Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2022, 13:21   #1
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Thumbs down Nie polecam - firmy, usługi, kontrahenta

Jakiś czas temu jeden forumowicz stworzył dłuższy tekst w którym wkleił parę linków do firmy której usługi bardzo polecał (zastanawialiśmy się przez chwilę czy to nie reklama - linki już usunięte). Napisał też, że na swojej motocyklowej drodze trafił parę firm których usług nie poleca. Może warto stworzyć miejsce na forum w którym będziemy się informowali i ostrzegali?
Jazda na motocyklu jest coraz popularniejsza, firm świadczących różne usługi jest coraz więcej i coraz trudniej zdecydować jak wydać nasze ciężko zarobione pieniądze.

Ja zacznę - bez podawania nazwiska czy nazwy firmy: nie polecam Łukasza Z. (z Krakowa) który organizuje wyprawy Enduro na Kaukaz. Do Gruzji i wypożycza tam motocykle. Robił to też na terenie Beskidów. Od razu zaznaczam, że na żadnej wyprawie z nim nie byłem - nie polecam ogólnej współpracy czy świadczenia mu usług ponieważ zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie. Zgodził się na umowę, następnie w połowie napisał, że się z niej wycofuje, zaproponował rozliczenie się za dotychczasową pracę - po czym przestał się odzywać. Nie odpisuje na wiadomości, telefon odbiera tylko z nieznanego numeru. Wystawiłem mu opinię na profilu firmy na Facebooku - ukrył wszystkie opinie. Nie wiedziałem, że tak się da.
Nie chciałbym jechać z nim na wyprawę i z jakiegoś powodu znaleźć się w podobnej sytuacji.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2022, 14:13   #2
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,620
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 57 min 49 s
Domyślnie

Idea jak najbardziej słuszna- wypada się wzajemnie ostrzegać przed wszelkiej maści oszustami, krętaczami.
Ale dlaczego nie można napisać wprost- pan taki i taki, firma ta i ta? Boicie się jakichś pozwów, roszczeń, dostania w mordę Skoro gość jest niesłowny, mami, wyłudza- to trzeba to napisać otwarcie, podać konkrety, fakty, dowody. Ale jeśli nie mamy pewności i argumentów na poparcie swoich sądów, to wstrzymać się z opinią.
Zaznaczę, że nie znam Łukasza Z. z Krakowa, ale opinia skonstruowana jak negatyw z allegro jest trochę niepełna i nie daje możliwości wyrobienia sobie sądu o człowieku. A nastraja negatywnie do chłopa, który być może faktycznie chciał coś ściemnić, a może miał tylko jednorazową obsuwę.....
Opisz sytuację dokładniej, rzeczowo. Co było przedmiotem umowy, czy coś straciłeś itp. Jak będzie konkretna informacja to potencjalni klienci wyrobią sobie własne zdanie i będą mogli podjąć świadomą decyzję.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2022, 15:14   #3
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Opisz sytuację dokładniej, rzeczowo. Co było przedmiotem umowy, czy coś straciłeś itp. Jak będzie konkretna informacja to potencjalni klienci wyrobią sobie własne zdanie i będą mogli podjąć świadomą decyzję..
Nie ma problemu, nie chciałem się rozpisywać, żeby to nie było wypracowanie na parę stron tylko raczej krótka informacja - ostrzeżenie. Każdy zrobi jak będzie uważał.
Przedmiotem umowy jest wykonanie strony internetowej. Klientowi zależało na czasie - bo zaczyna się sezon. Więc z terminu 4 miesięcznego zszedłem na 3 miesiące i w dodatku jeszcze zatrudniłem kolegę do pomocy. Więc jestem w plecy tyle ile zapłaciłem koledze + swój czas. Strona gotowa praktycznie w 80% i brakowało może tygodnia żeby skończyć wszystko, dostał by ją miesiąc przed terminem na umowie.
Zaznaczę tylko, że to nie jest moje główne źródło utrzymania - robię to po godzinach, głównie zimą, poza sezonem W dodatku tylko dla dalszych i bliższych znajomych + osób poleconych. Więc nie jest to coś po czym się nie pozbieram. Bardziej chodzi mi o fakt kompletnego braku profesjonalizmu i dziecinnego zachowania - udam, że nie ma problemu to on zniknie. Jeśli gość nie potrafi się zachować w takiej prostej sytuacji i nie potrafi się dogadać, to co się stanie jeśli wydarzy się coś poważnego podczas wyjazdu?

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Zaznaczę, że nie znam Łukasza Z. z Krakowa, ale opinia skonstruowana jak negatyw z allegro jest trochę niepełna i nie daje możliwości wyrobienia sobie sądu o człowieku. A nastraja negatywnie do chłopa, który być może faktycznie chciał coś ściemnić, a może miał tylko jednorazową obsuwę.....
W branży działam już prawie 10 lat, miałem różnych klientów, ja sam różnie się zachowywałem - są czasami nieprzewidziane wydarzenia, ale chodzi o komunikację - mam obsuwę - informuję o tym i próbuję się dogadać. Tym bardziej jak sprawa się odbywa pomiędzy dwoma motocyklistami.
Co do opinii negatywnych - to ja zawsze jak coś kupuję to szukam najpierw takich. To one świadczą o firmie i jak radzi sobie ona z takimi sytuacjami. Nawet nie wiecie ile jest fałszywych pozytywnych opinii na różnych portalach.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2022, 16:12   #4
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,256
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 24 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
Nawet nie wiecie ile jest fałszywych pozytywnych opinii na różnych portalach.
Są do kupienia, pakietowo nawet, legalnie
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2022, 16:22   #5
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Dokładnie, do tego jest to dużo prostsze niż kiedyś pod względem tworzenia treści, są takie generatory zdjęć: https://this-person-does-not-exist.com/pl kiedyś trzeba było szukać np. na zagranicznych profilach.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2022, 17:32   #6
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 963
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 44 min 23 s
Domyślnie

Łukasz Z.Fajny sympatyczny chłopak.Pandemia zamknęła biznes w Kutaisi a po powrocie próbował się imać różnych pomysłów,wygląda na to że ze słabym skutkiem
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2022, 16:55   #7
Krisstel
 
Krisstel's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Posty: 130
Krisstel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 7 godz 8 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
Nie ma problemu, nie chciałem się rozpisywać, żeby to nie było wypracowanie na parę stron tylko raczej krótka informacja - ostrzeżenie. Każdy zrobi jak będzie uważał.

Przedmiotem umowy jest wykonanie strony internetowej. Klientowi zależało na czasie - bo zaczyna się sezon. Więc z terminu 4 miesięcznego zszedłem na 3 miesiące i w dodatku jeszcze zatrudniłem kolegę do pomocy. Więc jestem w plecy tyle ile zapłaciłem koledze + swój czas. Strona gotowa praktycznie w 80% i brakowało może tygodnia żeby skończyć wszystko, dostał by ją miesiąc przed terminem na umowie.

Zaznaczę tylko, że to nie jest moje główne źródło utrzymania - robię to po godzinach, głównie zimą, poza sezonem W dodatku tylko dla dalszych i bliższych znajomych + osób poleconych. Więc nie jest to coś po czym się nie pozbieram. Bardziej chodzi mi o fakt kompletnego braku profesjonalizmu i dziecinnego zachowania - udam, że nie ma problemu to on zniknie. Jeśli gość nie potrafi się zachować w takiej prostej sytuacji i nie potrafi się dogadać, to co się stanie jeśli wydarzy się coś poważnego podczas wyjazdu?





W branży działam już prawie 10 lat, miałem różnych klientów, ja sam różnie się zachowywałem - są czasami nieprzewidziane wydarzenia, ale chodzi o komunikację - mam obsuwę - informuję o tym i próbuję się dogadać. Tym bardziej jak sprawa się odbywa pomiędzy dwoma motocyklistami.

Co do opinii negatywnych - to ja zawsze jak coś kupuję to szukam najpierw takich. To one świadczą o firmie i jak radzi sobie ona z takimi sytuacjami. Nawet nie wiecie ile jest fałszywych pozytywnych opinii na różnych portalach.
niestety potwierdzam. wystarczy wpisac w wyszukiwarke "kupno opinii allegro" np. takze te negatywne beda bardziej miarodajne...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szanuj lasy. Ty też kiedyś możesz zostać Partyzantem...
Krisstel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.