Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2021, 17:42   #1
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie Kosz sprzęgłowy

Potrzebuje zregenerować porządnie kosz sprzęgłowy w mojej AT, stąd pytanie, czy ktoś korzystał z usług tej firmy ?
Piszą że znają się na robocie i wiedzą o co chodzi.

http://www.moto-sprzegla.pl/
Na czym polega regeneracja i co dalej:

Po wstępnej ocenie wszystkich elementów pod kątem nadmiernego zużycia kosz jest centrowany w kilku etapach. Kolejnym krokiem jest wykonanie nowego, ulepszonego ułożyskowania wewnętrznego kosza poprzez inny materiał niż odlewane aluminium, . Sprężyny zostają zmienione i dobrane odpowiednio do danego sprzęgła i motocykla. Niekiedy stosujemy dłuższe sprężyny aby nie uszkadzały podłoża sprzęgła , w tym celu stosujemy specjalne sprężyny które nie zmieniają stopnia tłumienia . W koszu sprzęgłowym wiele sprężyn ma inne twardości . Dobieramy je odpowiednio do danego kosza sprzęgłowego w którym występują minimum 3 twardości . . Oczywiście ta zasada nie tyczy się wszystkich motocykli ponieważ charakterystyka i praca silników są różne . Wiec w pewnych modelach luz na Tłumikach drgań czyli sprężynie musi występować i jest on uzależniony od charakterystyki danego silnika .Cześć aluminiowa poddawana jest uzupełnieniu materiału, rowki tarcz sprzęgłowych oraz uszkodzenia pod tłumikami drgań . Sprzęgło zostaje idealnie spasowane oraz wzmocnione .

Wymianie podlegają wszystkie pierścienie wewnątrz , Naprawa bieżni części stalowej czyli napędowej od silnika . Całość zostaje idealnie wyczyszczona i sprawdzone na naszej maszynie która odzwierciedla prace silnika .

Po regeneracji kosz sprzęgła , pracuję idealnie w osi swojego obrotu. Brak luzu powodującego jego decentrowanie. Sprężyny pracują tylko w takim zakresie jak powinny dzięki czemu motocykl będzie pracował poprawnie . Do naprawy osiowania sprzęgła używany bardzo trwałego materiału którym jest brąz

Wypełnienia powstałe po uszkodzeniach części aluminiowej sprzęgieł są uzupełniane odpowiednim stopem aluminium dla danego producenta . Końcowym procesem regeneracji każdego sprzęgła jest odpowiednie jego wyważenie . Do tego używamy maszyny zaprojektowanej w porozumieniu z firmą CIMAT z dokładnością do 005 grama

W praktyce giną w/w objawy czyli brak wibracji przy ruszaniu i w trakcie jazdy. Jednym słowem motocykl nabiera płynności w jeździe a różnica zawsze jest zauważalna nawet w przypadku pomiędzy koszem zupełnie nowym a zregenerowanym na plus regenerowanego.

Nasza Firma Regeneruje każdy Element sprzęgła , Zabieraki sprzęgłowe , tarcze sprzęgłowe , przekładki sprzęgieł .

Oferujemy również sprzedaż nowych części sprzęgieł . Oryginalnych oraz zamienników

Zajmujemy się produkcją nowych wzmocnionych elementów oraz produkcją tarcz sprzęgłowych .

Jeśli chodzi o kosze innych marek motocykli sprawa wygląda identycznie , nie raz różnią się delikatnie budową ale zasada działania jest zbliżona

Na ile czasu/kilometrów wystarczy regeneracja

Ograniczenia czasowego nie ma . Posiadamy specjalną ofertę w której wzmacniamy i przerabiamy sprzęgła do wyścigów motocyklowych w całej europie . Sami jeździmy na własnej produkcji bo oryginalne zawodziły .

Przetestowane kosze na dystansie 35 tys km nie wykazywały jakiegokolwiek zużycia. Ich charakterystyka pracy jest identyczna jak bezpośrednio po regeneracji.

Przypuszczalnie już nigdy nie powinien wystąpić problem wibracji z uwagi na wyeliminowanie inicjującego luzu na ułożyskowaniu wewnętrznym.

Gwarancja obejmuję każdy zregenerowany kosz przez 12 Miesięcy bez limitu kilometrów. Każdy klient otrzymuję ją w formie pisemnej po nadaniu unikalnego numeru seryjnego dla każdego kosza jest on nabijany na części aluminiowej sprzęgła .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 00:13   #2
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 5 min 11 s
Domyślnie

Ja bym najpierw zapytał o cenę tej "regeneracji", może być drogo...
Ostatnia cena o jakiej słyszałem za regenerację afrykańskiego sprzęgła to 1200 zł.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 10:15   #3
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Robiłem u nich do swojej 07. Naprawa kompleksowa z wymianą łożysk.
Dość drogo , po roku gwarancji zaczęło klepać na zimnym na wciśniętej klamce cisza. Jeżeli chodzi o samo działanie sprzęgła to zaczęło działać jak nowe.
Czy zrobił bym naprawę ponownie ? - mocno bym się zastanawiał.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 18:08   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Powiem tak, w mojej ocenie nie ma możliwości napawania i frezowania otworów w aluminiowej części kosza. Właśnie te które wyrabiają sprężyny, osłabia i powoduje że materiał od temperatury się odkształca i traci twardość. A oni tak wykonują naprawy, rozmawiałem z człowiekiem z tej firmy telefonicznie i za 1200 zł regenerują kosz, dają nowe tarcze i przekładki, czyli całe sprzęgło gotowe do montażu. Wyswatają gwarancję na dwa lata. Regenerowałem sam kilka koszy sprzęgłowych w AT, ponieważ kiedyś dużo jeździłem po krzaczorach i kosz po dwóch moich sezonach był tak wytupany jak w innych moto po 100 tysiakach. Ktoś się orientuje ile kosztuje nowy i czy jest jeszcze dostępny?
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 18:10   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Niedostępny z tego co patrzyłem kiedyś po necie. Nie jest oferowany. Chyba że ktoś ma stare zapasy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 18:11   #6
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 855
Motocykl: RD07 i CRF1000
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 godz 58 min 10 s
Domyślnie Kosz sprzęgłowy

1700 na olx jest nowy
https://www.olx.pl/d/oferta/kosz-sprzegla-sprzeglo-honda-xrv-750-nowy-CID5-IDDFPR7.html



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 18:14   #7
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 976
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 13 min 48 s
Domyślnie

Czasowo niedostępny u Pana Hądy

Ale jest wątek o regeneracji gdzie ktoś dorabiał nadwymiarowe nity, żeby skasować luzy.
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 20:53   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Jak możesz to podrzuć link, opacze czy jest może jeszcze jakiś trik o którym nie wiem .
Dzięki.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 22:04   #9
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 976
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 13 min 48 s
Domyślnie

Proszszsz

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16155
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2021, 12:34   #10
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

Mierzyłem się z tematem w zeszłym roku i z tego, co pamiętam nowy kosz sprzęgłowy z tarczami i zabierakiem u Hondy był kosmicznie drogi, coś w okolicach 6000 - 6500 zeta. Teraz nie wiem, czy są jeszcze dostępne. Udało mi się trafić silnik z rozbitka z małym przebiegiem i wziąłem całość z niego. Gdybym teraz miał problem z koszem i sprzęgłem pewnie bym skorzystał z tej oferty regeneracji, bo za wiele opcji raczej nie ma.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kosz sprzęgłowy Klepo Silnik, sprzęgło, skrzynia 4 06.09.2011 14:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.