Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2022, 18:59   #11
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Możecie polecić graty do tego motka, bo muszę sprężyć się z zamówieniem, żeby w ciągu 10dni dotarły
ER24 coraz
1.amor skrętu- dealer polecał Scotta (niby to samo co ohlins, a może jest coś lepszego na rynku, albo tej samej jakości tylko za dużo mniejszą kasę?
2.amortyzowane podwyższenie kiery
3.handbary- dealer w Łodzi polecał jakieś aluminiowe, w sumie nie dopytałem dokładnie co to jest, albo plastikowe ale huska czy gasgas ze wzmocnieniem między rączko kierownika a handbarem
4. Ktoś gdzieś mocno pisał o wymianie dźwigni hamulca, jeżeli tak proszę o sugestię na jaką, a może standard wytrzymuje gleby na piaszczystym i błotnistym terenie?
5. Jakiś link z niewielką torbą na bagaż montowaną do tylnych rączek na zadku motka, może jest coś dedykowanego na rynku, co zdaje egzamin w enduro(wielkość na 1dno dniowy wypad, np ER24)
6. II komplet kół z oponami Michelin enduro medium już w garażu, ale brak w nich tarcz hamulcowych i zębatki oraz zabieraka, więc proszę o propozycje co założyć do enduro
7. Uchwyt na telefon RAM wystarczy czy jakieś inne propozycje?
8. Camelbag na plecy- proszę jakiś link z propozycją, bo przed monitorem brak wyobraźnia
9. Wysoki wlew paliwa, bo pewnie w standardowym leci piach z paliwem do środka baku

Jakiś inny niezbędny szpej będzie jeszcze potrzebny?
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 19:58   #12
temek
 
temek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lublin
Posty: 328
Motocykl: tesco
Przebieg: 48kkm
temek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 5 godz 42 min 9 s
Domyślnie

Przede wszystkim to zmień wydech.

Ja zmieniłem na Leo i to był najlepszy zakup do 690 jaki zrobiłem.
temek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 20:22   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 18 godz 40 min 29 s
Domyślnie

Ori wydech jest pancerny. Miałem zmieniać ale uznałem że lepiej go zostawić a w razie czego za groszki sie kupi nowy bo wszyscy wymieniają i pełno tego na olxach. 😁
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 21:40   #14
temek
 
temek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lublin
Posty: 328
Motocykl: tesco
Przebieg: 48kkm
temek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 5 godz 42 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ori wydech jest pancerny. Miałem zmieniać ale uznałem że lepiej go zostawić a w razie czego za groszki sie kupi nowy bo wszyscy wymieniają i pełno tego na olxach. ��
Co z tego że jest pancerny. Dźwięk kiepski, grzeje się jak patelnia, rogala tylko przypalisz, ale to trzeba zmienić aby się przekonać. Już nie wspominając o wadze.
temek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 21:46   #15
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 459
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 22 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ori wydech jest pancerny. Miałem zmieniać ale uznałem że lepiej go zostawić a w razie czego za groszki sie kupi nowy bo wszyscy wymieniają i pełno tego na olxach. ��
No to many come out Emka coś kupił pewnie
EDIT: Jedyną wadą wydechu ori jest grzanie się, co da się rozwiązać. Jego dyskretny dźwięk uważam za zaletę. Pancerny jest na bank! Mocy ci nie przybędzie na akcesoryjnych (patrz pirat racing). Masy jak chcesz mieć katalizator nie ubędzie. A kasa w portfelu zostanie, więc ten . . . zgadzam się z Emkiem
zylek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 21:50   #16
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Z tym wydechem, to jeszcze kwestia gwarancji na moto, nie wiem jak w razie problemów KTM podszedł by do tego
Nie wiem jeszcze czy to będzie moje główne moto czy tylko dodatkowe, nie chce inwestować w graty które nie są niezbędne.
Wolę chyba III komplet kół supermoto sobie ogarnąć , zresztą koła to nie są pieniądze wywalone w błoto, zawsze je sprzedam. A ile dostanę za używany tłumik, jak mi znudzi się moto, o ile zwierze wartość motocykla?
Ale jak już tłuczemy temat tłumika, to co proponujecie? Może i popatrzyłbym na używki? Od którego roku będzie pasował do modelu 22
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2022, 22:36   #17
temek
 
temek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lublin
Posty: 328
Motocykl: tesco
Przebieg: 48kkm
temek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 5 godz 42 min 9 s
Domyślnie

Plusy:
- dźwięk
- mniejsza waga (niewiele ale jest)
- więcej mocy (niewiele ale jest)
- dużo mniejsza temperatura

Minusy:
- cena
- głośniejszy (dla mnie plus)

Więcej informacji na stronie producenta, np. tu: https://www.leovince.com/en-bn/produ...mc-r-2019-2020 .

Jeszcze dłuższy wątek i ciekawe opinie/rady tu: https://www.advrider.com/f/threads/k...thread.364511/

O gwarancję musisz zapytać w KTM. Sprzedają LeoVince/Akrapovic razem z wgraniem map. Myślę że jeśli założysz w serwisie KTM to gwarancji nie utracisz (zapytaj). U mnie całość zamknęła się w 1500-1600pln, ale to było 3 lata temu.

Zylek - jaki znasz sposób na poradzenie sobie z grzaniem oryginalnego wydechu ?
temek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2022, 07:44   #18
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 299
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 53 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robur82 Zobacz post
Możecie polecić graty do tego motka, bo muszę sprężyć się z zamówieniem, żeby w ciągu 10dni dotarły
ER24 coraz

4. Ktoś gdzieś mocno pisał o wymianie dźwigni hamulca, jeżeli tak proszę o sugestię na jaką, a może standard wytrzymuje gleby na piaszczystym i błotnistym terenie?
9. Wysoki wlew paliwa, bo pewnie w standardowym leci piach z paliwem do środka baku
Jakiś inny niezbędny szpej będzie jeszcze potrzebny?
Co do 4. Mnie raz wygięła się, pod kątek 90 stopni do motocykla, bo upadłem na twardym w koleinie. Wyprostowana, nawet śladu nie widać. Nie zdarzyło mi się żadne wygięcie od upadku w błocie/piachu. Nie uważam jej wymiany za konieczność, ale musisz zadecydować sam.

Co do 9. Rozważ zakup skarpety do baku - koszt ok. 140zł, chroni nie tylko przed piachem wwiewanym do baku podczas tankowania, ale także przed ew. syfem z dystrybutora.
Minus taki, że jeśli lejesz pod korek - ostatnie krople paliwa trzeba lać powoli. Przy oryginalnym wlewie nic się nie wsypie dopóki go nie otworzysz.

Koniecznością natomiast jest ochrona klamek: mogą być handbary. Ja założyłem łamane, chińskie klamki, które dodatkowo obciąłem o połowę. Nie ma mowy, żeby się złamały

Wydech oryginalny:
- minusy wymienili poprzednicy,
- plus jest taki, że w razie kontroli masz argument: wydech oryginalny, Euro 5! Ciszej się nie da
A mnie dźwięk z niego nawet się podoba.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2022, 07:58   #19
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 18 godz 40 min 29 s
Domyślnie

Zylek podkleił lewy plastik folią co odbija gorąco. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia bo motocyklem zrobiłem dopiero jakieś 1200 km ale mam parę spostrzeżeń. Moto kupiłem używane i widać co zeznał też poprzedni właściciel że parę razy leżało. Ślady są szczególnie widoczne na wydechu. Nic się nie pogięło, nie urwało i działa dalej.

Głośniejszy wydech to dla mnie minus a oryginał jest i tak dość głośny jak na mój gust. Zysk na wadze jak zauważyłeś iluzoryczny. Wydech się grzeje i to fakt. Jak każdy wydech. Nie zauważyłem , żeby grzał się mocniej niż wydech w DRce tylko małe żółte ludziki zastosowały na nim osłonę dystansową czego kolesie od rediturejs nie popełnili zapewne uznając że wtedy będzie mało rejli.

Spaliłem 2 ciuchy na wydechu w DR, na SOSMIE kolega też spalił spodnie jak mu DRka padła na nogę. Nie mam pirometru ale sprawdzę to sobie w przyszłości czy faktycznie temperatura wydechu jest wyższa niż w innych konstrukcjach. Założyłem osłonę metalową na wydech ori (enduristan).

Przewaliłem jakieś 300 km z sakwami i ani nie było wewnątrz gorąca ani nic się nie spaliło. Sakwy opierają się na plastikowym boczku a nie na wydechu. Wszystko co oprze się na wydechu zostanie spalone czy to KTM czy jakikolwiek inny motocykl. Pomijam 2 koła, które zostały mi w kieszeni (styka na porządne sakwy z nawiązką).

Wydech jak upitolę to na byle olxie mamy do wzięcia za około 200 ziko.

Z pierdoletów doposażenia motocykla to imo koniecznie trzeba zmienić.

- płytę bo ori to szkoda gadać
- wlew paliwa musi wystawać bo do ori wpada cały syf jaki jest na moto bo nie ma króćca
- handbary pełne

Pozostałe sprawy to kwestia potrzeb i zasobności portfela.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2022, 08:49   #20
temek
 
temek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Lublin
Posty: 328
Motocykl: tesco
Przebieg: 48kkm
temek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 5 godz 42 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Zylek podkleił lewy plastik folią co odbija gorąco. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia bo motocyklem zrobiłem dopiero jakieś 1200 km ale mam parę spostrzeżeń..

Lewy plastik częściowo stopiłem razem z rogalem obciążając nim go. Podklejenie nic nie da bo i tak jest elastyczny i znajduje się tuż nad tłumikiem, a on jest niestety bardzo gorący. Obciążając ta stronę dociskasz do tłumika.

Ma jednak zaletę w trasie, można sobie na nim kawę zagotować w kawiarce ;-)
temek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
w co doposażyć afryke u dilera concer Wszystko dla Afryki 42 28.03.2019 18:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.