Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2021, 22:40   #21
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No dobrze, a takie zagadnienie (siedzimy z Felkiem nad trasa) :
1. Mamy zrzuconego gpxa, którego trzeba trochę przeedytowac (wyciąć ślepe uliczki i naddatki).
2. Chcemy podzielić trasę rzędu 100 km na 4-6 odcinkow
3. Każdy odcinek chcemy mieć w postaci nawigowalnej, czyli ślad, który można wyświetlić w Google maps alkbo osmandzie.
4. Byłby full wypas, żeby taki ad był w postaci linku...


Na ten moment dotarliśmy do edytora gpx, w którym można przeedytowac ślad, wyeksportować go, następnie wrzucić we własną mapę na Google maps... ale ona nie jest routowalna i nie ma jak w jednym widoku wyświetlic śladu z aktualna pozycja.

pomocy, pomocy, wzywa ludek sierocy.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 08:09   #22
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Dzięki luk2asz!
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 08:16   #23
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Skleciłem szybko tutorial , nie wiem czy o to Ci chodziło. Ja tak jeżdżę czesto i chłopaki nie mogą pojąć jak mnie nawigacja prowadzi skoro tam gdzie jedziemy nie ma drogi w nawigacji :-)

Wielkie dzięki że ci się chciało.
Na pewno się kiedyś przyda, natomiast namierzyłem tą ścieżkę w alltrails i jej wykonanie zajęło mi dosłownie 10 sekund wraz ze stworzeniem pliku gpx więc ułatwienie to w sumie niewielkie a wymaga jednak więcej zachodu niż klikanie w alltrails. Ja latam tylko po śladzie i nie potrzebuję wskazówek nawigacji ale do jazdy mieszanej będzie git.

Wydaje mi się, że opcja tworzenia jazdy na krechę gdzie nie ma wyznaczonego śladu trasy jak czasem w alltrails gdzie droga niby jest ale nie puści po niej nitki zdecydowanie lepiej idzie w tym programie co podrzucał @rumpel i @mygosia. Wymaga to lekkiego pitolenia żeby ślad był mniej więcej po śladzie drogi z satelity ale trochu praktyki i idzie jak złoto.
Wielkie dzięki wszystkim.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 08:25   #24
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Też w tym rysuje często, jest łatwo. Później nie ma problemu też żeby połączyć to w całość z innymi trasami w base campie. Tak naprawdę to korzystam z kilku stron. Fajne, dokładne mapy ma też bikemap, do tego poziomice i można się zorientować jak leci trasa.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 08:32   #25
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Poziomice masz też w Alltrails. Ostatnio wpadłem jesszcze na komoot. Sporo tras niby rowerowych ale pod nas spokojnie podejdzie choć jak popatrzyłem na trasy, które kolesie robią na rowerach to przyznam, że to jakiś hardkor. Nie mam pojęcia jak oni wjeżdżają pod takie nachylenia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 08:43   #26
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Używam komoot jak jeżdżę na rowerze. Fajna sprawa. A odkąd mam elektryka to takie podjazdy też nie robią na mnie wrażenia 😂

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 09:55   #27
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Nie było mnie na forum dwa dni a tu tyle ciekawych rozwiązań �� dzięki za zainteresowanie!
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 12:20   #28
mercucio1
 
mercucio1's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2020
Miasto: Rzeszów
Posty: 11
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mercucio1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 15 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wielkie dzięki że ci się chciało.
Na pewno się kiedyś przyda, natomiast namierzyłem tą ścieżkę w alltrails i jej wykonanie zajęło mi dosłownie 10 sekund wraz ze stworzeniem pliku gpx więc ułatwienie to w sumie niewielkie a wymaga jednak więcej zachodu niż klikanie w alltrails. Ja latam tylko po śladzie i nie potrzebuję wskazówek nawigacji ale do jazdy mieszanej będzie git.

Wydaje mi się, że opcja tworzenia jazdy na krechę gdzie nie ma wyznaczonego śladu trasy jak czasem w alltrails gdzie droga niby jest ale nie puści po niej nitki zdecydowanie lepiej idzie w tym programie co podrzucał @rumpel i @mygosia. Wymaga to lekkiego pitolenia żeby ślad był mniej więcej po śladzie drogi z satelity ale trochu praktyki i idzie jak złoto.
Wielkie dzięki wszystkim.
Pobawiłem się teraz tym alltrails i wystarczy że odznaczysz "Smart Routing" i przytrzymasz shift, żeby wyznaczyć szlak w lini prostej niezważając na jakiekolwiek przeszkody.
Poza tym all trails bardzo intuicyjny i przejrzysty. Zakładam że importowanie/eksportowanie tras/śladu też odbywa się bez problemu
mercucio1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 12:29   #29
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Chodzi jednak o to aby szlak nie był w linii prostej tylko jechał dokładnie (no prawie) jak chcesz. Po prostej to mi nie trzeba nic więcej jak trzymanie się azymutu. Problemu nie ma jak w realu widzisz ścieżkę przed Tobą to się jej trzymasz niezależnie czy track wyznaczyłeś prosto czy dokładnie po drodze w terenie. Jesli jednak szlak wielokrotnie się rozgałęzia a masz prostą krechę to łatwo pomylić ścieżkę i albo trzeba sie wracać co nie jest jeszcze wielkim problemem ale można się nadziać na duży fakap i nie być w stanie zawrócić. Miałem już takie sytuacje i stąd precyzja tracka w nieznanym terenie jest dla mnie dość istotna. Oczywiście idealnie nie będzie nigdy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2021, 15:57   #30
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Skleciłem szybko tutorial , nie wiem czy o to Ci chodziło. Ja tak jeżdżę czesto i chłopaki nie mogą pojąć jak mnie nawigacja prowadzi skoro tam gdzie jedziemy nie ma drogi w nawigacji :-)

Dzięki ! Bardzo przydatny tutorial, nie wiedziałem że można z map googla tyle wycisnąć.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Montana - trasy rrolek Zastosowanie praktyczne 2 28.07.2020 18:30
Trasy i miejscówki Mat 4x4 1 01.12.2011 12:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.