Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.08.2021, 05:15   #251
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Tygrysie - wrzucanie rozrusznika do XR600 chyba nie jest takie proste jak opisujesz.
W XR400 zeby założyć el.rozrusznik trzeba bylo wymienić całą elektrykę i sporą część silnika z przekuciem wału włącznie - inne końcówki wału.
To już lepiej XT 600 które już jest
O ile XR650 L da się kupić świeży egzemplarz to 600
nadaje sie raczej do majsterkowania niż do jeżdżenia.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 06:00   #252
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 433
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 49 min 21 s
Domyślnie

Sorrki brakło przed NX slowa silnik +wiązka jest tego od groma jeszcze. I jeszcze przewaga hond starych nad yamahami -dostepnosc plastików lub zamienników ufo acerbis itd.
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 07:25   #253
dario9z


Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 87
Motocykl: RD03
dario9z jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 2 min 51 s
Domyślnie

A ja powoli mam dość grzebania w gównie.
Wczoraj jak mi Dominator zaczął fochy strzelać, bo mu sie palić nie chciało z h... wie czego, a do wyjazdu zostały mi dwa dni, to stwierdziłem, że mimo, że go lubię i zrobiłem pod siebie, to go sprzedam w cholere jak tylko wróce i kupie szwenduro CRF300L.
Tak naprawdę dla mnie ma więcej zalet niż wad, do mojego stylu jazdy i terenu bedzie jak najbardziej ok, resztę zrobie pod siebie sam, abym się tylo zmieścił, a moc ... no cóż trzeba będzie się nauczyć z tym żyć.
dario9z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 08:13   #254
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Do Dominatora trzeba niestety mieć moduł w zapasie.
Jak piszą Hamerykanie - to pierdyknie napewno tylko nie wiadomo kiedy.
Tak więc wożę z sobą moduł i na wszelki wypadek cewke też.

Zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych
Sprawdź kolor świecy- ta też duzo powie.
Mialem też dwukrotnie przebicie przewodu w/n
- był wrażliwy na wodę

Zaletą tego silnika jest możliwość samodzielnej
diagnozy silnika i naprawienie usterki nawet w drodze

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post

I jeszcze przewaga hond starych nad yamahami -dostepnosc plastików lub zamienników ufo acerbis itd.
To zaledwie dwa boczki i owiewka lampy
Do Xt też kupisz ( używane)
Trzeba się starać by to zniszczyć
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Novy : 11.08.2021 o 12:41 Powód: Połączenie postów
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 09:33   #255
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

miałem problem z baniakiem /ten wątek to najlepszy dowód, że wciąż mam/ w XT bo nie ma większych zbiorników do 3TB nowych a używek brak. w związku z tym, że jestem mało przystojnym estetą, zmuszony zostałem przez okoliczności do zakupu kanapy od kolejnej wersji po 95r. Oczywiście okazało się, że nie ma lekko i nie pasowały również plastiki boczne oraz zadupek. Z zakupem nie było najmniejszego problemu i nie było drogo - oczywiście używka. Póki co jest tego trochę.
O nowych setach nic nie wiem ale ... idąc drogą mądrzejszych od siebie - nowe plasticzki oraz nowy baniak, z którym przyjechała XT, wstawiłem na pięterko. Teraz mogę to w miarę ciorać i nie uważać za bardzo.

Co do rozrusznika w XT to całość powinna się zamknąć w 500PLN - jeśli się zdecyduję to nie będę zmieniał prawych przycisków zespolonych a jedynie dodam przekaźnik oraz przycisk na kierę po kluczyku.

Życzę wszystkim abyśmy mieli tylko takie problemy jak opisywane powyżej.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 09:48   #256
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
miałem problem z baniakiem /ten wątek to najlepszy dowód, że wciąż mam/ w XT bo nie ma większych zbiorników do 3TB nowych a używek brak. w związku z tym, że jestem mało przystojnym estetą, zmuszony zostałem przez okoliczności do zakupu kanapy od kolejnej wersji po 95r. Oczywiście okazało się, że nie ma lekko i nie pasowały również plastiki boczne oraz zadupek. Z zakupem nie było najmniejszego problemu i nie było drogo - oczywiście używka. Póki co jest tego trochę.
O nowych setach nic nie wiem ale ... idąc drogą mądrzejszych od siebie - nowe plasticzki oraz nowy baniak, z którym przyjechała XT, wstawiłem na pięterko. Teraz mogę to w miarę ciorać i nie uważać za bardzo.

Co do rozrusznika w XT to całość powinna się zamknąć w 500PLN - jeśli się zdecyduję to nie będę zmieniał prawych przycisków zespolonych a jedynie dodam przekaźnik oraz przycisk na kierę po kluczyku.

Życzę wszystkim abyśmy mieli tylko takie problemy jak opisywane powyżej.

m

Twój oryginalny zbiornik o ile pamietam mial 12 L
Po dolnośląskim wystarczy ( zasieg 250 km ) Tyle samo ma CRF 300
Acerbisowy 23 L do modelu do roku 1995 zdarzają sie
na ebay.kleinazegen lub ebay.de
Tyle, ze dziś to już trochę przerost formy. Na Mongolie sie nie wybierasz póki co

,,, ale jak już kupiłeś...
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 10:28   #257
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

baniak miał być z nastawieniem na Finlandię, konkretnie na jedno konkretne miejsce, do którego nie udało mi się niestety dotrzeć. no ale, jak piszesz, jest. nie muszę tankować do pełna a poza tym trochę lepiej chroni nogi/kolana przed wiatrem.
blaszanka, z którą przyjechała XT raz, że była po prostu jakby rok temu wyjechała z fabryki, a dwa to przy jakimkolwiek paciaku będzie wgniot. plastik pod tym względem lepszy.

te stare baniaki Acerbisa, nieco bardziej kanciaste w stylu jaki miałem w DR350 to duża rzadkość. można powiedzieć, że nie dostania. oczywiście na klein...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 10:41   #258
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
baniak miał być z nastawieniem na Finlandię, konkretnie na jedno konkretne miejsce, do którego nie udało mi się niestety dotrzeć. no ale, jak piszesz, jest. nie muszę tankować do pełna a poza tym trochę lepiej chroni nogi/kolana przed wiatrem.
blaszanka, z którą przyjechała XT raz, że była po prostu jakby rok temu wyjechała z fabryki, a dwa to przy jakimkolwiek paciaku będzie wgniot. plastik pod tym względem lepszy.

te stare baniaki Acerbisa, nieco bardziej kanciaste w stylu jaki miałem w DR350 to duża rzadkość. można powiedzieć, że nie dostania. oczywiście na klein...
Baniaki duże sa 3 typy
Do 1990
DO 1995
OD 1995 DO 2003
Zdarzylo mi się dwukrotnie kupować w De do modelu 95
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 11:47   #259
dario9z


Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 87
Motocykl: RD03
dario9z jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 2 min 51 s
Domyślnie

Franz cewkę zmieniłem na nową, z modułami tez już walczyłem, jakoś to chodzi, ale ma czasami kaprysy nie wiadomo z czego. Męczy mnie masa, bo ja jestem błociak.
Zaleta to prostota.
Miałem kiedyś XR 400, teraz żałuję, że sprzedałem.
dario9z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 12:19   #260
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

No ja mam obie...
Nie chcialbym sie taplac Dominem w błocie.
Czlek musi być młody i silny
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[wycięte z exc matjasa] Ogrzewanie webasto garażu CzarnyEZG Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 28 15.11.2021 22:55
ST1100 czyli jak wkur...ić Matjasa :) szynszyll Inne - dyskusja ogólna 50 06.07.2017 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.