Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2022, 17:00   #731
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Consigliero, fajny trip!

Co do paliw, przedwczoraj rano 7,2pln, po południu 7,6 diesel, wczoraj 7,99, dziś nie patrzyłem żeby mi słabiej się nie robiło o 6 rano. Się zastanawiam na jakim poziomie to się zatrzyma...
Coś pomiędzy 10,5 a 11,- PLN powinno dobić w czerwcu - pytanie to jest jak długo tak zostanie.
I niestety jednocześnie elektryki zdrożeją.
A koledzy co poszli w elektromobilność + PV powinni szukać pracy jako doradcy rządowi - co już wcześniej proponowałem.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 18:33   #732
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Masz rację - niezależność od sieci jest droga. Tylko ja miałem na myśli „darmowe” ładowanie EV w czasach jak paliwa i prąd drożeją.
Jak już przyjdą blackouty to wydaje się, że i tak będziemy mieli przerąbane, a benzyna i prąd już dziś kosztują x2.
A kolega Consi tankuje z nadmiarowej instalacji PV za tyle co wcześniej czyli za zero praktycznie.

Każdy oczywiście patrzy przez swój pryzmat - mi np. w Covidzie sposób korzystania z samochodu zmienił się totalnie: codzienne kręcenie się po mieście do 50km i samochód większość dnia stoi pod domem. 1-2 razy w miesiącu trasa kilkaset km. Nawet bym ładowarki nie musiał kupować, bo wystarczyłoby z gniazdka się podładować.
Ale każdy ma inne potrzeby, a jedni wolą rybki i inni akwarium.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 18:43   #733
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Pewne kwestie już poddawaliśmy pod dyskusję i osobiście jestem zwolennikiem PV, kwestia magazynowania energii na potrzeby blackoutów wcześniej czy później zostanie rozwiązana. Podawałem opcję która bardzo mi się podoba bo korzysta z rozwiązania znanego od dawna, pozostaje tylko kwestia przeskalowania na potrzeby domu.



Nasze sieci też powinny kasę z emisji CO2 inwestować w inteligentne rozwiązania. Już pisałem to wcześniej, że zrobiłbym wszystko aby się jak najbardziej uniezależnić na przyszłość. To jest powód dla którego są panele, grzanie domu prądem oraz samochód elektryczny. Patrząc na pogodę tutaj to chyba u nas w kraju jest obecnie i słoneczniej i cieplej




Gdybym miał elektryka tutaj to bym miał jazdę prawie darmo.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 08:48   #734
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 505
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Masz rację - niezależność od sieci jest droga. Tylko ja miałem na myśli „darmowe” ładowanie EV w czasach jak paliwa i prąd drożeją.
No właśnie czy ktoś rozkminił jak to test z tym ładowaniem na darmowych ładowarkach w kontekście podatkowym. Jeżeli coś dostajemy w prezencie to stanowi to nasz dochód i powinniśmy to wykazać w zeznaniu podatkowym . Jak to jest? Ma ktoś wiedzę na ten temat?
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 08:50   #735
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

poważnie? podatek od własnego PV i wspólnego słońca chcesz wykazywać?
aż tak będziesz się tłumaczył?
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 09:28   #736
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał honda_honda Zobacz post
No właśnie czy ktoś rozkminił jak to test z tym ładowaniem na darmowych ładowarkach w kontekście podatkowym. Jeżeli coś dostajemy w prezencie to stanowi to nasz dochód i powinniśmy to wykazać w zeznaniu podatkowym . Jak to jest? Ma ktoś wiedzę na ten temat?

No to dwa różne wątki są chyba:
- podatku od „darmowej” energii z własnego PV to póki co jeszcze nie ma
- podatek za darmowy prąd „cudzy” to może być chyba albo podatek od darowizny od osoby obcej lub PIT, gdy darmowy prąd bierzesz od pracodawcy. Jakkolwiek abstrakcyjnie to nie wygląda, coś może być na rzeczy - spekuluję tylko.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 09:46   #737
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 505
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Niezbyt precyzyjnie sformułowałem pytanie. Chodziło mi oczywiście o ładowarki publiczne z których można skorzystać nie płacąc.
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 11:32   #738
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Jak by nie patrzeć to chyba na dzień dzisiejszy jest to abstrakcja. Nie wiem ile trzeba by wydać aby próbować opodatkować taką energię, podejrzewam że jest to nieopłacalne. Dodatkowo nie ma nic za darmo, nawet jak nam się wydaje że ktoś nam daje lądowanie to możemy być pewni, że ciągnie pełną garścią z funduszy które są przeznaczone na promocję elektromobilności. Przykładem pieniądze z funduszu ochrony środowiska otrzymane jako dotacja do auta, gdzie powstał departament do obsługi, wydaje się kasę na reklamę i przewyższa to moim zdaniem, to co rzucono posiadaczom aut elektrycznych. Otrzymane w ramach zakupu 2000 kWh do wykorzystania na lądowanie od producenta też zostało wkalkulowane w cenę auta a odbiorcy końcowemu tylko się wydaje że dostał coś za darmo. Jak by nie patrzyć to kupując elektryka, czuję się na wygranej pozycji w stosunku do posiadacza auta spalinowego. Tankowanie dacii w ostatnich dniach jej posiadania było czynnością mocno denerwującą, szczególnie wraz z uwzględnieniem rachunków za grzanie gazem. Na razie z radością obserwuję produkcję prądu ze słońca, która wczoraj była całkiem niezła a dziś może być równie dobra.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 13:56   #739
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 33 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Nie wiem jak to robisz Zimny, moje SH 300 pali prawie tyle samo, to jakaś magia chyb a.
Fazik na obwodnicy Romy 2.54 euri za litra on. Znalazłem w dyskoncie piątkę rzepakowego za 6.19, kupiłem wszystko co mieli. Jebie trochę frytkami z rury, ale panda nie robi żadnych fochów. Tu nawet nie mają pojęcia że na tym można jeździć i niech tak zostanie.
https://www.youtube.com/watch?v=mJObCsl06j8
No to już się trzeba bardzo starać, sam się zdziwiłem że można tak mało spalić. Ale też niby taka ultra eko wersja tego fokusa (1.6rdci Econetic), do tego umiejętnie chipowana.

A jaka to dokładnie Panda, bo biopaliwa to ciekawa sprawa
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 17:13   #740
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 44 min 18 s
Domyślnie

1.3 multijet, kończymy bo zaraz dostaniemy w czapę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.