Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 10.11.2021, 18:12   #1
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie Wyprawy w Góry/bezdroża/zadupia świata Azja, Afryka, Ameryka

Jeszcze 1 pomysł chodzi mi po głowie
Skoro w poprzednim wątku większość ustaliła, że naj/naj do tego typu roboty jest DR, XR pewnie dla długonogich
To tak zastanawiam się, że np do Peru koszt transportu to ponad 8złotówek
i wysyłam sprzęt jak DR który sam jest niewiele więcej wart.
To może kupić przez neta w Santiago w salonie Hondy/suzuki tego typu pojazd objechać wycieczkę i podejrzewam, że oddając z powrotem do tego salonu dostanę sumę nie mniejszą niż różnica ceny nowej i te 8tysi (jakby wcześniej ogarnął demo to przedsięwzięcie będzie miało jeszcze większy sens)
Gdzieś czytałem, ze da się to zarejestrować, tylko ciekaw jestem ile casu to pochłonie.
Z II strony można by zostawić żelastwo, a mając rejestracje na siebie za rok objechać sąsiednie państwa. Nie będzie problemu, że w ciągu załóżmy 0,5r pojazd na polskich blachach musi opuści obszar celny Peru.
Tylko gdzie to zostawić?
Ewentualnie nawet dalej podnająć, ale kto zajmie się wymianą oliwy co 2tys km , i wydaniem/odebraniem motka, sprawdzeniem w jakim to jest stanie.
Kolejna opcje, znalazłem niedrogą stodołę u lokalesa w rozsądnej odległości od Santiago , załóżmy że wygląda na uczciwego człowieka i ten motocykl będzie stał tam dalej za rok. Na forum znalazłem jakiegoś kupca Polaka który leci i bierze to moje moto, przerejestruje to jakoś?
W przypadku Azji transport jest pewnie tańszy, nie musi to płynąć,
Ale znów tańsze są w Azji sprzęty
Ma ktoś jakieś doświadczenie tego typu akcjach?
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ameryka Płd - filmik sambor1965 Trochę dalej 14 24.06.2017 15:44
Pieszo dookoła świata-afryka vegezaur Przygotowania do wyjazdów 57 17.05.2017 05:49
Góry, góry i... góry, czyli jak w maju 2016 byłem na Korsyce. Pils Trochę dalej 20 28.08.2016 01:39
Ameryka Południowa juri bmw adv Przygotowania do wyjazdów 15 27.02.2013 17:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.