stać Cię na więcej, czy na nowe no to trzeba kombinować aby to dobrze ubezpieczyć i płacić za serwisy gwarancyjne.

Może zdziwiam ale teraz mało dobrych fachowców, dlatego co mogę, w domu, przy rowerze, samochodzie, elektronice robie sam, jak ktoś ma sie uczyć na moim to wole zaplacić za narzędzi ktore mi zostaną i samemu sie pomeczyc z pomocą forów internetowych, wiedza zostaje na zawsze pozniej.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2021, 22:23   #20
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

nawet nie chce mi sie tego czytac:-)
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt przejazdu przez Alpy yakuzsa Przygotowania do wyjazdów 26 08.10.2021 21:18
Przegląd 1000km Mesjasz NAT - Warsztat 40 05.02.2019 11:28
..koszt remontu XT600 yeuop Inne tematy 64 03.07.2018 23:50
serwis glowic afra koszt Rzeszow szynszyll Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 24.02.2017 13:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.