Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.09.2023, 19:46   #781
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 50 min 2 s
Domyślnie

Jeżdżę po drogach publicznych drugi rok, nie znałem wcześniej tematu, staram się minimalizować ryzyko, ale pewne rzeczy są dla mnie dziwne, jadę np. 90km/h w sznurze samochodów, dla mnie jest okej, nagle jedzie ni to turystyk - ni to szlifiera, z jakas panna i slalom ... no nie wiem kurwa gdzie mu sie tak spieszy 90-100 km/h to chyba spoko przemieszczanie a On jeszcze pasażere wiezie i wyścig robi. Z moich obserwacji wynika, że jazda w grupie motocyklistów często daje "moc", jeden nakręca drugiego i zapierdalają, nie ogarniam wszystkich sprzętów, ale jakieś hornety, fazerki, bandit (nikogo kto ma taki sprzęt o nic nie oskarżam Broń Boże tylko wizualnie wydaje mi się, że takie sprzęty mnie mijały) tego typu kierowcy robia bajzel, wielokrotnie szli obok mnie jak przecinaki, Africa, GS, generalnie turystyki jak widze to jadą jak sie da bez przeginania pały. Takie moje obserwacje, oczywiście nie ma zasady, reguły itp. Staram się ciągłej nie przekraczać chyba że korek to wtedy po 2-3 samochody jak sie da lub jak ktoś się kulturalnie suwa, ale mam pierdzika skuter i mnie nie słychać, jak wpada koło mnie jaka szlifiera z wydechem to od razu słyszą i się suwają - czasem korzystam i ja Dla mnie pokora na pierwszy miejscu, oby zawsze szczęśliwie wracać.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2023, 19:58   #782
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,175
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 10 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Żeby nie zanikało najlepiej unikać wiadomych gownianych miejsc, sytuacji, dat lub typowych godzin. Wszystkiego nie da się zaplanować ale ktoś kto w niedziele lub sobotę jedzie główna droga na Jelenia górę lub Karpacz jest jeleniem lub po prostu głupi.
To samo Sleza przez Tapadla. Dwa przykłady.

Do tego - można się obrażać za to co powiem ale po prostu trzeba odpuszczać gwizdek i jeździć defensywnie. Nie ma moim zdaniem innej metody na to szaleństwo. Dodatkowo w miarę możliwości nie prowokować zdarzeń i zachowań.

Już domyslam się ze to co powyżej napisałem powoduje zanik przyjemności oraz ograniczenie wolności osobistej u niektórych. Ja nie mam z tym problemu - wole być zniewolony ale mieć równa ilość startów i lądowań.
Absolutnie tak. Jazda defensywna - w robocie kładą nam to do głowy od lat i egzekwują jak masz wypadek. No i faktycznie unikanie dróg i dni / godzin w których wszystkim się spieszy przy weekendzie. Jak dla mnie najgorsze są klasyczne drogi krajowe, jak np. 61 / 53 przez Ostrołękę, czy 79 Piaseczno - Góra Kalwaria. To co ludzie odpier...ją to można na stop cham zobaczyć w nadmiarze. Drogi szybkiego ruchu są bezpieczniejsze, choć nudne, no poza A2 W-wa-Stryków.

Ja np. na Mazury jeżdżę przez miejscowość Jednorożec z wątpliwej urody rzeźbą mitycznego zwierzaka. Trzeba kawałek przejechać 61ka Serock - Pułtusk ale za to za Makowem już fajne drogi. Niedługo do Ełku będzie eSka z W-wy. Jak ruszamy bardzo wcześnie rano w sobotę to czasem ciągniemy S8 pod Ostrów M. albo Zambrów, trzeba się trochę pomęczyć i wynudzić ale na śniadanie jest się na Mazurach
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2023, 05:34   #783
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,375
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 29 min 28 s
Domyślnie

Zdecydowanie warto unikać główniejszych dróg czy przejazdów przez miasta, no chyba że nie ma wyjścia to wtedy jest jak jest.
Jazda spokojna też przynosi efekty a czas przejazdu tylko minimalnie różny lub wcale. Niedawno zrobiłem 450km Vectrą po bocznych , spokojniutko , równo , podziwiając okolice , spaliła 7.35 gazu co jak na ciężkie kombi i 2.0 T nie jest oczywiste. Dla porównania 03 w dwie osoby i trochę bagażu 5.3.
Marka, typ motocykla jak widać ma znaczenie i wpływa czasem na użytkownika
chociaż coraz częściej widuję szybkie sprzęty co to jadą względnie bez szaleństw a wielu trochę szybciej lub porównywalnie z samochodami.
Stawki mandatowe swoje zrobiły a może nie tylko?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 17:07   #784
huncwot
 
huncwot's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2022
Miasto: nie śpi
Posty: 33
Motocykl: XL600V
Przebieg: rośnie
huncwot jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 36 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Żeby nie zanikało najlepiej unikać wiadomych gownianych miejsc, sytuacji, dat lub typowych godzin. Wszystkiego nie da się zaplanować ale ktoś kto w niedziele lub sobotę jedzie główna droga na Jelenia górę lub Karpacz jest jeleniem lub po prostu głupi.
To samo Sleza przez Tapadla. Dwa przykłady.

Do tego - można się obrażać za to co powiem ale po prostu trzeba odpuszczać gwizdek i jeździć defensywnie. Nie ma moim zdaniem innej metody na to szaleństwo. Dodatkowo w miarę możliwości nie prowokować zdarzeń i zachowań.

Już domyslam się ze to co powyżej napisałem powoduje zanik przyjemności oraz ograniczenie wolności osobistej u niektórych. Ja nie mam z tym problemu - wole być zniewolony ale mieć równa ilość startów i lądowań.

Jechałem w niedziele autem do Karpacza i korek w pień a jegomość GSem z plecakiem slalom pomiędzy autami, na żyletki. I członek, że z naprzeciwka auta..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
huncwot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 17:36   #785
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

GS zobowiazuje tea sobie kiedyś kupię i będę miał w tyle takie tematy jak jakiś tam ruch, zasady dynamiki, grawitację czy jakiś tam trywialny korek
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 19:30   #786
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Querwa !,dzisiaj kręciłem się po okolicach Bobolic,Zawiercia,Ogrodzieńca ... i co ?
Wypadam z zakrętu około 80 km/h jazda wycieczkowo/turystyczna,pan giełesem z plecaczkiem idzie śrdokiem.
giełes zoobowiązuje, .... też jeżdziłem gieesem.

Tak jak Ktoś pisał ,coraz więcej posiadaczy motocykli ......
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 20:02   #787
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,419
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 15 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Tak oczywiście jadę motorem i będę stał w korku ? Jedna łamaga z drugą nie ogarnia wolnej jazdy między słupkami i szerokości motocykiela ?
Zluzujta gacie bo żal takie pierduły na forumie motocykielowym czytać.
Ile razy zajechała czy waliła na czołówkę puszka , no kurwa ile razy ? Każdy popełnia błędy ale, że to same giejesy to nie wiedziałem.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 20:09   #788
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Melon nie traktuj tak dosłownie wszystkiego co się pisze. Człowiek.

Nie stoję w korku, zawsze staram się wykorzystać to co daje motocykl ale staram się to robić tak aby nikt się nie wkurwial: nie zapierdalam obok aut, nie zajezdzam drogi, nie jadę dużo szybciej niż sunacy sznur. Zawsze priorytetem jednak jest MOJE bezpieczeństwo.

Czy da się na tym ujechać daleko? Nie wiem - ale wole tak niż bezsensowne ryzyko.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 21:04   #789
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Melon,Wyluzuj,też nie stoję w korku
na tym łuku byłem ja puszką i on
będę miał sprawę do ogarnięcia w Lublinie, napisze a

W ciągu ostatnich 2 tygodni miałem dwie nieprzyjemne sytuacje z motocyklami beemwu (to ,że Matjas kupił cegłę,to też mnie wturwia )
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 21:09   #790
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,419
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 15 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Jak najbardziej jestem wyluzowany ale...
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.