Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.12.2017, 10:27   #31
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 28 min 34 s
Domyślnie

U mnie 39300km przód jakies 40%, a tyłu zostało jakiś 1mm
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2017, 21:26   #32
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 145
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 38 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post

Są inne dobre firmy jak EBC TRW

Hamulce to bezpieczeństwo użytkownika motocykla a także innych na drodze i proszę nie polecać gówna i nie prawić morałów na temat hamulców jeżeli nie ma praktycznej wiedzy na ten temat.

Z racji wykonywanego zawodu jak i praktycznego doświadczenia czuje sie w pełni uprawniony do mocnego komentarza w tym temacie.
A Ty myślisz, że ja jestem weterynarz. Praktykuję od '81 w tm 10 lat za Odrą. Nie porównuje doświadczeń z toru, tylko z terenu i ulicy. A Ty jeśli uważasz się za fachowca, to nie powinieneś pisać, że EBC, czy TRW to dobre produkty. To gówno i nawet moi średnio zorientowani klienci nie chcą tego. Ręce opadają. Proponuję osobiście sprawdzić, a nie czytać ulotki.
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2017, 22:13   #33
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
na dzis poza OEM nikt nie oferuje sensownej alternatywy. to nowy wzor zacisku NISSIN. wystepuje w CRF1000 i w skuterze ADV. trzeba poczekac na reakcje rynku.

ze stwierdzenien ze czesc OEM jest najlepsza sie nie zgodze. jest ona kompromisem pomiedzy norma/prestizem a kosztem. najlepszy dowod to klasa pro w sporcie dla motocykli seryjnych. obszerny temat. twierdzenie jednak falszywe.
https://www.ebay.co.uk/p/Front-Brake...2016/718386357
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2017, 00:38   #34
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarczoq Zobacz post
A Ty myślisz, że ja jestem weterynarz. Praktykuję od '81 w tm 10 lat za Odrą. Nie porównuje doświadczeń z toru, tylko z terenu i ulicy. A Ty jeśli uważasz się za fachowca, to nie powinieneś pisać, że EBC, czy TRW to dobre produkty. To gówno i nawet moi średnio zorientowani klienci nie chcą tego. Ręce opadają. Proponuję osobiście sprawdzić, a nie czytać ulotki.
Napisałem dobre ogólnikowo,nie napisałem bardzo dobre czy najlepsze i to jest różnica,skoro jest gównem to nie powinno hamować... napisałem dobre

Gównem są klocki za 25 zł z allegro... akurat w swoim enduraku mam właśnie klocki ebc i tarczę ebc i najlepiej ten zestaw właśnie pracuje,a gówno robić nie powinno i hamulca brak...

W jednym poście piszesz że EBC jak sie trafi w innym że to gówno.. jeśli masz takie doświadczenie w układach hamulcowych,a jestes mechanikiem to powinieneś znac przypadki kiedy to gówno najlepiej współpracuje z daną tarczą w motocyklu,w innym braking a jeszcze w innym nissin i złotego środka nie ma i trzeba być ostrożnym w dobieraniu klocków do danego motocykla.

Tak myśle że jesteś weterynarz jak do nowej afryki polecasz organiczne klocki które poprawią dozowalność.. zastanów sie co piszesz bo piszesz bez pojęcia... Pokaż mi duży motocykl który wyjeżdża z fabryki na takich klockach,ja nie widziałem a na salonach często bywałem,robiłem w IRL w serwisie KTM,prowadze własny warsztat i od podstawówki siedze tylko przy motocyklach i nic innego nie robie.. Hamowałeś nową Afryką z Vmax do zera? Ja hamowałem kilkukrotnie i miały co robic klocki,organiczne nie maja tu prawa żyć,stara afryka jak hamuje na organicznych? czy nawet na półmetalicznych? Znasz ten hamulec,zakładałeś metaliczne? widziałes różnicę w hamulcu i przebiegu na tych klockach 2 afryki które robiłem na wyprawe w jednej klient sie uparł na te dozowalne organiczne a w drugiej założyłem spieki bo właścicel sie słuchał rad mechanika.. i co Rosje zrobili razem,jeden wrócił z mięsem na klockach a drugi zmieniał w trasie zdziwiony.. dziesiatki takich przypadków.

Zawsze klientów uczulam że zgodnie z wiedzą i doświadczeniem staram się zakładać klocki o najlepszych parametrach do danego motocykla,ale czasem może wystąpic po dotarciu zauważalne osłabienie hamulca z wzgledu na różne mieszanki okładzin ciernych w klockach i zdarzało sie że świadomy klient wracał i kazał zmieniać na inne.

jako mechanik wiesz o tym dobrze że nie jesteś w stanie sprawdzić klocków przed pełnym ich dotarciem.

Mam swoje grono klientów którzy zawsze zdają relacje po takich zabiegach, a dodatkowo sprawdzam i jeśli jest 2 razy na tak to jest dobrze i coś wzgledem starych sie poprawiło..

Piszesz że Nissin to GoldFren.. Akurat sprawdziłem ten temat i koledzy z Powerbike cię w błąd wprowadzili,owszem jest fabryka Nissina w CZ ale produkuje elektronikę.. by rozwiać wątpliwości napisałem do Nissina z prośba o odpowiedz na to zagadnienie...

Nawet gdyby Nissin brandował produkty GoldFren to według ich procedur musiało by to byc robione,taka firma nie pozwoli sobie na wpuszczenie chłamu a tym bardziej japończycy w dodatku większość motocykli wyjeżdża z fabryki na ich produktach... Owszem moge sie mylić lecz wydaje mi sie to po prostu nierealne..

Wiesz kto jest mądry to je czyta tak na wszelki wypadek

też jestem weterynarzem lecze konie mechaniczne.

Bez urazy wac pan nie mam ochoty na jakieś kłótnie na forum bo to nie potrzebne,fachowcem nie jestem i ty tez nie,nie ma czegoś takiego jak fachowiec.. uczymy sie całe życie i nie jedno nas jeszcze zaskoczy

Znam sie trochę i doświadczenia troche mam to pisze.
Nie znamy się nie wiemy nic o sobie to sie błotem nie obrzucajmy po co?
Chcę dobrze odpowiedzieć jak ktoś pyta,pomóc z racji zawodu.

Także luzik weterynarze i wesołych świat gdzie byście nie byli
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2017, 09:46   #35
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
...Hamowałeś nową Afryką z Vmax do zera? Ja hamowałem kilkukrotnie i ...
Skąd miałeś nową Afrykę ? jakie miała opony ? Gdzieś się tak nakręcał do zera?

Ostatnio edytowane przez GONZO 01 : 24.12.2017 o 13:09 Powód: liter
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2017, 13:43   #36
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

3 testówki i jedna z salonu,mam taki odcinek drogi gdzie można tak odwinąć ,opony fabryka i K60 Scout ale na nich 190km/h to kres ich możliwości lub ja za lekki jestem
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_6332.jpg (812.1 KB, 21 wyświetleń)
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2017, 15:54   #37
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

o! dobrze wiedziec! zerkne na sbs czy tez juz maja. no bo Vesrah ostatecznie chyba nie jest dostepny pomimo ze jest numer w katalogu.

SBS tej juz ma w ofercie
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 24.12.2017 o 18:22
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2017, 19:02   #38
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 145
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 38 min 37 s
Domyślnie

Motomax, oczywiście nie chcę żadnych zatargów, ale ostatnio, jak mi się droga "kończyła", jadąc FJ na maxa (cirka 250) może nie do zera, ale dosyć intensywnie musiałem krówkę wyhamować, co uczyniłem bez najmniejszego stresu na organicznych Vesrah. Po za tym (pomijając, że mam kilka różnych sprzętów), też wypytuję co bardziej doświadczonych klientów, więc wiem o czym piszę (mimo wszystko). Oczywiście różne firmy= różne mieszanki i jeśli taki dajmy na to wspomniany EBC obecnie nie potrafi do wszystkich modeli zapewnić cirka takiej samej charakterystyki hamowania, to oznacza, że to lipna firma. Może być tak, jak w przypadku SBS-a, gdzie mamy do wyboru na ulicę klocki standard i race. I te race do cywilnej jazdy są nieco gorsze z powodu gorszego (że tak to ujmę) do-hamowania przed zatrzymaniem, ale ogólnie jest to ten sam charakter hamulca. Jak tarcze są mocno rozgrzane, to efekt mało wyczuwalny, a na ulicy raczej się to nie zdarza. Co do GF, to oczywistym jest, że jeśli pod tym samym dachem robią N, to nie równa się tej samej okładzinie.
P.S.
Lubię czasami osiągnąć maxa, ale jadąc AT jakoś mi to nie przyszło do głowy. Ale kto wie...
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2017, 22:36   #39
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
3 testówki i jedna z salonu,mam taki odcinek drogi gdzie można tak odwinąć ,opony fabryka i K60 Scout ale na nich 190km/h to kres ich możliwości lub ja za lekki jestem
Pytałem, bo ciekawi mnie ile z takiego maxa przy agresywnym hamowaniu to to na oem hamulcach rzeczywiście potrzebuje metrów do zatrzymania, a że i K60 występowało to ...
Jakie odczucia dot. feedback'a zwłaszcza na czarnym przy tak agresywnym i długim hamowaniu ? Fajny musisz mieć ten odcinek drogi, gdzie mozesz sobie tak do maxa i do zera pykać. Zazdroszczę . No to podziel się wrażeniami. Tylne koło startuje?
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2017, 17:38   #40
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
... Hamowałeś nową afryką z vmax do zera? Ja hamowałem kilkukrotnie i
Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
3 testówki i jedna z salonu,mam taki odcinek drogi gdzie można tak odwinąć ,opony fabryka i k60 scout ale na nich 190km/h to kres ich możliwości lub ja za lekki jestem
i nic

upssss.JPG

zaskoczony nie jestem ...
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
klocki hamulcowe przednie giennios Hamulce, kola, opony 17 07.05.2018 18:26
klocki hamulcowe skiper Hamulce, kola, opony 3 04.03.2013 18:25
klocki hamulcowe SBS??? firefighter80 Hamulce, kola, opony 11 01.05.2008 22:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.