Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.06.2022, 17:06   #401
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Ja swoja lekcje odebralem bedac szczylem. Pracowalem jako przedstawiciel. Pospiech. Przede mna wlokl sie jakis lublin, nie widzialem co jest przed nim. Na lewy i wyprzedzam. Przed mim do skretu w lewo zwalnial golf. Przydzwonilem w bok. Na szczescie nie bylo zawrotnych predkosci. Skasowalem gosciowi bok nowiutkiej golfiny. Od tego czasu wiem jedno. W 90% wleczenie sie jest spowodowane szykowaniem sie do skretu. Sprawdzalem ta teorie wiele razy. Gdy zabudowany lub cos sie wlecze nigdy nie wyprzedzam na pale. Sledze typa dobre dziesiat sekund i upewniam sie ze to nie ten manewr. Wiele razy mnie to juz ocalilo przed wyrypa. Tak samo traktuje maszyny rolnicze. Always upewniam sie ze jestem widziany nigdy nie dokonuje tego manewru na raz.
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2022, 20:09   #402
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 25 min 0
Domyślnie

W niedzielę na S8 w Jankach zginął mój kolega, Roki. Jechał na doroczny rajd pamięci żołnierzy GROM, miał 38 lat. Świetny człowiek, sympatyczny, szczery i koleżeński. Doświadczony motocyklista, zjechał na dwóch kołach pół Europy. Jeździł rozważnie, szczególnie od czasu wypadku, który miał kilka lat temu (babka wymusiła pierwszeństwo). Pogoda była piękna... droga prosta... uderzył w bariery. Co zawiniło? Ktoś mu zajechał? Może się zagapił, zamyślił? Tego już się nie dowiemy.
Uważajcie na siebie, jeździjcie troszkę wolniej i najlepiej jak najdalej od innych uczestników ruchu.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2022, 20:24   #403
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 23 min 34 s
Domyślnie

Czytałem o tym w necie w pn. Zastanawiałem się kiedy się ktoś odezwie, że Go znał. Kurde przykre , niby normalne wypadek jak codziennie ale człowiek coraz częściej tego Kogoś zna lub znajomy znał. Kondolencje dla bliskich.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2022, 21:05   #404
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,372
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 46 min 19 s
Domyślnie

Wyrazy współczucia dla Ciebie i rodziny.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 07:43   #405
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 295
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 4 godz 9 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Czemu uważasz, że wyprzedzanie bezmyślne?
Auto nie sygnalizuje skrętu, (nie widzę migacza), nie jedzie przy osi jezdni, akcja nie dzieje się na skrzyżowaniu (sądząc po kostce brukowej to zjazd na posesję, w artykule też jest mowa "w ciągu drogi krajowej") ...
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 08:20   #406
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Godzina 8 rano sobota, wjeżdżam do małego miasteczka za Kladnem. W centrum miasteczka stoi policja, asfalt zasypany środkiem do neutralizacji oleju. Na trawniku leży pomięty ścigacz w kolorze żółtym, chyba było to Suzuki. Nie wiem jak szybko jechał kierowca aby w ten sposób zniszczyć motocykl. Nie było drugiego uczestnika wypadku, może to było auto już odwiezione lawetą. Patrząc na sytuację można tylko odnieść wrażenie że komuś nie starczyło umiejętności a prędkość musiała być sporo większa niż dopuszczalna w terenie zabudowanym. Taka zabójcza mieszanka młodości, braku doświadczenia, mocnego i szybkiego motocykla a może i dodatkowych środków podnoszących animusz
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 08:38   #407
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 23 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Czemu uważasz, że wyprzedzanie bezmyślne?
Auto nie sygnalizuje skrętu, (nie widzę migacza), nie jedzie przy osi jezdni, akcja nie dzieje się na skrzyżowaniu (sądząc po kostce brukowej to zjazd na posesję, w artykule też jest mowa "w ciągu drogi krajowej") ...
Nie chce ciągnąć dyskusji, alleee. Kierunek mrugal jak się wpatrzysz. To nie istotne tak bardzo. Popatrz na okolicznosci wokół, przystanek, ciągła, zabudowania itp , nie usprawiedliwia motocyklisty nic, szkoda tylko że już nie żyją, szkoda człowieka. I na tym koniec z mojej strony.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 08:40   #408
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Czemu uważasz, że wyprzedzanie bezmyślne?
Auto nie sygnalizuje skrętu, (nie widzę migacza), nie jedzie przy osi jezdni, akcja nie dzieje się na skrzyżowaniu (sądząc po kostce brukowej to zjazd na posesję, w artykule też jest mowa "w ciągu drogi krajowej") ...
TAKI mniej więcej widok przed oczami miał kierowca tego motocykla kiedy rozpoczął manewr wyprzedzania.

Auto wjeżdżało na parking sklepu po lewej stronie (zielona tablica z napisem "Wjazd"). Wygląda na to że jechało przy osi jezdni (kamera przekłamuje bo nagrywa lekko pod kątem w górę) ale nie zatrzymało się przed skrętem w lewo i delikatnie ścięło zakręt zaczynając wjeżdżać na parking.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 10:23   #409
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Czasami nie ma wytłumaczenia , a naprawdę wystarczy ułamek sekundy i niesprzyjające warunki, w ostatnią niedzielę niespodziewanie i niewytlumaczalnie nagle wpadłem w taką shimie , ze prawie też skończyłbym na barierce.
Można tylko ograniczyć ryzyko, nigdy całkowicie wyeliminować , jakkolwiek bezpiecznie byśmy jeździli. Wyrazy współczucia za stratę
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2022, 15:06   #410
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 14 min 45 s
Domyślnie

Dodam jeszcze od siebie że gdybyśmy my motocykliści, przestrzegali ograniczeń prędności to zecydowanie mniej było by wypadków z naszym udziałem. W dużej mierze to nasza wina, oczywiście pomijaąc wymuszenia ale one też często wynikają z faktu że zapierdalamy i nagle się pojawiamy na drodze.

Nie zmienia to faktu że gro kierwoców na drogach to debile i my musimy za nich myśleć i jeśłi debil ma możliwość skrętu to trzeba założyć że to zrobi.

Wyrazy współczucia i Zdrowia Wszystkim.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.