Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2016, 23:13   #1
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie Szukam kompa do PHotoshopa i nie tylko

Hey,

Zona ma zdjecia robi i obrabia; https://www.facebook.com/Diana-Lemcio-877254088992444/
I chcialem prezent Jej na urodziny zrobic, i kupic mocnego laptopa a nie chce Maka kupowac, wiec pytanie jest, czy ktos wie jakieo sprzetu powinieniem szukac?

Dzieki za pomoc
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 23:33   #2
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Chcesz by żona była zadowolona kup maca. Przesiadka z Winzgrozy jest naprawdę bezbolesna. Zamiast Ctrl jest Cmd
PS CS6 jak i CC działa na nim super. Masz Time Machine w razie "W".
Żaden okienkowy laptop nie zapewni Wam takiego bezpieczeństwa Waszych danych. Grasz - kup Winzgrozę, pracujesz - tylko Mac.
Pracowałem na macu mini z 64 MB na grafice, 4 GB Ram i dawał sobie doskonale radę z PS CS6.
Jeśli żona obrabia zdjęcia w domu, to polecam mac mini late 2012, z grafiką HD4000, wsadzisz 16 GB ramu i praca będzie przyjemnością. Cena ok 1,8 k.

Po dziestu latach na win wyprzedałem wszystko. W domu tylko macki. Wreszcie jest spokój. Nie trzeba co roku przeinstalowywać, brak wirusów, działają i zarabiają. Żonka MacBook Pro 13 A1278, ja kocham swojego staruszka MBP 15 A1260 z 2008 roku, pod tv podpięty Mac Mini 2.1, a do roboty właśnie mac mini late 2012. Otwierasz, pracujesz, trzaskasz klapą lub usypiasz. Nie martwisz się czy to coś wstanie przy następnym uruchomieniu. To ma działać. Jeśli Kochasz swoją żonę, tylko mac. Jakby co to pomogę Ci w znalezieniu fajnego sprzętu.

Mówię to ja , Jarząbek informatyk.

Do 2.3k kupisz MacBook Pro, 15", wyczekaj, wyszukaj z matową matrycą. Będzie miał i5 lub i7 żonka będzie Ci przez lata dziękować

Ostatnio edytowane przez slafo : 06.01.2016 o 23:51
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 23:44   #3
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał slafo Zobacz post
Chcesz by żona była zadowolona kup maca. Przesiadka z Winzgrozy jest naprawdę bezbolesna. Zamiast Ctrl jest Cmd
PS CS6 jak i CC działa na nim super. Masz Time Machine w razie "W".
Żaden okienkowy laptop nie zapewni Wam takiego bezpieczeństwa Waszych danych. Grasz - kup Winzgrozę, pracujesz - tylko Mac.
Pracowałem na macu mini z 64 MB na grafice, 4 GB Ram i dawał sobie doskonale radę z PS CS6.
Jeśli żona obrabia zdjęcia w domu, to polecam mac mini late 2012, z grafiką HD4000, wsadzisz 16 GB ramu i praca będzie przyjemnością.

Po dziestu latach na win wyprzedałem wszystko. W domu tylko macki. Wreszcie jest spokój. Nie trzeba co roku przeinstalowywać, brak wirusów, działają i zarabiają.

Mówię to ja , Jarząbek informatyk.

Do 2.3k kupisz MacBook Pro, 15", wyczekaj, wyszukaj z matową matrycą. Będzie miał i5 lub i7 żonka będzie Ci przez lata dziękować

ogladam to: https://mediamarkt.pl/komputery-i-ta...m_campaign=xml

Co myslisz o tym? , Ips 3840x2160 i matowa matryca, mac z takim parametrami kilka razy wiecej
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 01:55   #4
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Nie chodzi tu o walkę parametrów. MacBook z 256 MB grafiki da sobie doskonale radę z PS jak lenovo z 2 GB. Wszystkie inne tabelkowe parametry tak samo. Nie chodzi o to, czy tu masz 256MB a tu 2GB, tu 8 ramu a tu 16 itd. Chodzi bardziej o to, że w 8 letnim Macu zawiasy nadal działają prawidłowo, że nic się nie zawiesza, nic nie musisz przeinstalowywać, dowalać programów antywirusowych, skanerów, ccleanerów, registry mechanic'sów itd itp.
Mac działa ! I robi to dobrze. Nawet kilkuletni mac będzie lepszy od nowego lapka na winzgrozie.

1. time machine - aktualna kopia danych na dysku zewnętrzym. Odtwarza wszystko, tak jak było, otwarte okna, układ plików, wszystkie ustawienia. W każdej chwili możesz odzyskać zdjęcie z poprzedniej godziny, poprzedniego dnia, tygodnia, roku itd.
2. Jeśli nawet padnie Ci mac, wyjmujesz dysk, wkładasz do innej maszyny apple (zastępczej) i wszystko działa. Masz czas na naprawę swojej.
3. Jak popatrzysz na czym pracują graficy, fotografowie czy ludzie w agencjach reklamowych, to nie będą to Asusy, HPki czy Lenovo. Ludzie Ci cenią swoją pracę i swój czas. Nikt nie lubi tracić czasu na czyszczenie kompa z wszelkiego malware, trojanów i wirusów. Wydajesz kasę na kompa, i ten komp ma pracować. Zawsze.

Z mac'iem jast jak z iPhone'm. Jak go kiedyś miałeś, już nigdy nie będziesz chciał nic innego. OS to jak Harley, to nie system a styl życia

Praca=MAC, zabawa=Windows

Ostatnio edytowane przez slafo : 07.01.2016 o 02:07
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 09:28   #5
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Winda - praca (CAD/CAM bazy danych itp.)
MAC - zabawa (filmiki, fotki)



Ja mam probook'a HP. Nic nie wysiada, od kilku lat nie musiałem instalować, zawiasy trzymają. A komp żyje w warsztacie i codziennie jeździ ze mną. W plecaku także na motocyklu.
Jak kupisz dobry sprzęt to będzie służył. A system operacyjny to już ideologia
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 10:04   #6
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 54 min 39 s
Domyślnie

@Lepi, nigdy nie używałem kompa do zabawy, a jakiś czas temu pożegnałem się z windowsem i niestety nie żałuję

@Boski-Kolasek nie do końca kumam koncepcji Photoshop i lapciaka. Używam sprzętu z monitorem 27'' i wcale mi nie jest za duży

Może pomyśl o Mac Mini + monitor. i tak jak pisze slafo Late 2012. Sam mam takiego w najwyższej konfiguracji i7 2.6, 16 ram i 1.1 TB Fusion Drive i kompa Lepiego połykam na śniadanie
pzdr

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 07.01.2016 o 10:07
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 10:46   #7
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Moja żona jest grafikiem. Jak myślisz na jakim kompie pracuje? Ja pośrednio i bezpośrednio mam z Macami do czynienia od 20 lat i potwierdzam że nie ma żadnego porównania z PC. Miałem przez rok peceta i to był rok nerwów. Nigdy więcej!
Fotograficy, graficy, muzycy, pisarze pracują na Macach z prostego względu- niezawodność. Wyobraź sobie muzyka na scenie, walczącego z aktualizującym się pecetem.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 11:10   #8
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
... i kompa Lepiego połykam na śniadanie
pzdr
To na pewno, zwłaszcza, że ma już swoje lata. Nie wiem nawet jaki mam dokładnie procesor i ile pamięci. Dopóki wszystko działa to się niczym nie przejmuję. Czyli dobry i bezproblemowy może być nie tylko makuś.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 11:22   #9
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,449
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 54 min 39 s
Domyślnie

Wiadomo, że sobie tu po przyjacielsku się przekomarzamy

Co mnie skłoniło do przesiadki po 20 latach używania windy:
- włączanie i wyłączanie trwało wieki
- usypianie to samo
- codziennie aktualizacja zyrialda czegośtam
- nieoczekiwane zamknięcie aplikacji...
- ...lub też systemu
- hałas wentylatorów i grzanie się całosci
- itd

na Macu:
- usypianie trwa około 6 sekund
- wybudzanie 3 sec
- uruchamianie kompa około 15 sekund, ale go uruchamiam raz na 3 miesiąca, bo działa cały czas na usypianiu i wybudzaniu
- aktualizacja czegoś tam raz na miesiąc
- system za free
- no i jeżeli ktoś wdepnął w iPhone, iPada itp to docenia to w pełni

Ale jak zawsze nie ma róży bez kolców.
- Cena jest kompletnie nieadekwatna do ceny podzespołów, no ale tutaj płaci się za to coś
- w świecie zdominowanym przez windę nie uciekniemy od korzystania z niej choćby w minimalnym stopniu. Ja np jestem zmuszony używać excela. Ale wtedy można windę zwirtualizować i na ten jeden program ją uruchamiać. Nota bene uruchomienie windy trwa 5 sec

Nie jestem zaślepionym wielbicielem Maca, ale potrafię dostrzec plusy tej technologi. Aby nie bulić 20k zł za Maca Pro zbudowałem sobie Hackintosha za ułamek ceny. No ale to nie jest rozwiązanie dla każdego.

pzdr
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 11:23   #10
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

"Z mac'iem jast jak z iPhone'm. Jak go kiedyś miałeś, już nigdy nie będziesz chciał nic innego. OS to jak Harley, to nie system a styl życia"

nieprawda, nieprawda, nieprawda. każdy z systemów ma plusy i minusy. iPhone'a miałem, nigdy więcej
w chaupie mam maka i ulubione Lenovo. wiem, że kwestia przyzwyczajenia, walczę o przestawienie się na maka (bo chcę umieć) jednak wciąż, jak szybko potrzebuję coś zrobić, to odpalam Windę i w 3 kliki wszystko gotowe. zapewne jest to problem mojej głowy, znajomości softu do wszystkiego ale..

mam ochotę każdego wyznawcę jedynej słusznej strony (którejkolwiek) klepnąć w ucho
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie OC, NNW i nie tylko elaiden Inne tematy 2 11.05.2011 21:34
Nieupierdliwe, bezpieczne konto bankowe "przez kompa" [szukam] samul Inne tematy 29 28.07.2010 16:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.