Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2022, 18:58   #1651
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Właśnie o to chodzi, bo moim zdaniem przekłamuje w cholerę (mimo ze nie sprawdzalem gpsem) i wiele osób tak samo się.skarży. Rozmawiałem z kimś kto tez zmienił zębatkę na 13 i mówi, że pokazuje mu prawie idealnie po GPSie i nie ma prawa zmienić nic bo bierze sygnał z ABS. Ja słyszałem właśnie, że z zębatki zdawczej.
Zmiana zębatki zdawczej nie zmienia prędkości obrotowej wałka, więc pomiar na wałku (nawet jeśli jest realizowany) nie pokaże ŻADNEJ zmiany.

W CRF250L komp przelicza sygnał, tu jest filmik o wpinaniu dongla - polecam obejrzeć https://youtu.be/fFrAYfNEJUk
A tu możecie sobie poczytać speckę: https://www.crfsonly.com/catalog/pro...oducts_id/4746

__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles

Ostatnio edytowane przez Novy : 29.01.2022 o 12:15 Powód: Tuba w oknie
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2022, 20:37   #1652
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 12 min 6 s
Domyślnie

Tak z ciekawości. Ile to może przekłamywać o ile przekłamuje. To i tak nie jedzie. Serio. Jaki z tym jest problem?

PS. Przez 6 lat jeździłem motorkiem bez żadnego wskaźnika/licznika(no poza bagnetem oleju z termometrem) i może jestem skrzywiony. Ale nie czułem potrzeby posiadania. Zainstalowałem rok temu żeby niebieskich mniej raziło w razie czego. I tylko dlatego.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2022, 20:38   #1653
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Zmiana zębatki zdawczej nie zmienia prędkości obrotowej wałka, więc pomiar na wałku (nawet jeśli jest realizowany) nie pokaże ŻADNEJ zmiany.
zaznaczam, że nie chcę konfliktu
ponawiam, że się nie upieram ale również chciałbym wskazać, że to co mówisz nie jest prawdziwe
zmieniasz zębatkę i masz inną prędkość a zegar to już może sobie pokazywać co tylko chce.

co do prawdziwości samego wskazania MNIE najbardziej interesuje, żeby nie szwabił drogomierz a tu jeśli prędkość jest oszukana to i ODO będzie kłamać a to już jest niedobrze.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2022, 22:20   #1654
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Tak z ciekawości. Ile to może przekłamywać o ile przekłamuje. To i tak nie jedzie. Serio. Jaki z tym jest problem?

PS. Przez 6 lat jeździłem motorkiem bez żadnego wskaźnika/licznika(no poza bagnetem oleju z termometrem) i może jestem skrzywiony. Ale nie czułem potrzeby posiadania. Zainstalowałem rok temu żeby niebieskich mniej raziło w razie czego. I tylko dlatego.
Ty nie czujesz takiej potrzeby, ale jest kilka powodów dla których warto mieć dobry licznik. Może i na autostradzie prędkości nie przekroczę, ale już w mieście na 40-50 owszem. I lubię wiedzieć czy przekraczam tylko o 10 czy już może o 20 . Druga sprawa to przebiegi, dobrze jakby miał prawidłowy przebieg ten całościowy jak i dzienny.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 08:47   #1655
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
zaznaczam, że nie chcę konfliktu
ponawiam, że się nie upieram ale również chciałbym wskazać, że to co mówisz nie jest prawdziwe
zmieniasz zębatkę i masz inną prędkość a zegar to już może sobie pokazywać co tylko chce.

co do prawdziwości samego wskazania MNIE najbardziej interesuje, żeby nie szwabił drogomierz a tu jeśli prędkość jest oszukana to i ODO będzie kłamać a to już jest niedobrze.
Jeśli ktoś zamierza na stałe jeździć z innym zestawem zębatek to warto rozwiązać problem. Powodów jest kilka:
- przekłamanie jest max 10 km/h (przy obrotach 8500) ale przy normalnych prędkościach to ok 7-8 km mniej (6 bieg i 6000 o/min)
- zaniżasz lub zawyżasz przebieg
- jak zmienisz tylną oponę na inny rozmiar to dokładasz kolejny błąd pomiaru
- w niektórych krajach wystarczy przekroczyć prędkość o 2-3 km/h i witasz mandat

Ja zmieniłem przód na 13z tylko na jeden wyjazd w konkretne góry. Na nizinach takie przełożenie było za wolne. Pobawcie się by zobaczyć różnice https://www.gearingcommander.com/

@matjas: zmiana zębatki zmienia prędkość (bo masz inną proporcję zębów/przód tył). Ale jeśli pomiar jest na wałku zdawczym to jego obroty są przeliczane przez komputer tak jakbyś miał standardowe zębatki. Słowem: nie ma znaczenia skąd jest pobierana prędkość obrotowa (z czujnika ABS czy z wałka zdawczego) bo obliczenia wykonuje komp. I musisz go oszukać - takie mamy czasy
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 09:06   #1656
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

spodziewam się, z tego co piszesz Mikelos, że zmiana zębatki na mniejszą o jeden ząbek /zwłaszcza w kontekście nowej skrzyni biegów/ jest raczej bez sensu na dłuższą metę, chyba, że ktoś non stop ćwiczy w ciężkim terenie i to najlepiej górzystym...
nawet jakby chcieć gdzieś bardzo daleko jechać to można zębatkę wymienić już na miejscu do zastosowania tam gdzie trzeba a na powrót założyć ponownie OEM.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 12:05   #1657
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Słowem: nie ma znaczenia skąd jest pobierana prędkość obrotowa (z czujnika ABS czy z wałka zdawczego) bo obliczenia wykonuje komp. I musisz go oszukać - takie mamy czasy
Pozwole sie nie zgodzic ze nie ma znaczenia. Jesli jest pobierany z ABS to przy zabawie zebatkami beda nam sie zmieniac obroty przy danej predkosci ale predkosc i zliczanie przejechanych km bedzie przeklamane caly czas tak samo(roznica pomiedzy predkoscia wyswietlana na gps a licznik moto) . Na walku na tomiast przy zabawie zebatkami obroty wzgeldem wyswietlanej predkosci pozostana takie same a faktyczna predkosc (np. GPS) sie zmieni.

Apropo poruszanego tu temau przeklamanej predkosci i zliczania km. W 1190 licznik przeklamuje o 10-11% Przy 110/111 na liczniku mam 100 na GPS, mimo tak sporego przeklamania odleglosc na GPS i na liczniku pokrywa sie prawie perfekcyjnie, roznica do 300m na 100km
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 18:28   #1658
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Pozwole sie nie zgodzic ze nie ma znaczenia. Jesli jest pobierany z ABS to przy zabawie zebatkami beda nam sie zmieniac obroty przy danej predkosci ale predkosc i zliczanie przejechanych km bedzie przeklamane caly czas tak samo(roznica pomiedzy predkoscia wyswietlana na gps a licznik moto) . Na walku na tomiast przy zabawie zebatkami obroty wzgeldem wyswietlanej predkosci pozostana takie same a faktyczna predkosc (np. GPS) sie zmieni.

Apropo poruszanego tu temau przeklamanej predkosci i zliczania km. W 1190 licznik przeklamuje o 10-11% Przy 110/111 na liczniku mam 100 na GPS, mimo tak sporego przeklamania odleglosc na GPS i na liczniku pokrywa sie prawie perfekcyjnie, roznica do 300m na 100km
Dubel. Napisałeś to samo co ja tylko innymi słowami - w 100% się zgadzam. Być może nie piszę już całkiem klarownie - było pisane bez kawy Ja się zawszę najpierw bawię teoretycznie gearcommanderem a potem w realu weryfikuje czy o to chodziło. W XLS różnica kilku km nie robi różnicy. Ale w praktyce ma olbrzymi wpływ. Pamiętam jak mnie wkurzało, że w LC4 na 1 biegu przy standardowych nastawach zębatek nadal na technicznym singletracku było mi za szybko o te 2-3 km/h Ja wiem, praca sprzęgłem to podstawa ...
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 19:37   #1659
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Dubel. Napisałeś to samo co ja tylko innymi słowami - w 100% się zgadzam. Być może nie piszę już całkiem klarownie - było pisane bez kawy


Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Ja się zawszę najpierw bawię teoretycznie gearcommanderem a potem w realu weryfikuje czy o to chodziło. W XLS różnica kilku km nie robi różnicy. Ale w praktyce ma olbrzymi wpływ. Pamiętam jak mnie wkurzało, że w LC4 na 1 biegu przy standardowych nastawach zębatek nadal na technicznym singletracku było mi za szybko o te 2-3 km/h Ja wiem, praca sprzęgłem to podstawa ...
teraz ja nie rozumiem, jedynie chyba sie domyslam o co chodzi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.01.2022, 18:46   #1660
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post




teraz ja nie rozumiem, jedynie chyba sie domyslam o co chodzi

Praca sprzęgłem = miałem na myśli że czasami trzeba lecieć na półsprzęgle
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.