Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2020, 15:42   #501
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,624
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 43 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stachu Zobacz post
A to też się pochwalę kilkoma fotkami z zeszłego tygodnia. Na fotkach widoczny również już chyba tutaj nie zaglądający Krystek (Krystek Pozdro!!! ).
Ehh, w mordeczke. Klimat jest... Szkocja?
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 00:18   #502
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No dobra, chyba się wyjeździłem...w sumie stuknęło ponad 150km. Wczoraj 4x Kozia (Twister, Cygan i 2x Stary Zielony), a dziś Szczyrk (HipHopa, Zbój, 2x Otik, a na deser zjazd ze Skrzycznego czerwonym pieszym do Buczkowic - oj działo się ). Beskidzka rąbanka po kamieniach i korzeniach, ścianki, ciasne agrafki + ekspozycja dają w kość...ale jest dooobrze... Pogoda zacna, rower lepszy od jeźdźca, jeździło się fajnie.

PS. spotkałem dziś gościa z Enduro Krzeszowice...testował nowego Treka Slasha, pogadalim chwilę o jeździe na moto/rowerze po lesie i tym co 'wolno' w tym pięknym kraju...

20200908_125902_HDR.jpg

20200908_143115_HDR.jpg

20200908_171148_HDR.jpg

20200909_172439_HDR.jpg

20200909_173803.jpg

20200909_183031_HDR.jpg
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 07:59   #503
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,923
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Piknie, tak chciałbym pojeździć, znudziło mnie emeryckie pyrkanie po górkach i sraczka w gaciach na zjazdach tym co jeżdżę. Dlatego co raz bardziej ciągnie mnie do powrotu na enduraka, bronię się jeszcze przed tym, ale widzę że przegrywam. Godzinę jazdy autem od domu mam fajne miejscówki i to mnie jeszcze motywuje do zakupu innego roweru.
Trochę poczytałem i pogadałem, dochodząc do wniosku że nie pójdę w kierunku typowego dh, tylko enduro. Które pozwoli mi również normalnie jeździć, a nie tylko wyciągami.
Znajmy mówi że nowe enduro przegrywają z dh tylko na prędkości i hopach, oraz nie nadają się do pedałowania. A to mi nie pasuje, nie szukam wyniku i nie zamierzam się ścigać.
Co byście polecili z dobrego enduro, jakieś konkretne modele w miarę świeże.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 08:24   #504
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 6 godz 7 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Trochę poczytałem i pogadałem, dochodząc do wniosku że nie pójdę w kierunku typowego dh, tylko enduro. Które pozwoli mi również normalnie jeździć, a nie tylko wyciągami.
Znajmy mówi że nowe enduro przegrywają z dh tylko na prędkości i hopach, oraz nie nadają się do pedałowania. A to mi nie pasuje, nie szukam wyniku i nie zamierzam się ścigać.
Co byście polecili z dobrego enduro, jakieś konkretne modele w miarę świeże.
Dobrze kombinujesz. Młody też chciał DH ale na siłę kupiliśmy enduraka Trek, model bodaj Fuel. Przymiarki do DH wskazywały na nikłą użyteczność poza szlakiem. Tym młody robi po 5 dyszek w tym dojazdówka, pozjeżdża i wcale nie radzi sobie gorzej niż chłopaki na DH. Za roczną używkę dałem 6 koła , stan mint. Odkupiłem od właścicela salonu rowerowego. Kapcie 27,5 ale takie grube. Z góry miód, po płaskim gorzej ale na 1/11 da się jechac względnie normalnie. Opory wiadomo większe ale nie jest źle.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 11:48   #505
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Ehh, w mordeczke. Klimat jest... Szkocja?
Tak redrobo. To środkowa pętla Highland Trail 550. Piękny szlak.

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Pozdrów Krychę!!!!
Dzięki matjas, przekażę !
__________________
Pozdro

Ostatnio edytowane przez wierny : 13.09.2020 o 15:39 Powód: Połączenie postów
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 12:07   #506
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

To na początek trochę teorii:
- dh skok 180-200mm, amory dwupółkowe, służą tylko do nak.rwiania w dół
- enduro mają przeważnie 150-180mm skoku, amory jednopółkowe, radzą sobie b.dobrze w dół i przyzwoicie podjeżdżają
- trail/am skok 120-150, uniwersalne rowery do jazdy po wszystkim, takie Afryki/T7, większości ludziom wystarczą, szczególnie na początek 😉
- xc 100-120mm skoku, raczej podjazdy, wyscigi, łatwiejszy teren.
Np: trek fuel ex to trail, slash/remedy - enduro, giant trance - trail, reign - enduro itd.
To tak ogólnie

Na enduraku startowałem w maratonach xc i nie było tragedii, na płaskim/podjazdach trochę traciłem (chyba, że były techniczne np. po korzeniach, wtedy full ma lepiej), ale na zjazdach objeżdżałem większość ludzików. Normalnie ogarniam tripy po 60-70km ścieżkami rowerowymi, z prędkościami ok 30km/h.
Żeby rower podjeżdżał to wypadało by, żeby miał min.75-76st na rurze podsiodłowej - im stromiej tym efektywniej się pedałuje do góry. Na zjazdy znowu lepiej żeby główka była bardziej płaska (poniżej 66st). Współczesne rowery są coraz dłuższe i płaskie, ze stromymi podsiodłówkami i to na prawdę robi robotę. Ale główne pytanie czy atakować enduro (sprzęty do ciężkich zastosowań) czy dobrego trail'a... Ja jestem zadowolony z zawieszenia Maestro w Giancie i wybrałem je ponownie. Nikomu nie będę polecał konktetnych modeli, ale zalecam wypożyczać/testować, tak najłatwiej znaleźć to co komu pasuje. Mogę zasugerować jedynie szukanie raczej trail'a niż enduro. 😉 W razie konkretnych pytań chętnie coś podpowiem, wedle wiedzy.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 13:39   #507
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,923
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Z takim pakietem doświadczenia, to ja poproszę jednak o jakąś konkretna propozycję. Miałem kilka triali, ale z silnikiem i nawet trochę nimi pojeździłem, tylko że w przypadku moto, to one się nadawały do szlifowania techniki i kondycji. Z jazdą enduro to, to nie wiele miało wspólnego, ale na siłę też się dało przejechać. Natomiast o rowerach trail to ja nic nie wiem.
Sam wiesz że nie pojadę do sklepu i zapytam sprzedawcy co kupić. Nie będę rejestrował sie na jakiś tematycznych forach i doktoryzował spręży z zawieszenia, po prostu nie mam na to czasu i ochoty.

To się do czegoś nadaje, nie patrz na rozmiar, to tylko przykład :

https://www.subito.it/biciclette/mtb...-351664067.htm

https://www.subito.it/biciclette/cub...-339664132.htm


Taki rower tylko produkcja 2019 roku nowy mogę kupić za 1550 euro bez vatu, to tylko przykładowy link do takiej samej używki: https://www.subito.it/biciclette/mtb...-351556382.htm
Tylko czy koła 29 cal nie są za duże do jazdy po górskich telewizorach ?

To mogę zabrać za 1300 euri https://www.subito.it/biciclette/spe...-351397955.htm i nie ukrywam że mi się podoba i osprzęt dobry.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 10.09.2020 o 18:06
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 10:46   #508
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Sorka, że z takim opóźnieniem, ale wracałem z gór i miałem jeszcze wizytację u rodziny. Linki otwierałem na telefonie i pamiętam, że był tam Reign, Slash i Spec Enduro, wszystkie 3 są spoko i powinny dać radę, to typowe enduraki rowerowe (trek i Spec dają dożywotnią gwarę na ramę i dobrze podchodzą do reklamacji, Giant też, ale trzeba się zarejestrować na stronie, ofkorz oficjalnie wszystko dla pierwszego właściciela). Został jeszcze Cube...ale Cuby mają dziwną geo i jakoś mnie nie przekonują. Do tego ten to stara konstrukcja jeszcze.

Co do 29cali, to właśnie po większej wyrypie lepiej idzie większe koło, ale za to trochę trudniej w zakrętach czy ciasnych technicznych przejazdach. Podobnie jak w moto większe koło lepiej w terenie, mniejsze lepiej na winklach. Ogólnie dziś głównie robi się twentyninery, do wszystkiego. Współczesne geo jest do tego przystosowane i na własnym przykładzie muszę przyznać, że ma to sens i 29' idzie jak złe. Ale ja mam XLę, więc jest to wręcz wskazane. Jak ktoś ma wybrać S lub M to bym się zastanowił czy 27,5 czy 29... Mój nowy Reign (29) waży 16kg, stary (27,5) waży 14,6kg i czuję tę różnicę w masie...większe koło będzie cięższe, chyba, że ktoś wejdzie w pełny karbon, XTR/X0 ale to kwoty z kosmosu się robią.

Co do używek...dla przykładu - jedno łożysko w zawieszeniu to koszt ok 20zł (enduro max z pełną obsadą kulek), a jest ich tam trochę, u niektórych nawet kilkanaście. Im bardziej skomplikowane amory tym droższy i częstszy serwis (podobnie jak w moto). Przy zakupie używanego dobrze się dowiedzieć co było robione (o ile było) i dooobrze obejrzeć ramę, szczególnie wszystkie spawy (głównie podsiodłówka, support, główka...). Jak możesz, przy niewielkiej różnicy kwotowej, wejść w nówkę (nawet na słabszym osprzęcie) to wg mnie warto.

Adagiio, a na czym jeździłeś w tych wypożyczalniach W czym nie robiło zawieszenie? Tak może będzie łatwiej nakierować...

PS. jest rowerowy Trial (to samo co w moto - 'akrobatyka' na przeszkodach) i rowery Trail (tzw ścieżkowce, mniej skoku, bardziej uniwersalne).
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 11:50   #509
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

No to ja też poproszę o poradę, gdy chciałem jeździć po wszystkim wydawało mi się że duże koła i wąskie będą dobre, ale geometrię musiałem poprawiać. Teraz wydaje mi się że kręgosłup potrzebuje jednak amortyzacji. Myślę też że wystarczy mi coś dobrego niekoniecznie z półki pro. Tęsknie trochę do czasów gdy człowiekowi wystarczał po prostu rower.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 7E00392B-6E51-4C9D-9B97-68726A71ADF1.jpg (461.4 KB, 30 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2020, 16:10   #510
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

Trek i Spec daje gwarancję na ramę jeżeli jest dowód zakupu i rower był zarejestrowany na ich stronie po zakupie. Wymieniają na gwarancji bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.