Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2022, 12:06   #271
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 3 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Dzielenie się wiedzą to bardzo dobra rzecz, ale chyba bym nie chciał, żeby po tutorialu zimnego, każdy teraz sam w garażu naprawiał hample w przyszłym moim, i czekającego każdego nas, gieesie
Hehe, absolutnie na to nie namawiam

matjas, masz chyba rację, acz dopiero posiadając BMW zacząłem to odczuwać wprost. Gdybym nie był taki frajer to bym w życiu nie wrzucił relacji z naprawy modułów w trampku ze 12 lat temu Ile to ludzi później skórowało moduły i poprawiało luty jak nie było jeszcze zamienników od chińczyka

Monetyzację wiedzy ja co do zasady rozumiem. Sam korzystam z usług mechaników itp.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 12:32   #272
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

internet jako taki został stworzony do wymiany informacji. przede wszystkim. ta idea na zachodzie jest wciąż żywa i widoczna co w perspektywie czasu procentuje większą wiedzą u większej ilości ludzi. to po prostu jest widoczne i nie ma z czym dyskutować naprawdę. do tego, co zaznaczałem już wielokrotnie, widoczna jest wyższa kultura i spójność wypowiedzi, mniej offtopu, oraz kultura w ogóle bo napierdalanki niemal nie istnieją lub są gaszone po prostu w zarodku.
można powiedzieć, że wciąż mamy po ruskich parę prezentów, z którymi nie umiemy sobie poradzić.

to czy ktoś będzie chciał naprawiać w serwisie czy u przysłowiowego /już w tej chwili / Zimnego, to jest jego prywatny cyrk, problem czy co tam jeszcze.
mowa o tym, że lepiej żeby nie było wiadomo jak co zrobić bo można kupić minę... nosz kuwa Panowie...
najlepiej kupić nowe z salonu. wtedy można najwyżej zobaczyć ujebaną przes ASO śrubę.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 14:41   #273
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,406
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 15 min 52 s
Domyślnie

Zimny, opisuj co robiłeś jak robiłeś wszystko będzie pomocne. Może i ja się skuszę na gesa bo nie ma co robić przy tych hądach .
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 15:45   #274
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Dzielenie się wiedzą to bardzo dobra rzecz, ale chyba bym nie chciał, żeby po tutorialu zimnego, każdy teraz sam w garażu naprawiał hample w przyszłym moim, i czekającego każdego nas, gieesie
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
internet jako taki został stworzony do wymiany informacji. przede wszystkim. ta idea na zachodzie jest wciąż żywa i widoczna co w perspektywie czasu procentuje większą wiedzą u większej ilości ludzi. to po prostu jest widoczne i nie ma z czym dyskutować naprawdę. do tego, co zaznaczałem już wielokrotnie, widoczna jest wyższa kultura i spójność wypowiedzi, mniej offtopu, oraz kultura w ogóle bo napierdalanki niemal nie istnieją lub są gaszone po prostu w zarodku.
można powiedzieć, że wciąż mamy po ruskich parę prezentów, z którymi nie umiemy sobie poradzić.

to czy ktoś będzie chciał naprawiać w serwisie czy u przysłowiowego /już w tej chwili / Zimnego, to jest jego prywatny cyrk, problem czy co tam jeszcze.
mowa o tym, że lepiej żeby nie było wiadomo jak co zrobić bo można kupić minę... nosz kuwa Panowie...
najlepiej kupić nowe z salonu. wtedy można najwyżej zobaczyć ujebaną przes ASO śrubę.
Nie chodzi raczej o to by wiedza sie nie dzielic ale o nasze ''co ja nie dam rady'' Wiele ludzi bez umiejetnosci, wiedzy i podstawowego zaplecza warsztatowego bierze sie za naprawy podzespolow zapewniajacych bezpieczenstwo tylko dla tego ze znalezli instrukcje jak to zrobic i probuja zaoszczedzic. Ilu juz przerobilem ''mechanikow'' z YT nie sposob policzyc ....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 15:54   #275
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Zapytam jak moja jedenastolatka:

- No i!?

__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 19:47   #276
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Zapytam jak moja jedenastolatka:

- No i!?

No i jeżdżą takie bomby na kołach z opóźnionym zapłonem , oby nigdy nie zrobiła ci taką drogowa mina krzywdy ...

Ci co mają jakieś pojęcie i umia "realnie ocenić siły na zamiary" to inna bajka o nich nie mówimy teraz .
Nie od dziś wiadomo że większość Polaków to wspaniali mechanicy, budowlańcy, elektrycy, lekarze, eksperci do katastrof lotniczych, farmaceuci , biolodzy, wirusolodzy i to przeważnie w jednej osobie zależnie od potrzeb
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 20:20   #277
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,406
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 15 min 52 s
Domyślnie

Dubel wiem o co Ci chodzi ale nie mów że większość bo to nie fair.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2022, 21:15   #278
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Dubel wiem o co Ci chodzi ale nie mów że większość bo to nie fair.
Masz rację, duża część.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2022, 09:09   #279
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 3 min 27 s
Domyślnie

Orientuje się ktoś czy sety kierowcy z 1200 adv olejaka pasują do zwykłego GS1.2 z 2008?
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2022, 09:42   #280
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Pasują, bo to są te same sety. Muszą się tylko nazywać podnożek Enduro szeroki i mieć numery:
46717694558 prawy
46717694557 lewy

I muszą być razem ze sprężyną i sworzniem. Od tych, które masz teraz podpasujesz tylko zapinkę. Albo sworzeń od tylnych setów.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.