Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2022, 07:48   #561
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,221
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Fotele wyglądają na większe i wygodniejsze. Ogólnie bardziej sportowo/młodzieżowo/nowocześnie. Kolega twierdzi, że obsługa mediów mało intuicyjna.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 08:06   #562
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,763
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 39 min 31 s
Domyślnie

Brak świecącego plastiku to duży plus. Światła na minus a szybodach bez znaczenia przynajmniej dla mnie. Wizualnie bardziej mi się podobq seat. Kwestia dostępności niewątpliwie istotna. Na hybrydę corolli odbiór przy zamówieniu dziś czeka się do października 2023. Cena w górę ale baterie nowej generacji i lżejsze niż obecnie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 08:37   #563
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Byłem, jedziłem, oglądałem Borna 3mce temu, dużo bardziej mi się podobał niż id.3.
Ale u nas był min rok czekania w nawiasie nie wiemy kiedy.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2022, 14:39   #564
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Przerabiałem ostatnio temat VW Polo vs Seat Ibiza (generacja 2017+) i dowiedziałem się, że generalnie w Polsce Seat jest tańszy i lepiej wyposażony niż VW. Tyle, że w moim przypadku Ibiz było dużo mniej niz Polówek i chwile zajęło mi znalezienie auta jakie chciałem i kupiłem w Poznaniu.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 09:49   #565
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,221
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Nie wiem jak z dostępnością aut w UK ale u nas to miesiące czekania bez gwarancji ceny i terminu. Jak dzisiaj zamówisz to terminy na przyszły rok.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 14:24   #566
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,816
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 11 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Będzie jednak podwyżka prundu u mnie.

Owszem mój dostawca spóźnił się z notyfikacją i powiadomił mnie tylko 10 dni przed końcem umowy o nowych stawkach, ale aby być na prawie przedłużył umowę na starych stawkach o miesiąc (czyli do 17 lipca).

Przypomnę moja dotychczasowa taryfa Octopus Go Faster to:
- 5,5p/kWh w godz 20:30 do 01:30 (i tutaj w ciągu tych 5 godzin ładujemy samochody),
- 15,59p/kWh od 01:30 do 20:30
- dzienna opłata abonamentowa 25p

Proponowane mi taryfy to ponownie Octopus Go Faster ale z inną (późniejszą) godziną startu taniej taryfy, no i wyższymi cenami:
- 8,25p/kWh w godz 21:30 do 02:30,
- 34,86p/kWh od 02:30 do 21:30
- dzienna opłata abonamentowa 43,12p

Jest też propozycja nowej taryfy Intelligent Octopus gdzie oferuje mi się stałe 6-godzinne tanie okienko w godzinach 23:30 - 05:30 za 7,5p/kWh (w szczycie 34,86p/kWh) plus dodatkowo możliwość sterowanego zdalnie przez operatora taniego ładowania poza tymi nocnymi, tanimi godzinami. Z mojej strony to podpięcie samochodu do ładowarki i ustalenie ile procent SOC chcę mieć i o której godzinie, resztą zajmuje się zdalnie operator, a gdy to ładowanie zaplanuje on poza godzinami nocnymi, będzie ono liczone jak w taniej taryfie (oczywiście inne odbiorniki w domu na tym też zyskają). Taryfa ta to pewnie zmora co niektórych tutaj , ale ja to widzę inaczej jako sposób zbalansowania sieci (no bo przecież te EV to dobiją tą sieć )

Jak widać podwyżki znaczące choć nocna taryfa nie jest x2. Podniesie to moje koszty używania EV z jakichś 1,5p na milę do jakichś 2,2 na milę oczywiście przy założeniu teoretycznym, że całość ładowania jest w domu. Dla porównania nasz przykładowy Golf 8 GTD to jakieś 22p na milę.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 15:10   #567
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,816
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 11 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Mój i żony leasing (tzw. PCH - Personal Contract Hire) to po waszemu chyba się nazywa wynajem długoterminowy na osobę prywatną, więc w UK oficjalnie nie ma możliwości wykupu. Choć taka opcja jest w większości oferowana na koniec tyle, że cenę dowiesz się dopiero na koniec jak klikniesz podesłany Ci link do wyceny (o ile VWFS przyśle, bo nie ma - jak wspomniałem - takiego obowiązku). Niczego więc nie wykluczam, po prostu sonduję opcje i rynek.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 18:45   #568
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Łukasz, wszystko kwestia zbilansowania swojego całego budżetu, czy się chce mieć (ze wszystkimi kosztami), czy tylko używać.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 19:49   #569
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,816
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 11 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
A rata tego najmu nie powoduje poczucia, że człek został naciągnięty jeśli nie udzielą zgody na wykup?
W warunkach PCH jest jasno napisane, że samochód na koniec trzeba oddać. Więc tu nie było, żadnego zaskoczenia i byliśmy świadomi w co wchodzimy. VWFS jednak podchodzi realistycznie / pragmatycznie do sprawy i kilka tygodni przed końcem leasingu podsyła (zazwyczaj) ofertę wykupu. Zaoszczędza im to kosztów odbioru samochodu ode mnie (przyjazd kierowcy lub lawety) i potencjalnych kosztów sprzedaży / aukcji itp.
Tyle, że jak obecna sytuacja na rynku samochodów się utrzyma na koniec mojego leasingu, zaoferowana mi cena 2-letniego samochodu z potencjalnie przebiegiem 30-40 tys. mil może równać się cenie nowego (bo tych nowych nie ma). Więc może się okazać, że z oferty wykupu nie skorzystam..

Na brytyjskim forum ID.3 ludzie opisują jak zamieniają roczne ID.3 z powiedzmy przebiegiem 10 tys. mil na nowe Born-y prawie bez dodawania kasy... Czasy jak kiedyś za PRL-u

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
Łukasz, wszystko kwestia zbilansowania swojego całego budżetu, czy się chce mieć (ze wszystkimi kosztami), czy tylko używać.
Dokładnie: nie mam ciśnienia na 'własność' samochodu. Ja płace 343 GBP miesięcznie za ID.3 (0 wkładu własnego na początku), a żona 190 GBP za Mii (też bez żadnej wpłaty własnej). Mamy dwa nowe samochody na gwarancji, które teoretycznie poza ratami miesięcznymi i 'paliwem' nie powinny generować żadnych dodatkowych kosztów. A z używanym, nawet młodym samochodem to zawsze jest zagadka.

Nie stać mnie (mimo tego co piszą tu co niektórzy, że EV są dla bogatych) na wydanie 60 tyś. GBP za oba samochody. Firmy czy JDG też nie mam i nigdy nie miałem, więc żadnych kombinacji tutaj nie zrobię. A w zwykłym kredycie były droższe niż w leasingu...

Jeśli wziąć pod uwagę, że np. potencjalny bilet miesięczny na komunikację miejską dla żony to byłby wydatek ok. 120 funtów miesięcznie (do pracy nie dojedzie jedną linię tylko dwoma, przystanki nie są blisko domu i pracy itp) to dwie stówki na miesiąc z 'paliwem' za możliwość poruszania się gdzie chcesz to wg. nas niedużo.

Mój ID jest też używany czasami jako samochód służbowy. Firma, w której pracuję ma tylko służbówki dla techników, a inni używają samochodów z wypożyczalni Europcar (z którą nasza firma ma specjalną umowę) albo swoich prywatnych samochodów na kilometrówkę. Stawka kilometrówki to 45 pensów za milę więc powiedzmy 760 mil zrobione w miesiącu spłaca mi samochód. Oczywiście przebieg służbowy w m-cu może być różny, ale zawsze coś tam od firmy wpadnie na konto.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2022, 23:28   #570
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Może wcześniej nie doczytałem..., na ile m-cy masz kontrakt po te 343GBP ?
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.