Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2009, 00:31   #1
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie Ohlins 46HRCS

Mam pytanie odnośnie tego amortyzatora, czy to będzie pasować do RD07a? Na stronie Ohlinsa podają, ze 64HRCS jest dedykowany miedzy innymi do Afryki. Tylko te dolne mocowanie w tym amortyzatorze jest jakieś inne i czy w razie czego da się to dostosować do Afryki Czy to mocowanie to można jakoś dokupić i wymienić, czy jak
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 5fe0_1.JPG (17.8 KB, 236 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 9f8e_1.JPG (22.0 KB, 235 wyświetleń)
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.

Ostatnio edytowane przez e200g_ : 27.02.2009 o 00:51
e200g_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 08:05   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 1 min 47 s
Domyślnie

Powinny być widełki, z takiego "ceownika" zrobione.
Dowiedz się jaką ma długość. Jeśli więcej niż 39cm to pewnie kości przydadzą się nowe do zawieszenia.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 17:05   #3
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Co do mocowania dolnego to w White Power w KTMcu miałem dół odkręcany, więc można było zmienić oczko na widełki i na odwrót. W Ohlinsie nie wiem, ale nie sądzę żeby robili inaczej. Mocowanie jest z aluminium, trzpień tłoka stalowy, na pewno nie jest to wykonane jako jeden element.
Oznaczenie: powinno być 46 (to jest średnica tłoka). O średnicy 64 nie słyszałem.
Symbol HRCS mówi o tym, że zbiornik kompensacyjny i regulacja wstępna sprężyny są na linkach/przewodach, że są regulowane napięcie wst. i tłumienie odbicia. Do tego są na pewno jakieś jeszcze cyfrowe oznaczenia.
A nawet jeśli oznaczenia są takie same jak przy amorze DEDYKOWANYM przez fabrykę, czyli S 46 HR1C1S, to jest to tylko rodzaj amora. I ten sam rodzaj jest do Afryki, CebeeRy, Viadra i jeszcze czegoś. Różnica będzie w środku, w settingach, i nie będzie to działało jak trzeba, nie te tłumienia. Druga sprawa to twardość sprężyny.
Tak więc poszukaj jakiegoś oznaczenia jeszcze, prócz rodzaju amora, może wtedy da się coś więcej powiedzieć.

P.S. Jeśli cena jest mocno atrakcyjna, to można się bawić w przerabianie i modyfikowanie settingów. Ale to jest wyższa szkoła jazdy, niewielu to umie DOBRZE zrobić. I do tego trzeba rozbierać amorek i od nowa nabijać. A wszelkie modyfikacje i tak zacząć trzeba od założenia na motocykl i przejażdżkę, coby wiedzieć, co jest do przeróbki.

Ostatnio edytowane przez BartekJ : 27.02.2009 o 17:22
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 17:38   #4
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,318
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 37 min 2 s
Domyślnie

jednym słowem Panowie i Panie...jeździmy na amorkach od CBR
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 20:36   #5
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Odnoszę wrażenie ,ze ten amor jakiś za krótki trochę. Daj se pokój z przeróbkami. Bartekj ma 120% racji i nie będzie to działać. Muszę się pochwalić że miałem Ohlinsa, i bardzo się z niego cieszyłem ale tylko przez tydzień bo jak się miałem wersje do CBR. Pisałem nawet o tym wątku http://africatwin.com.pl/showthread....0485#post30485 ,ale jak się okazało że nie da się ustawić tłumienia dobicia tak jak bym sobie tego życzył - po prostu był zakres do ścigania i podejrzewam że lekko inne flaczki i oleum. Dodam jeszcze że sprężyny nie dało się tak mocno podkręcić by nie siedziało mi dupsko jadąc z pasażerką i lekkim bagażem. O dziwo pierwsze dwa dni było ok. Zorientowalem się po tym jak jeden Irol co ma Ohlinsai na AT, zauważył że coś z moim amorem nie tak i dał się przejechać - wszystko było jasne. Potem ponowne rozkręcanie i jazda do Belfastu 150 km z amorem i rozmowa z właścicielem sklepu że wciska mi tandetę. Na rachunku wyraźnie miałem napisane że to do AT a ja mu udowodniłem mailem który dostałem od producenta po tym jak posłałem pytanie z opisem problemu i oznaczeniami seryjnymi, ze to jednak do CBR 1997 rok, odpuścił i bez problema kase zwrócił -myśle że wiedział. Niemniej mnie w dupso całujac obiecał rabaty następnym razem....może wrócę.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Ostatnio edytowane przez hero : 27.02.2009 o 20:45 Powód: bo zapomniałem i byków uczyniłem
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2009, 23:54   #6
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Jakaś ta sprężyna przy krótka jak na 22cm skoku..

Za tydzień bedę miał w rękach swoj drugi zrealizowany pomysł

Utwardzana sprężyna do AT. Pierwszą zrobiłem progresywną, wyszło ze wszystkim 350zł. Ta druga na bazie oryginału od rd07 wyjdzie kole 100zł. Opis z jazdy jak termometr osiągnie 10 stopni chociaż
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2009, 01:09   #7
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 1 min 47 s
Domyślnie

VFR750 94-97
VFR800FI 98-01
CB900F (919) 02-03
VTR1000 97-04
CBR1100XX

do AT jest model: S46HR1C1S (HO 645)

typ amorka jaki podajesz jest do wielu, ale wszystko to charakterystyka sciga
http://www.extremebikescustoms.com/O...CLE-SHOCKS.htm
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ohlins - diagnostyka i regeneracja ewentualnie. Bonjour Rama, zawieszenia, napęd 12 18.01.2013 21:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.