Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.05.2021, 11:04   #41
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 322
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 16 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał next22 Zobacz post
Myślisz że się Jemu młotek omsknoł jak zaklepywał nakrętkę
Nie dwa razy ? nie raczej nie
Dobry trop...!
ural2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 11:10   #42
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dejv667 Zobacz post
Z czystej ciekawości, jaki jest koszt zakupu części?
Bo wbrew pozorom udowodnienie mechanikowi błędu przed sądem to nie jest taka prosta sprawa - szczególnie gdy mówimy o motocyklu mającym 30 lat.
Docisk jakieś 105eu + wysyłka z UK jeśli nie ma w PL na miejscu.
Nakrętka - OEM - 8eu
Dekiel jakieś 290eu

Dawid, oddajesz sprawne moto a przyjmujesz z podziurawionym deklem i rozwalonym dociskiem i twierdzisz, że będzie trudno? Koleś oszczędzał nawet na cholernej nakrętce...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 11:10   #43
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 46 min 10 s
Domyślnie

Poka fote pokrywy sprzęgła od środka. Nie bardzo widze opcje zaklepywania nakrętki przy założonym deklu.
Na Allegro da sie ją kupić za 2,5 - 3 stówy bo swego czasu patrzyłem bo moja porysowana jest.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 11:15   #44
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

a może blokował jakoś koślawo za docisk... nadłamał go i podczas odpalenia siła odśrodkowa zrobiła swoje
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 11:38   #45
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Poka fote pokrywy sprzęgła od środka. Nie bardzo widze opcje zaklepywania nakrętki przy założonym deklu.
Na Allegro da sie ją kupić za 2,5 - 3 stówy bo swego czasu patrzyłem bo moja porysowana jest.


....i ten ,,falc'' na zewnątrz, zewnętrznej powierzchni dekla. Pierwszy raz widzę aby tak ładny otworek powstał w wyniku uderzenia jakiegoś elementu w odlewie......chyba, że strzelał z broni palnej
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 11:40   #46
dejv667


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Niepruszewo
Posty: 83
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dejv667 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 19 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Docisk jakieś 105eu + wysyłka z UK jeśli nie ma w PL na miejscu.
Nakrętka - OEM - 8eu
Dekiel jakieś 290eu

Dawid, oddajesz sprawne moto a przyjmujesz z podziurawionym deklem i rozwalonym dociskiem i twierdzisz, że będzie trudno? Koleś oszczędzał nawet na cholernej nakrętce...
Owszem, oddajesz sprawny a odbierasz uszkodzony. I Tak, nadal twierdzę, że będzie trudno.
To wbrew pozorom nie działa w ten sposób, że idziesz do sadu - mówisz że domagasz sie nowych części i wyceniasz je sobie na koszta nowych czesci, wysyłkę i wynajem innego motocykla na czas gdy Twój motocykl jest w naprawie.
Poczytaj ten wątek, zobacz kiedy się zaczął a kiedy skończył.
http://www.racingforum.pl/V10-rozlec...k-t111178.html

Mówimy tu o używanym motocyklu mającym 30 lat i z bliżej niepotwierdzonym przebiegiem. Sprawa w sądzie oprze się o opinie rzeczoznawców. A że ciężar dowodu lezy po stronie skarżącego to trzeba jedynie udowodnić, że mimo lat i przebiegu nie była wada materiałowa, zmęczenie materiału i tak dalej. Niestety, ale działa to o wiele bardziej pragmatycznie niż może się wydawać.

Podsumowując: zawsze warto poszukać drogi polubownej. Szczególnie jesli np uzywany kosz sprzęgłowy i dekiel nie kosztują majątku.
dejv667 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 12:20   #47
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Next22 to chyba jasnowidz

Jakby to pękło na odpalonym silniku to w srodku powinien być armagedon i wiele "okragłych" rys. Taki kawał odlewu powinien tam dużo zniszczeń narobić.

Jak części ładnie wygladajaw środku to teza z młotkiem wydaje się być bardzo trafna.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 23:56   #48
Jack92PL


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Rogoźno
Posty: 14
Motocykl: RD03
Jack92PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 41 min 36 s
Domyślnie

Panowie tez będzie wiele, dzwoniłem do innego mechanika twierdzi, że jest też na docisku ślad docierania o obudowę. Nie wiem jak to się wydarzyło i pewnie już się nie dowiem..

Motocykl miał mieć zrobiony ogólny przegląd, wymiana wszystkich płynów, filtrów itd, przy okazji do założenia nowe gumy na lagi, gmole, tylne mocowanie kufrow, naprawa kierunkowskazów plus oczywiście sprzęgło które mechanik stwierdził jakoś skończone. Wiem co też zaraz powiecie, że takie bzdury to mógłbym zrobić sam itd. Ale nie mam na to czasu, a specjalista też nie jestem.
Za całość gość życzył sobie 1700 zł z materiałami.

Temat póki co skończył się tak, że motocykl jest już u mnie. Za resztę chciał 1300 zł. Oczywiście nie zapłaciłem mu takiej kwoty. Po sądach też nie mam zamiaru się tułać ani policja się straszyć. Jakaś część kwoty będę musiał mu pewnie zapłacić bo nie mam zamiaru widzieć go co tydzień pod swoim domem i słuchać..

Rozmawiałem już z innym mechanikiem, chętnie to zrobi ale najbliższy termin za 4 miesiące..

Także po 3 latach od zakupu, dwóch operacjach kolana status wygląda następujące:

Prawo jazdy zrobione, a Moto rozpizdzone jeszcze bardziej niż było.

P.S. dekiel już zamówiony.
Jack92PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 06:57   #49
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,344
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jack92PL Zobacz post

Motocykl miał mieć zrobiony ogólny przegląd, wymiana wszystkich płynów, filtrów itd, przy okazji do założenia nowe gumy na lagi, gmole, tylne mocowanie kufrow, naprawa kierunkowskazów plus oczywiście sprzęgło które mechanik stwierdził jakoś skończone. Wiem co też zaraz powiecie, że takie bzdury to mógłbym zrobić sam itd. Ale nie mam na to czasu, a specjalista też nie jestem.
.
No to masz dotkliwą lekcję.
Można czegoś nie umieć ale można też się nauczyć, przy kopalni wiedzy na tym forum to nie jest trudne. Nawet silnik byś rozebrał i złożył mając telefon przy uchu i kogoś kumatego po drugiej stronie.
Odrobina chęci i pewnie ktoś kto umie popatrzył by na twoje własnoręczne prace a ty byś miał naukę.
No chyba że wolisz pozostać jako użytkownik motocykla a nie motocyklista.
Co w takim razie jak będziesz potrzebował pomocy gdzieś gdzie jej nie będzie? Oddasz do mechanika jak ten którego już znasz?
Niestety nastały czasy że albo sam zawijasz rękawy albo masz jak masz obecnie.
Wyciągnij wnioski albo nie zmieniaj nic , twój wybór.
Podobne sytuacje jak ta z twoim motocyklem a do tego coraz bardziej bezczelne podejście dupków co się nazywają mechanikami którzy rżną klienta bo on się nie zna i tak nic nie powie to obecne już standard.
Ale cóż większość ludzi stała się albo wygodna albo nic nie umiejąca no to mechanicy mają raj i zwyczajnie z tego korzystają.

Oczywiście ci dobrzy jeszcze istnieją ale trafić trudno , pytanie co będzie za kilka kilkanaście lat jak zabraknie tych dobrych.

Przed wczoraj podpłynął do mnie kolega, miał problem z silnikiem , od 2 dni nie umiał sobie poradzić.
Naprawiłem mu , a przyczyną nie odpalania było głównie bardzo mocne zapchanie kranika z odstojnikiem i odcięcie paliwa , za duża przerwa na świecy .......
Siedząc na rufie w świetle pięknie świecącego słońca uporałem się w 15 minut, silnik pali idealnie , kolega uratowany bo wiało w porywach 6-7B i bez silnika nie podejdzie do kei.
Gdyby zaniósł Marinera do mechanika to by go skroili na parę stówek wmawiając jakie to straszne usterki miał . Bo mieli by pole do popisu.
Kolega się nie zna to łyknął by wszystko i wywalił kasę.
Z resztą sam mi to przyznał.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 08:54   #50
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Dzieju, a nie powiedziałeś koledze, żeby wreszcie się nauczył naprawiać np. od bardziej kumatego, czyli od Ciebie albo zaglądać w silnik?

Tym sposobem kolega nigdy nie będzie żeglarzem tylko wciąż korzystającym z łódki

Nie każdy musi umieć grzebać w silniku, znać się na tym lub mieć narzędzia.
Ludzie są np. humanistami, są perfekcyjni w innych dziedzinach lub zwyczajnie nie wolno im się babrać w smarach (lekarz wykonujący operacje).

Czego nie rozumiesz?

PS.
Nowy kolega potrzebuje porady, oczekuje pomocy w konkretnej sytuacji, a nie wytykania błędów i słuchania jaki to być może jest nieuk
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont silnika 125 acer00 Inne tematy 2 27.09.2020 08:37
Remont qbaRD07 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 53 13.02.2018 16:18
Remont rd07 free Regularne czynności serwisowe 12 06.01.2018 20:02
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 22:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.