Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2022, 12:33   #91
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Paweł...wszystko ok,pozazdrościć -brakuje tylko zdjęcia Szkodnika - pewnie Łukaniu zmieniony na gębie mocno
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2022, 12:52   #92
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Odnośnie asfaltu, to taka ciekawostka

137F = ok. 50 st C
85F = ok. 29 st C

Pamiętajcie o tym szczególnie, jeśli macie psiaki i chodzicie z nimi na spacery po różnych nawierzchniach.

Chcąc polepszyć mikroklimat koło domu, może można pomalować asfalt na jasniejszy kolor?

mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2022, 20:55   #93
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Wracając do tematu domu Szkodnika, asfaltu, PC i PV. Asfalt ładnie "płowieje" i aktualnie jest już niemal w kolorze świeżego betonu, w dniach największych upałów /a bywało dobrze ponad 30 stopni/ nic nie "płynie" a tym bardziej nie "klei" do opon czy butów. Zapach może i jakiś jest ale otwarta przestrzeń, otoczenie lasu absolutnie nie pozwala go poczuć a psu widać też nie przeszkadza bo generalnie 80% czasu wyleguje się na podjeździe a pozostałe 20% poświęca na obgryzanie narożników budynku i grabieże w szklarni /zjadł pewnie połowę pomidorów z przeszło 30 krzaków, z pięć arbuzów i kilka kilo ogórków, generalnie tylko papryka mu nie smakuje/. Dzisiaj przyszedł rachunek z PGE styczeń-czerwiec /c.o., c.w.u., reku, indukcja, oświetlenie + wszystko inne co na prąd/ na kwotę 176 zł., zużycie w całości pokryła PV, w "banku" pozostało na koniec czerwca coś koło 1300 kWh więc można przyjąć, że całoroczny koszt utrzymania domu /pomijając podatek od nieruchomości/ to niespełna 400 PLN. Z oczyszczalnią czy jak kto woli "szambem z rozsączaniem" brak problemów, może z dwa/trzy razy dało się poczuć znaną woń ale to była składowa ciśnienia, wiatru i specyficznych warunków atmosferycznych. Póki co wody w studni głębinowej nie brakowało ale tu temat jest mocno nieprzewidywalny. Generalnie wątek raczej się zakończył ale czułem się w obowiązku podsumować przynajmniej temat "na czasie" czyli koszty ogrzewania i współpracę PC z PV. Podziękował wszystkim za kibicowanie i uwagi - pozdrawiama
Ps.
I. "nowa lokatorka" o której pisałem w poprzednim poście rośnie od tych pomidorów i arbuzów w oczach. Aktualnie przypomina już przedstawiciela swojej rasy czyli dużego szwajcarskiego pasterskiego - masa i gabaryt na dzisiaj to tak cirka dorosły bokser /taki pies a nie Dariusz Michalczewski/ a ta gówniara ma dopiero szósty miesiąc.
II. Jarku nie wiem kiedy ostatni raz widziałeś Łukasza ale jeśli w Albanii czyli niemal 20 lat temu to nieco urósł - wtedy miał kole 14 lat a teraz jego Szkodnik będzie przymierzał się do jakiegoś pitbika
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa ciepła dla szkodnika Pawel_z_Jasla Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 28.09.2023 22:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.