Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.01.2022, 21:13   #1211
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,832
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 2 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Protesty w Kazachstanie:
https://tvn24.pl/swiat/protesty-w-ka...enstwa-5548932
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2022, 17:38   #1212
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Granice PL SK H HR, tylko Chorwaci chcieli zaświadczenie o szczepieniu na pozostałych granicach nikogo. Z HR prom do Ancona i zaczęły się akcje. Testu nie miałem ponieważ przejeżdżając tranzytem przez IT takowy nie jest wymagany. Zadeklarowałem że celem podróży jest San Marino. Były groźby, prośby i nawet chwilowe zatrzymanie. Ale testu nie zrobiłem, co by danego słowa dotrzymać to w RSM byłem zatankować.
Mając na uwadze że euro kołchoz bierze za przykład IT, wszczepili ponad 80% obywateli, dziennie robią po 500/700 tys. zastrzyków. To pewnie tylko kwestia niedalekiej przyszłości że tak samo będzie w innych krajach. Żeby móc przebywać w przestrzeni publicznej i pójść do pracy dwie dawki i na ryju maski fp coś tam. Od dziś w IT żeby wejść do knajpy, teatru, kina, pociągu, autobusu, urzędu trzeba mieć trzecią dawkę. Osoby nie zaszczepione w wieku od 50 lat w górę mają 10 dni od dziś żeby zgłosić decyzję o nie poddaniu się szczepieniu i nie będą mogły opuścić miejsca zamieszkania. Dwa lata temu pisali „andra’ tutto bene” i śpiewali piosenki……
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2022, 22:39   #1213
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 47 min 41 s
Domyślnie

Chyba Ci się coś pomyliło. Takie rzeczy u nas w Europie? Nie w Afryce czasem? Takie coś robią dyktatorzy a nie demokracje.

To dopisze Germani. Czepiony albo ozdrowiony PLUS aktualny test aby wejść do 90proc budynków do których się wchodzi. Transport publiczny tak samo.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 08:00   #1214
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Fazik, demokracja to pewna forma dyktatury bo niby ta większość nakazuje mniejszości o innych poglądach co ma robić. Przyznam się że zrobili mnie w chuja, kiedy rok temu deklarowali: zaszczep się a będziesz wolny by móc jeździć po świecie. Zaszczepiłem się bo nie akceptowałem durnych nic nie wnoszących testów, oprócz nabijania kasy mafiom farmaceutycznym. Po roku okazuje się że znów żeby gdzieś pojechać muszę robić testy i szczepić się trzecią dawką żeby zjeść w kanapie a pewnie w niedalekiej przyszłości i kolejną, więc mówię wypierdalać oszuści .
Nie stałem się no vax, tylko kolejny raz zostałem wyruchany przez system zniewolenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 17:08   #1215
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Nie Ty jeden :-(

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2022, 19:51   #1216
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 51 min 57 s
Domyślnie

historia lubi zataczać koło.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2022, 11:19   #1217
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Ktoś wie, jak to wygląda z wjazdem do Czech? Zachciało nam się wjechać na Śnieżkę
Oficjalnie na wjeździe konieczny test PCR dla wszystkich, a w praktyce?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2022, 11:29   #1218
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 8 min 40 s
Domyślnie

Nie dla wszystkich. Jak przyjęłaś 3 szpryce testu nie trzeba. Wydaje mi się że na Śnieżce nikt tego kontrolował nie będzie tylko uważajcie bo lale w butach na obcasach tam atakują szczyt i jest że tak powiem ciekawie.
https://turystyka.wp.pl/wideo-ze-sni...5633923165152a
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2022, 12:43   #1219
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 541
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 59 min 55 s
Domyślnie

Lista krajów nie nadających się do zamieszkania z powodu sp@@$%!%enia mózgowego wciąż się wydłuża a listę otwiera;
Australia; wyjątkowo dobrze przygotowana kondycyjnie, podobno dzięki motywacyjnym ośrodkom odosobnienia podejrzanych o covid, po tym jak wielu zawodników otrzymało pozytywny wynik testu z powodu problemów psychicznych. Kuracja antycovidowa jest prosta gdyż każdy może trafić do więzienia nawet na 5 lat za covidową krnąbrność. W Australii spożycie i picie a nawet pożycie dozwolone jest tylko w maskach.
tuż za Australią Austria, tu żartów nie ma, to mocna grupa o głębokich tradycjach, mająca takich wychowanków jak akwarelista z Braunau, dlatego testy wykonuje się tam codziennie, aż do godziny policyjnej o 22.00. Osoby bez statusu 2G będą utylizowane w odosobnieniach.
Austriacy mają ambicje zostania liderem gdyż szczepienia są tam obowiązkowe od dawna.
Na trzecim miejscu Filipiny; które zaskoczyły wszystkich decyzją Manili o zakazie opuszczania mieszkań przez osoby niezaszczepione i tym samym wskoczyły do czołówki po tym jak Rodrigo Duterte ostrzegł, że osoby, które nie zaszczepią się przeciw Covid-19, zostaną aresztowane, jeśli nie zastosują się do nakazu pozostawania w domu.
Kanada spadła na czwarte miejsce ale nie odpuszcza, mimo, że zakaz wstępu do sklepów z alkoholem osobom niezaszczepionym nie poprawił pozycji, jak również nie pomogły zwolnienia z pracy niezaszczepionych to pomysł przymusowego podatku zdrowotnego dla tych, którzy odmówią pierwszej dawki na razie uratował sytuacje. Na jak długo? Nie wiemy, bo drepcze jej po piętach Francja, gdzie zabroniono spożywania alkoholu na zewnątrz i zamknięto dyskoteki. Groźba mandatu za brak maski 135€ może niestety nie wystarczyć, więc na wszelki wypadek wprowadzono zakaz wszelkiej działalności tanecznej w pomieszczeniach. Jest to trochę podobne do zamknięcia lasów w Polsce ale Polacy ignorując obostrzenia już dawno wypadli z pierwszej dziesiątki.
W Italii mamy zmianę; liderem został Roberto Speranza, który skrócił ważność testu genowego do 24 godzin i wysunął się tym na szóste miejsce a tuż za nimi czają się Niemcy; tam osoby zaszczepione albo ozdrowieńcy muszą posiadać dodatkowo aktualny test z negatywnym wynikiem jeden w zębach drugi w ręce ale i tak czują na plecach oddech Grecji. Dyszenie co prawda słabo wyczuwalne, ale w sumie trudno się dziwić, bo Grecy noszą obowiązkowo trzy maski jednocześnie.
Na dziewiątej pozycji Holandia, która wraca do tradycji lockdown z powodu wykrycia jednego przypadku Omnikrom w Red Light District. Nowym pomysłem jest ograniczenie do spotykania się na zewnątrz tylko z samym sobą pod warunkiem posiadania negatywnego testu PCR przyklejonego do czoła.
O walkę z covidem w pierwszej dziesiątce ostro walczą Słowacy, którzy zamknęli wszystkie miejsca publiczne z wyjątkiem pływalni, gdzie jednak obowiązuje ścisły limit - może na nich przebywać maksymalnie 10 zaszczepionych osób pływających na plecach.

Źródło 🤔 Kovidiusz Szpakowski
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Brzeszczot : 14.01.2022 o 14:40
Brzeszczot jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2022, 13:01   #1220
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,349
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 18 godz 48 min 15 s
Domyślnie

Na plecach?

Kolega za tydzień, lub dwa jedzie do Aosty (IT), to się dowiem z pierwszej linii
Mam nadzieje, że Włochów nie posra do końca, bo kcem na Kronplatz, ale to dopiero za miesiąc...
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.