Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.06.2022, 13:35   #941
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Dzisiaj szybka piłka, niestety mimo weekendu musiałem wrócić rano do Krakowa bo klima w domu zaczęła mieć fochy, a bez tego ciężko gościom w nocy spać, bo okien w żadnym wypadku nie można otworzyć. Udało się rozwiązać powiązanie różnych prowizorek i w środę zrobi się automatykę na pierwszym piętrze. Brakowało też w układzie ciśnienia i trzeba było dobić glikolu. Auto w tym czasie podładowało się do 80 % co pozwoliło na szybką jazdę autostradą z międzylądowaniem w serwisie. To był w miarę szybki przejazd jak na elektryka, bo na początku 140 ale jak mnie jeden bus pogonił to go wykorzystałem jako tunel aerodynamiczny i do zjazdu na Nowy Sącz jechaliśmy pod 160 km/h. W serwisie zgłosiłem problem z wytartym lakierem i poprosiłem aby to zrobić gwarancyjnie. Pan najpierw, podobnie jak ja wcześniej, próbował zmyć ten brud, ale w końcu musiał przyznać że to obtarcie, tylko on od razu powiązał to z montażem haka. Dwa razy ściągali ten zderzak i mogli go obtłuc, zrobią przy okazji jak auto będzie na jakimś serwisie. Tak się starałem jadąc do Krakowa pamiętać o małym jubileuszu i przeoczyłem. Przy okazji znalazłem rozwiązanie na grzejący się telefon podczas używania ABRP, włożyłem go za taką siatkę poniżej radia, bo ta ścianka do której owa siatka jest przytwierdzona jest chłodzona z klimatyzacji, tamtędy idą kanały od klimy, to świetnie chłodzi telefon.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 2161D62D-0D96-4527-ACFB-0674C7B93CDA.jpg (510.9 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 1801A629-6F7F-4E1E-8ABF-6B1245E76793.jpg (562.7 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 231039C2-FAA5-4782-AF07-6BA414451D3C.jpg (491.9 KB, 7 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2022, 14:17   #942
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Odpowiem za Marka moim skrinem z niemieckiego autobahna (19,6 kWh/100km). Choć to akurat było bardzo ekonomiczne wskazanie i chwilowe spalanie było w większości w rejonie 20-25kWh/100km.
Tyle że jak podobną trasę leciałem 150-160 km/h Tiguanem 2.0TDI to wskazywał coś kole 15l/100km więc ten teges fizyki się nie oszuka czy to ICE czy EV.



P.S. Marku, widzę że jakieś inne navi w użyciu jest przez CarPlay
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2022, 14:41   #943
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Jak tam zaglądnąłem to średnie zużycie wynosiło ponad 20 kWh, to było na pierwszym odcinku z tempomatem na 160 aby się trzymał w cieniu owego busa, 150 było za mało, chociaż podejrzewam że nie chciał tak szybko jechać tylko ambicja nie pozwalała mu zwolnić. Jak się rozstaliśmy to na tempomacie ustawiłem 140, do Mielca i na wieś już zgodnie z przepisami plus 10. Na koniec zrobiło się z całości tyle co na zdjęciu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 738E7622-CEBD-4C65-ACF8-59A604DD33BF.jpg (952.1 KB, 4 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2022, 07:18   #944
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Odpowiem za Marka moim skrinem z niemieckiego autobahna (19,6 kWh/100km). Choć to akurat było bardzo ekonomiczne wskazanie i chwilowe spalanie było w większości w rejonie 20-25kWh/100km.
Tyle że jak podobną trasę leciałem 150-160 km/h Tiguanem 2.0TDI to wskazywał coś kole 15l/100km więc ten teges fizyki się nie oszuka czy to ICE czy EV.



P.S. Marku, widzę że jakieś inne navi w użyciu jest przez CarPlay
W końcu mam opłacone premium to staram się od czasu do czasu zmusić do jakiejś funkcjonalności. Wróciłem z powrotem to pokazywania stanu baterii za pomocą Tronity, bo działa bez dodatkowego urządzenia w złączu obd. Faktem jest że za pomocą dongla mógłbym się dowiedzieć jaka w danej chwili jest temperatura baterii, ale na co mi ta wiedza ? Chyba tylko w celach statystycznych. Dalej uważam że ABRP się gubi przy zmianie trasy, a telefon zamienia się w grzałkę, przynajmniej iPhone. Na to ostatnie znalazłem jakieś rozwiązanie co opisałem wcześniej.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2022, 07:53   #945
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Tylko że być może, z naciskiem na być może, bo nie prowadziłem badań w tym temacie, jest to istotne w przypadku baterii bez dobrego systemu zarządzania. Jak mamy baterię która jest chłodzona i to chłodzona cieczą, to do momentu jak całość działa prawidłowo to nie ma się o co martwić. Jednym słowem w moim wypadku zrzucam wszystko na automatykę, ale jadąc kiedyś gieesem przez Bukareszt, chociaż określenie jadąc to raczej nadużycie, byłem zmuszony się zatrzymać na poboczu aby dać chwilę wytchnienia rozgrzanemu silnikowi. W tym przypadku kontrolka temperatury to ważna rzecz, podobnie jest, tak mi się właśnie skojarzyło w każdym aucie z silnikiem spalinowym. Chyba nie miałem auta bez wskaźnika temperatury, bo tam ważne jest aby nie dawać w palnik jak na przykład zimny jest.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2022, 12:09   #946
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Ronin,
Co do temperatury baterii to Ci odpowiem jako użytkownik dwóch EV: jednego co ma grzanie / chłodzenie baterii (ID.3) i drugiego (Mii), który takiego systemu nie ma.

W ID (jak Consi) wspomniał samochód robi to za ciebie (akurat ID.3 na razie tego najlepiej nie robi w zimie i nowy soft ma to naprawić, ale to inne story) więc martwienie się o to jest zbędne.

W Mii (i jak się domyślam podobnie będzie w Leaf, który jak kojarzę systemu takowego nie posiada) objawia się to większym zużyciem energii w zimie i mniejszym w ciepłe lato. Tu też wielkiego wpływu na temperaturę baterii nie masz, choć zimą możesz wstawić samochód do cieplejszego garażu, albo starać się zakańczać ładowanie bezpośrednio przed wyjazdem.

Żaden z producentów obu samochodów nie widział konieczności aby kierowcy temperaturę baterii prezentować, więc to chyba nie jest problem.

Podsumowując starasz się chyba za bardzo "doktoryzować się" na czymś co zasadniczo nie powinno Ci za bardzo głowy zaprzątać, bo na temperaturę na dworze (a przez to i baterii) za bardzo wpływu nie masz, a jeździć i tak będziesz musiał / chciał.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2022, 09:33   #947
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Testowanie nowego wyposażenia
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 6E50BDD2-F12B-495C-B4CB-51D6171F0DCB.jpg (1.04 MB, 24 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2022, 22:05   #948
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

ale to jest "wisiadło" na klapę, doda Ci +5kWh/100km, a dziś Słońce w cenie ;-)
lepiej niż na haku?
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2022, 22:32   #949
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

No przeca to JEST bagażnik na haku.
Hak w ID.3 jest montowany niejako za tablicą rejestracyjną więc stąd całość jest jakby ciutkę wyżej.

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2022, 21:32   #950
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

sorry, my bad
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.