Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2022, 17:04   #541
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ostatnio liczylismy to koledzy za srednia pensje kupia 2x wiecej paliwa niz my na planecie PL. Co - zeby nie bylo niejasnosci, nie znaczy ze maja "tanio", bo ceny paliwa tez na pewno czuja w kieszeni.

U nas bedzie jeszcze lepiej:

Historyczny rekord cen benzyny 95 w PKN Orlen: dla kierowcy 8,12 zł plus marża stacji

Calosc: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...-marza/mxjbdpk
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2022, 18:31   #542
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Czyli to paliwo w Anglii czy Norwegii czują tak jakbyśmy czuli po 4 PLN, no nie narzekałbym
Jak byś w zeszłym roku płacił 2zl a teraz 4zl to jestem przekonany że też byś narzekał. Na szczęście problem drogiej benzyny dotyczy mnie już tylko częściowo między innymi przez tytuł tego wątku
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2022, 19:22   #543
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Też na to czekam. Decydujący plus EV.
Tych plusów jest naprawdę więcej ale zrozumiesz to pewnie za jakiś czas
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2022, 19:54   #544
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Praktycznie zakończyliśmy "królewski weekend brejk" w Holandii. Jutro wczesnym ranem dajemy w kierunku Dunkierki na prom przez kanał i do domciu.

Kilka spostrzeżeń z podróży do kraju wiatraków, tulipanów, drewniaków i "trawki" :

- od 6:00 do 19:00 jest ograniczenie 100 km/h na autostradach, poza terenem zabudowanym jest cały czas "80" więc to nieźle pasuje do jazdy EV,
- trza uważać na rowerzystów bo mają tu pierwszeństwo przed wszystkimi (nawet przed pieszymi),
- ładowarek od za...trzęsienia . Na autostradach zasadniczo kilka na każdym MOP-ie (czyli co jakieś 30km). W Lidlach ładowarki 50kW za free i sporo słupków 7-11kW w różnych knajpach i atrakcjach turystycznych.
- o ile w UK jeśli chodzi o EV widziane przeciętnie na ulicy wciąż przeważają Tesle to tutaj jest to VW ID.4. Nie wiem skąd ten fenomen...
- Holendrzy mają bardzo mało znaków drogowych, a mimo to jedzie się bardzo na luzie,
- bardzo dużo elektrowni wiatrowych (szczególnie nad morzem) i farm solarnych,
- zużyliśmy na razie 164kW (plus 100% baterii na wyjazd z domu) tyle, że nie wiem jaki miałem przebieg na dzień wyjazdu więc nie będzie żadnych statystyk (bo to miał być wyjazd na "luzie"). Najlepsze jest to, że te 164kW było darmowe dzięki apce Bonnet



Zapora Oosterschelde w Zelandii:



Przejeżdżamy (z prawie przepisową prędkością ) 32-kilometrową tamę Afsluitdijk oddzielającą słodkowodny zbiornik IJsselmeer od Morza Północnego



Zabytkowe wiatraki (jest ich 19) w Kinderdijk, które w roku 1997 zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.





Ciężko się nie zorientować w jakim kraju się znajdujesz



W Amsterdamie na każdym kroku są tzw coffee shopy, gdzie można owszem napić się kawy, ale główną atrakcją są skręty z marychy i ciastka z "grzybkami". Pełno też sklepików z "towarem"



Ogólnie w stolicy NL panuje niezły "czil aut".



Pokrzywione amsterdamskie kamieniczki



Byliśmy też na Red Light District, tyle że ciutkę za wcześno aby kogoś w oknach zobaczyć





Idealny transport na ciasne amsterdamskie uliczki - elektryczny Renault Twizy



Żadnej Afryki niestety nie widziałem, więc coś dla gieesiarzy



Odwiedziliśmy też niderlandzką Wenecję czyli wioskę Giethoorn, gdzie zasadniczo jest jedna droga dla samochodów, a do domów można się dostać tylko łodziami (zwróćcie uwagę na nazwy ulic i znak zakazu postoju przy kanałach)





Tak się dzieje jak turystom zezwoli się pływać tam łodziami



W takiej wiosce jest kilka parkingów dla turystów, więc są i ładowarki dla EV



Jedni piszą posta na FAT, a inni "czil"

nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2022, 21:56   #545
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

W domu od jakiegoś czasu...

W drodze powrotnej Belgia przywitała nas ulewnymi deszczami, a i w UK raczej deszczowo (co widać po klifach w Dover), więc świetna pogoda w Holandii to był strzał w dziesiątkę.



Szacuję, że przejechaliśmy w sumie ok. 1161 mil czyli jakieś 1868 km zużywając około 325kWh prundu. Daje to jakieś 17,4kWh / 100km.

Zero problemów z samochodem i zero problemów z ładowarkami. Szczególnie te holenderskiej firmy Fastned są bardzo widoczne z drogi (ze względu na architekturę zadaszenia) co daje pojęcie ile ich jest na parkingach czy stacjach benzynowych / MOPach.



W jednym miejscu miałem wrażenie, że się pomyliłem i nie zjechałem na właściwy MOP celem ładowania, bo mijając zobaczyłem charakterystyczny łamany drewniany dach z panelami FV, a navi pokazywała 13 km do następnej stacji z ładowarką Fastned. I za 13km rzeczywiście była następna stacja z ładowarkami... W takich warunkach to pomału przypomina jazdę bez planowania z zerowym stresem gdzie się ładować
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2022, 22:12   #546
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

O co chodzi z nazwami uliczek?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2022, 22:56   #547
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
O co chodzi z nazwami uliczek?
W Giethoorn uliczek jako takich zasadniczo nie ma, są nazwy kanałów jako ulic i znaki drogowe.
Tu będzie lepiej widać w full res (kliknij na fotkę i potem prawa strona zdjęcia - widać znak zakazu zatrzymywania i postoju dla łódek )

https://postlmg.cc/RqJzDKKK
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2022, 01:04   #548
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Mało ostatnio o Mii było więc...
Asia zrobiła od początku roku do 1 czerwca 4278 mil (czyli jakieś 6885 km) i wydała na to 65,19 funta (czyli jakieś 353 zł) ładując w 95% w domu w nocnej taryfie. Daje to jakieś 5,12 zł / 100km
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2022, 15:56   #549
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Taką sytuację zauważyłem na prawej tylnej feldze (choć chyba to samo zaczyna się dziać na przedniej prawej). Nie są to rysy tylko jakby wżery czy plamy. Rożnych mamy na FAT fachowców więc pomyślałem, że zapytam: reklamować czy nie ma szans?









Wszystkie te "skazy' są jakby na krawędziach natarcia...
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2022, 16:04   #550
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

na krawędziach spiaskował się lakier i wyeksponowane zostało aluminium - jedynym jego zabezpieczeniem przed kontaktem z tlenem jest właśnie ów lakier. Jak zaczęło się utleniać na krawędzi to już drąży pod lakierem per analogia do korozji stali, która de facto również jest utlenianiem tylko produkt daje inny.

czy da się na gwarancji nie wiem - jest to wada lakiernicza i chcąc takie postępowanie rozpocząć szedłbym chyba tą ścieżką. jest to w sumie nowe auto. za dwa lata felgi będziesz miał całe w ciapki - chyba, że to wtedy już będzie problem kogo innego, lub banku jeśli masz to auto w leasingu.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.