Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2011, 19:46   #21
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Chłopaki a możecie tak wprost napisać jak sprawdzić prądy
Miałem, znaczy sie mam taką sytuację że w czasie jazdy zdechł mi motorek. Rozebrałem boczki, sprawdzam wtyczki i ta czerwona z bezpiecznikiem przepryskana wcześniej kontaktem" była oki ale ta wychodząca z regulatora na trzy złączki która łączy się z prądnicą była zjarana i to fest. Akumulator wygotowany bo troche się spocił a potem wiadomo ni huhu nie pobierał prądu z prostownika.
Czyli z tego co wysnulem na tym wątku padnięty regulator....aleeeee, moze to prądnicaA może reszta wtyczek?(sprawdzałem są oki) a może to coś innego? Napewno zaś szkoda mi moto że kurzy się w garażu.
Podsuńcie jakiś pomysł tak żebym myk myk załatwił problema, jak zlokalizować problem? Mam w pracy elektryka z uprawnieniami do 15KW więc powinien wiedzieć jak sprawdzić ale nie chcę żeby czasem odrazu powiedział "to prądnica" :/
Help !!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2011, 22:55   #22
Astacus
 
Astacus's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Środa Śląska
Posty: 67
Motocykl: RD07
Astacus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 7 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Wez tez inny miernik i potwierdz pomiary. Ale 12,8 to jest nieprawidlowe ładowanie na pracujacym silniku.

1. odetnij regler.
2. na cieplym silniku (bez ssania już) obroty normalne 1100r/min zmierz napiecie miedzy każdą parą zółtych kabli. powinno być na wolnych ok 20V. Nie zapomnij ustawić pokretmla miernika na prad zmienny 20~V
3. Podłącz ponownie nowy regler (do masy go przykręć)
4. zmierz napięcie (stale tym razem) na klemach akumulatora. Powinno być powyzej 14V ale nie wiecej niż 15.
5. kbedzie dalej ponizej 13-14 V to zmierz napięcia pomiędzy każdym żółtym kablem a masą (znajdz porządną). Silnik ma chodzić a regler ma być podpięty. Wskazanie powinny być kolo 15-16 v. Jesli ktorys kabel ma 2-3 V to walniete jest uzwojenie prądnicy.

chyba tyle.
Tu masz chyba wszystko.
Astacus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2011, 23:23   #23
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

no właśnie poszukałem chwile temu...kurde byle to był tylko regulator bo cała instalacja pływała i to chyba nocowała w wodzie bo tragicznie wygląda....ogarniemy
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2011, 08:58   #24
huzar
 
huzar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Sędziszów
Posty: 22
Motocykl: RD07a
huzar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 godz 4 min 59 s
Domyślnie

Witam witam.

Odświeżam temat - podłączam się.

Jestem nowiutki (dopiero pierwszy 1000km na Afryce) więc bardzo mnie nie besztajcie

Co mi dolega - na pewno mam identycznie spaloną wtyczkę jak w pierwszym poście. Poprzedni właściciel mnie o tym ostrzegał...
Ale - chciałem zweryfikować objawy. Wszystko było cacy aż pewnego razu jadąc w nocy z zapalonymi drogowymi nagle zgasło mi wszystko, totalna ciemność wraz z kontrolkami i tripmasterem. Dwa razy w taki sposób "odcięło" mi dopływ prądu ale do domu dojechałem bez problemu.
Z braku czasu jeszcze nic nie ruszyłem przy instalacji i wczoraj z ciekawości odpał na podwórku i krótki spacer. Wyjeżdżając zapaliłem światła - co spowodowało (tak wnioskuje) odcięcie zasilania - ponownie zgasło wszystko i nawet tripmaster się zrestartował całkowicie zapominając wszystkie dane.

Moje pytanie: czy sądzicie że wina będzie bezpośrednio w głównym bezpieczniku i przekaźniku (chodzi mi o spaloną kostkę)? Czy szykować się już na nowy regulator? Akumulator Yuasa jeden sezon...

z góry dzięki za diagnozę
huzar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2011, 09:32   #25
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał huzar Zobacz post

z góry dzięki za diagnozę
Na początek sprawdź, czy klemy do akumulatora są dobrze dokręcone.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2011, 09:41   #26
huzar
 
huzar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Sędziszów
Posty: 22
Motocykl: RD07a
huzar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 godz 4 min 59 s
Domyślnie

Oczywiście sprawdziłem akumulator. Klemy dokręcone, akumulator Yuasa jeden sezon. Klemy zasmarowane wazeliną.

Zauważyłem również - może wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale pewności nie mam - podczas zapalania świateł przygasają delikatnie kontrolki.
huzar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2011, 10:34   #27
GrzesiekM
 
GrzesiekM's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 151
Motocykl: RD00
Przebieg: 66666
GrzesiekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 9 godz 17 min 33 s
Domyślnie

Schemat w łapki i sprawdzaj wszystkie połączenia odpowiedzialne za to co Cię interesuje. Skoro napisałeś że kostka główna wygląda jak w pierwszym poście to radzę sprawdzanie zacząć od kostki na 3 zółtych idących od regulatora.
GrzesiekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2011, 08:51   #28
huzar
 
huzar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Sędziszów
Posty: 22
Motocykl: RD07a
huzar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 godz 4 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrzesiekM Zobacz post
to radzę sprawdzanie zacząć od kostki na 3 zółtych idących od regulatora
wiszę Ci w takim razie solidny browar! Trafiłeś idealnie.

Faktycznie kostka na 3 żółtych również w nienajlepszyn stanie - przywędzona, łatwo łamiące się rozizolowane kable. Niestety kostka musiała się już skleić bo nie mogę jej rozłączyć. Jak nie znajdę dziś w motoryzacyjnym podobnej to chyba utnę i polutuje kable. Ale tu pojawi się niebezpieczeństwo przy ewentualnej awarii regulatora w trasie ;/

Nie mam jeszcze pomysłu co zrobić z obudową głównego bezpiecznika i przekaźnikiem rozrusznika.
Macie może jakieś patenty jak to rozwiązać? Albo najlepiej zdjęcia dobrze spisujących się rozwiązań?
huzar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2011, 08:58   #29
GrzesiekM
 
GrzesiekM's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 151
Motocykl: RD00
Przebieg: 66666
GrzesiekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 9 godz 17 min 33 s
Domyślnie

Każda dobra, hermetyczna kostka sobie poradzi aczkolwiek polutować też możesz. Ja od zeszłego roku mam polutowane i wszystko jest ok. Jedną z częstych przyczyn upalenia regulatora jest właśnie kostka na żółtych.
GrzesiekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2011, 09:28   #30
huzar
 
huzar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Sędziszów
Posty: 22
Motocykl: RD07a
huzar jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 godz 4 min 59 s
Domyślnie

zdrastfujtje rjebiata.

Rozebrałem, pociąłem, poczyściłem, polutowałem, pokleiłem, zaizolowałem i póki co bangla.

Myślę że z kostką na 3żółtych już nie będzie problemu (pozaciskane nowe końcówki, połączone już przykryte tulejkami termokurczliwymi) ALE! Tak na przyszłość... Kabel idący już od kostki dalej w instalację według mnie kwalifikuje się już do wymiany (przegrzany ) Czy ktoś z Was wymieniał tą wiązkę?

Gorzej z przekaźnikiem rozrusznika (a za razem z podstawką pod główny bezpiecznik 30A). Otóż razem z kostką do niego podłączoną stopiła się część obudowy przekaźnika w okolicach czterech wsówek na kable. Martwię się żeby pod wpływem wstrząsów nie doszło tam do zwarcia. Dwa "przednie" kable można zmostkować. Ale co z tylnymi, jakieś pomysły na stworzenie izolacji pomiędzy pinami A może można jednak dostać ową kostkę i przekaźnik nówkę pewex i wymienić?
pozdro
huzar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wtyczka reglera MaRP Układ elektryczny i zapłonowy 163 06.03.2014 13:39
Wtyczka do pompy potrzebna sambor1965 Uklad paliwowy i wydechowy 2 22.09.2010 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.