Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2022, 18:20   #171
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Tak jest, złota łopata.
Nie kupiłem tego namiotu bo wyjazd spalił na panewce. Ale i tak mi się podoba, a jak się samemu buja to na siedzeniu się zmieści. Kolega w goldasie wozi w kufrze centr. 10kg, gdzie do przedsionka można motorem wjechać.
Wcale nie złota co najwyżej z brązu. Watek wykopał matias a ja przeczytałem wcześniejsze posty i postanowiłem ci opowiedzieć i tyle styczeń to styczeń na rok nie patrzyłem
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 18:45   #172
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 184
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 12 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Jakis czas temu z nudow i ciekawosci zakupilem taki oto wynalazek i powiem wam ze sie bardzo oplacalo Towar nie przyszedl na czas , odzyskalem kase a ponad miesiac pozniej doszla paczka.
Trochę to nie po chrześcijańsku 😇


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
ArEZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2022, 19:43   #173
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArEZ Zobacz post
Trochę to nie po chrześcijańsku 😇


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
Strasznie mi przykro z tego powodu

Umowa byla ze ma przyjsc w listopadzie, wedle sledzenia lezal sobie dwa miesiace w Chinach az nagle w styczniu wyladowal na mojej poczcie. Coz mialem zrobic?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2022, 08:55   #174
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Strasznie mi przykro z tego powodu

Umowa byla ze ma przyjsc w listopadzie, wedle sledzenia lezal sobie dwa miesiace w Chinach az nagle w styczniu wyladowal na mojej poczcie. Coz mialem zrobic?
Po Chrześcijańsku to znowu przelać kasę
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2022, 09:50   #175
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Po Chrześcijańsku to znowu przelać kasę
Bardzo różnie rozumiemy słowa po chrześcijańsku...
Jeśli wczytasz się w regulaminy portalu na którym kupiłem dowiedz się że zawierasz tranzakcjie w której obie strony mają prawa i obowiązki . Ja kupuję i płace zawieram umowę ze sprzedawcą że dostarczy mi towar w odpowiednim terminie. Jeśli nie dojdzie na czas a sprzedawca nie jest w stanie udokumentować gdzie jest przesyłka i co się z nią stało zwraca mi zapłacone pieniądze i ubiega się o odszkodowanie do firmy kurierskiej za zaginiona przesyłkę bo ona za to odpowiada. Sprzedawca uzyskuje odszkodowanie i nie jest stratny a konsekwencje właściwe ponosi firma kurierska za zagubienie przesyłki.

Tak że sugerowanie że zachowuje się nie stosownie jest chybione a porównanie tego do chrześcijaństwa traktuje jako nie wybredny żart
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2022, 19:51   #176
pawel250


Zarejestrowany: Jan 2022
Posty: 6
Motocykl: Transalp XL600
pawel250 jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 47 min 2 s
Domyślnie

Ja dorzucę swoje porównanie namiotów:
Planuje wyjazd z codziennym nocowaniem pod namiotem więc zależało mi aby do minimum ograniczyć czas potrzebny na rozbijanie namiotu.
Dodatkowo źle wspominam gdy już o 6 rano słonce tak mocno przygrzewa że nie da się spać. Więc szukałem namiotu albo z dobrą wentylacją albo Fresh & Black. Swoją drogą to jest bardzo ciekawe dlaczego inni producenci nie stosują takiego rozwiązania. Jak dla mnie idealnym namiotem byłaby opcja Fresh & 50%Black, tak żeby nie zaciemniać na 100%.

Zmierzyłem czas na rozbicie i złożenie bez naciągania i wbijania śledzi.

Mój stary namiot 3 osobowy z przedsionkiem i trzema pałąkami montowanymi w tunelach. Kupiony w markecie za 150 zł 15 lat temu.
waga 3,6kg wymiary 60x15
rozkłądanie 10min 30sek, składanie 8min

https://www.decathlon.pl/p/namiot-ke...355?mc=8553541
2 sekundowy więc powinno być szybko
rozkładanie 2 min ale jak czasem materiał źle się ułoży lub pałąk wygnie w drugą stronę to nawet 3 minuty, więc taki szybki jak w reklamach to on nie jest. Pewnie jak sie nabierze wprawy to będzie szybciej. Składanie też 2 minuty ale jak się chce ciaśniej zwinąć to spokojnie 3 minuty.
Niestety masa i wymiary są duże. 5kg i 60x25cm.
Dodatkowo bardzo nie podoba mi się materiał sypialki wykonany w większości z pełnej tkaniny, Siatka jest w 1/3 wysokości więc w namiocie robi się szybko duszno gdy nie ma wiatru. Co prawda ma dwa wejścia więc można zrobic przewiew ale wejście nie jest w pełni z siatki więc pod tym względem słabo.

Ten sam kształt, ale na aluminiowych pałąkach i z wstępnie złączoną sypialką

https://www.decathlon.pl/p/namiot-tr...346?mc=8556629

dużo mniejszy i lżejszy
waga 3kg wymiary 40x17x17cm
ale rozkładanie jest uciążliwe bo rurki trzeba przepchnąć przez tunele.
Rozkładanie 7min składanie 6min
Wentylacja jest lepsza bo ma otwierane okienka na dole.

https://www.decathlon.pl/p/namiot-ke...y/_/R-p-313100
tutaj waga jest podobna 3kg, objętość również 55/15 chociaż w mniej wygodnych proporcjach.
rozbijanie 4 min i składanie 4min 40sek.

Patrzyłem jeszcze na namioty naturehike mongar w cenie 650zł na ali. Bardzo lekkie ale nie wiem ile czasu się rozkładają, załóżmy że do 5 minut. Kupiłbym jeśli produkowaliby je w wersji Fresh &black.

Ostatecznie zdecydowałem się kupić MH100 z decathlona za 250zł. Najtańszy, najszybszy w rozkładaniu, uniwersalny bo można rozbić samą sypialkę.
Dodatkowo stwierdziłem że nie warto dopłacać do teog 2 sekundowego bo i tak do porannego pakowania się trzeba doliczyć zebranie wszystkich tobołków których nie przyspieszymy i wtedy ten zysk 2 minut już nie jest taki efektowny jeśli całość zajmie ponad 10 minut.
pawel250 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2022, 23:49   #177
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 8 min 5 s
Domyślnie

Korzystam od 3 lat z Hannah Troll S 2. Na moje potrzeby jest niby ok, ale ...
Szukam namiotu, w którym rozkłada się najpierw tropic i do niego podwiesza sypialnię. Namiot powinien mieć niewielki przedsionek, najlepiej z podłogą, aby na noc zostawić buty i np. krzesełko turystyczne. Rurki ze stopu alu, połączone przez środek gumką. Włókno szklane niestety z czasem się rozłazi. Nie zależy mi na zaciemnieniu bo jak słońce przygrzewa to trzeba wstawać i jechać. Jak będzie full black to będę spał do południa i opony w moto sparcieją Waga namiotu około 3 kg, długość po złożeniu najlepiej 45cm, żeby wszedł do bocznego givi outback.

Który namiot spełnia powyższe? Dajcie cynk, thx.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2022, 07:09   #178
materna
 
materna's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: KRASNYSTAW
Posty: 223
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
materna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 7 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Korzystam od 3 lat z Hannah Troll S 2. Na moje potrzeby jest niby ok, ale ...
Szukam namiotu, w którym rozkłada się najpierw tropic i do niego podwiesza sypialnię. Namiot powinien mieć niewielki przedsionek, najlepiej z podłogą, aby na noc zostawić buty i np. krzesełko turystyczne. Rurki ze stopu alu, połączone przez środek gumką. Włókno szklane niestety z czasem się rozłazi. Nie zależy mi na zaciemnieniu bo jak słońce przygrzewa to trzeba wstawać i jechać. Jak będzie full black to będę spał do południa i opony w moto sparcieją Waga namiotu około 3 kg, długość po złożeniu najlepiej 45cm, żeby wszedł do bocznego givi outback.

Który namiot spełnia powyższe? Dajcie cynk, thx.
Takie coś może:

HANNAH Sett 2
Pinguin Tornado 2

Ja zakupiłem Pinguin i jest ok.
materna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2022, 08:45   #179
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Ja korzystam z Forclaz MT500 dla 3 osób.
https://www.decathlon.pl/p/namiot-tr...b/_/R-p-311272

Używam trójki tylko dla tego że czasem jeżdżę z córką... więc trójka jest OK
W sprzedaży jest identyczna dwójka... dla mnie namiot idealny do samotnych wyjazdów.
Namiot samonośny ... i najważniejsze .... tropik i wnętrze są tak jakby scalone... to jeden kawałek.
Rozbicie namiotu polega na wciśnięciu 2 rurek stelaża + poprzeczka
To namiot który mieści się do sakw i w pełni wypełnia przestrzeń.
Stelaż ma 38cm po złożeniu.
Namiot daje się skompresować. .. naprawdę polecam.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2022, 14:18   #180
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,370
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 2 godz 31 min 50 s
Domyślnie

Majster ja polecam Fjord Nansen Sierra 2, to jest dwuosobowy. Wazy nie całe 3kg, oddzielnie sypialnia podwieszana[w razie deszczu super sprawa], w miarę nie upierdliwe rozkładanie, wchodzi do kufra centr. 46L
Przedsionek nie wielki i bez podłogi.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tankbag - jaki macie, jaki polecacie Novy Gadżety / wyposażenie 57 21.04.2023 09:59
Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie? motormaniak Szpej turystyczny - Produkty i Porady 117 02.06.2020 22:52
Namiot 1 os muszel72 Szpej turystyczny - Produkty i Porady 58 01.05.2020 07:11
Namiot Marcin3City Archiwum 2 10.06.2018 23:29
Jaki namiot szturmowy? Ludwik Perney Szpej turystyczny - Produkty i Porady 34 29.05.2014 11:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.