Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Dlaczego mysliwy strzela do zwierzat?
Bo je kocha 13 15.66%
Bo ich nie lubi 4 4.82%
Bo widzi w nich dobre i tanie mięso 16 19.28%
Bo to fajne hobby strzelanie 66 79.52%
Bo zjadają uprawy chlopom 15 18.07%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.09.2014, 00:50   #41
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 43 min 55 s
Domyślnie

Jak zaczniecie tematy kościelno-religijne to pozamykam.

Naprawdę nie macie litości. Obyście jutro sraczki dostali.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 01:01   #42
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Bo to pozamykane już dawno być powinno.
Nie było by kwasu i srania po iglakach.

A tak, to nudzi sie ludziom, ot co.
Wadzo sie między sobo jakby innych problemów nie miały.
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 07:53   #43
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Natomiast Lena mam pytanie do Ciebie..Czy byłabyś w stanie usiąść na ambonie ,wymierzyć i zastrzelić sarenkę czy dzika...A potem dociąć ją jeszcze taką drgającą żeby krew z niej uszła i mięsobyło lepsze...Zrobiłabyś to?


Nie wiem czemu to pytanie ma służyć, bo chyba nie interesują Cię na poważnie moje preferencje i styl życia. Skoro jednak pytasz odpowiem - nie. Ale podobnie jak Ty Adamie jem mięso, więc za chwilę będzie powód do powstania kolejnego wątku o parszywych, obłudnych zjadaczach mięsa stojących w obronie biednych zwierząt (w opozycji do myśliwych) z półkrwistym stekiem na talerzu przed nosem (uprzedzając kolejne pytanie preferencyjne : wolę stek dobrze wysmażony).

Idąc dalej podobnym tropem myślowym, ale już z motocyklowego podwórka.
Sonda : "Dlaczego ludzie jeżdżą na motocyklach?" :
1/ Bo to lubią.
2/ W celach turystycznych.
3/ Bo chcą wkurwiać sąsiadów.
4/ Bo bawią się w ciuciu-babkę z leśnikami i rolnikami.
5/ Bo chcą być dawcami organów.

I też (jak zawsze) każdy będzie miał swoje zdanie i dyskusja będzie burzliwa acz niczemu nie służąca. Ot tyle.

Ostatnio edytowane przez lena : 03.09.2014 o 07:57
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 09:32   #44
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Dobrnęłam do ostatniej strony dyskusji o Lasach Państwowych i post Duni jako zamkniecie tematu idealnie pasuje również tutaj . Nie potrafię go tu "przekleić", ale kto chce poczytać ten sobie poszuka .
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 09:38   #45
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Puszek
Koła łowieckie dokarmiają zwierzynę by jej było więcej a potem piszą ze zjadaja w śmietnikach miast lub u chłopa.
Puszku, zwierzyna dokarmiana jest w okresie zimowym, gdy pokarmu brakuje. Nie po to by było jej więcej - tylko po to by nie było jej mniej, a te którą noszą ciąże, spokojnie w pełni sił dotrwały do okresu ciepłego gdy jest dostatek pokarmu.
Wyłożona karma, paśniki mają za zadanie zatrzymać zwierzynę w lesie.

Sama zwierzyna jest wolna i chodzi gdzie chce. Jak ktoś robi sobie pasnik na polu, lub nie szanuje jedzenia i wyrzuca do śmietników, to przyciąga zwierzynę. Zaczynając od szczurów, lisów, po zwierzynę większą.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 10:08   #46
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miras Sc Zobacz post
Sorry Puszek, ale twoja ankieta jest - delikatnie mówiąc ... żenująca.
Twoje przepychanki z Ziarkiem stały się delikatnie mówiąc niesmaczne i męczące.
Okopaliście się na swoich pozycjach i pewnie nikt waszych poglądów nie zmieni, bo każdy człowiek ma prawo mieć swoje własne.
Co wy chcecie sobie nawzajem udowodnić?

Miły kolego Mirasie z Somali

Nie unikniemy zabijania zwierząt- tych hodowlanych i tych w lasach.
Ale sprzeciwiam się kultywowaniu tzw. tradycji ,która powoduje,ze zupełnie przypadkowi ludzie biorą się za dbanie z flintą o likwidowania nadmiaru zwierząt.
Sprzeciwiam sie dokarmianiu , wspomaganiu rozrodu zwierząt wolno żyjących po to tylko by mieć z nich cel .
Sprzeciwiam sie traktowaniu lasu jako gospodarstwa mięsnego- stanowi on wspólna własność i dla mnie taki status lasu jest bezsensowny.
Sprzeciwiam sie promowaniu idei zabijania zwierząt jako fajnej rozrywki w czasie wolnym lub pasji życiowej.Zabijaniem zajmują sie rzeźnicy w zakładach mięsnych a nie entuzjaści w ogródkach.


Nie oznacza to ,ze jestem za tym by lisy zjadły wszystkie zajace, nie chce by kopytne stały sie stałym gosciem aut osobowych, nie uwazam ,ze dziki powinny straszyć na ulicach albo wyżerać rolnikom plony. Konieczny jest nadzór nad pogłowiem zwierzyny i odstrzał nadmiaru jesli naturalne czynniki regulacyjne sobie nie daja z tym rady.

Mi chodzi o coś innego. Lasem powinni zajmować się zawodowcy a nie amatorzy ,którzy kierują się w działaniu przyjemnością z odstrzału a nie obowiązkiem. Odstrzał powinien byc ostatecznością.
Dzisiaj hoduje się zwierzęta a potem wypuszcza do lasów by było co zastrzelić, dokarmia sie je by było ich więcej pod lufą.. Temu sie przeciwstawiam.

Czas by rozrywka z zabijania stała się tylko historią co nie znaczy ,że całkowicie neguję konieczność odstrzału nadmiernej czy niebezpiecznej zwierzyny. Uważasz drogi Mirasie że się mylę?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 10:38   #47
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie

Myślę ża natura całkiem nieźle radzi sobie z myśliwymi. Większym problemem niż myśliwi i motocykliści w lasach jest nadprodukcja wszystkiego , w rezultacie mamy narastającą górę śmieci z któymi nie wiadomo co zrobić , a z tym natura sobie już nie umie poradzić . Gdyby tak naprawdę autorom dwóch wątków zależało na zmianach nie zwodziliby innych na manowce podsuwając tematy zastępcze . Powtarzam jeszcze raz produkuje się taką ilość gówna która nawet nie nadaje się do powtórnego użycia , jak to się dzieje z prawdziwym gównem . Oczywiście nasza cywilizacja nawet z gówna zrobiła sobie problem ,bo w wyniku nadprodukcji zwierząt hodowlanych , nawet gówno zrobiło się problemem , bo już nie można normalnie go odłożyć jako obornik i wywieźć na pole jako nawóz , bo po pierwsze w dużych fermach daje się mało słomy a po drugie nasze pola po krótkim okresie składałyby się głównie z gówna. Gówniany problem dotyka też miast bo mamy psy i zbieramy po nich gówna , fajnie by było jakby później robiło się z nich karmę aby choć w części przypominało działanie natury . Zawsze zbieram po swoim psie a i tak często wracam do domu w butach uwalanych gównem bo nie wszyscy zbierają . Jak widać największym problemem dzisiejszego świata jest walka z gównem i tworzenie gównianych problemów. Niestety też w tej chwili też dołożyłem do tego swój kawałek tortu i ubabrałem się w gównie .

PozdrawiaM

P.S. Pewnie gdybym to przeczytał to jak zwykle bym się powstrzymał , ale nie będę czytał tylko zatwierdzę odpowiedź.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 10:50   #48
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Mi chodzi o coś innego. Lasem powinni zajmować się zawodowcy a nie amatorzy
Kochany Puszku. Tak więc, sprawę łowiectwa pozostaw jednak zawodowcom. Nie składaj swoich życzeń, bo nawet amatorem nie jesteś.
Nie orientujesz się tez kto jest amatorem, profesjonalistą a kto zawodowcem.
Dla przypomnienia - to zawodowcy, między z innymi z LP przygotowują zadania dla myśliwych.

Stan zwierząt, ich populacja jak widać Cię nie interesuje. Jedyne co Cię boli, to to że myśliwi strzelają. To tak na zakończenie tejże dyskusji.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 03.09.2014 o 10:54
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 11:24   #49
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Tak się składa, mam taką robotę, że na moich oczach umierają ludzie. bardzo nie chcą umierać, ale pomimo to umierają. Nie chcę tu filozofować bo to nie miejsce ale nauczyłam się pokory dla życia i wszelkich jego form.
Nie popieram strzelania do zwierząt dla hobby i rozrywki, nie popieram żadnej formy przemocy i nierównej walki ( gdyby dzik dysponował tak jak myśliwy strzelbą byłby to już całkiem inny pojedynek).
Jednak tak już jest na tej planecie, że jakaś regulacja populacji musi być ( w końcu populacja ludzi też jest regulowana przez różne czynniki-wojny, przestępstwa, wypadki, itp)
Myślę że po trosze wszyscy adwersarze w tej dyskusji mają rację. Spór toczy sie nie o samo działanie ale o intencję z jaką to działanie się podejmuje.A intencje bywają rożne i dlatego nie potępiam myśliwych bo wielokrotnie mogę zrozumieć ich intencje, które nie wynikają tylko w chęci rozrywki.
Amen

Ostatnio edytowane przez Dunia : 03.09.2014 o 11:31
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2014, 11:36   #50
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

nie wiem czy się otworzy, bo trzeba być zalogowanym - kobieta ma robotę

https://www.youtube.com/watch?v=xubv2VPFxHg
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ankieta - prosba tango Inne tematy 4 18.07.2011 15:52
ankieta na szybko pałeł Wszystko dla Afryki 89 15.03.2009 16:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.