Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.02.2012, 01:18   #1
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie skuter Piaggio 125 X8

Zostałem poproszony o opinie na temat Piaggio 125 X8 i... nie wiem nic. Może ma ktoś szerszą wiedzę w tym temacie?
konkretnie o ten model pytanie

http://www.auto.pl/gielda/motocykl_s...kod=6kcb&zyr=9
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2012, 02:21   #2
Feel
 
Feel's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa/Kraków
Posty: 235
Motocykl: RD03
Feel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 2 godz 31 min 57 s
Domyślnie

po krótce
x8 to udany, komfortowy model gł.dla samego kierowcy, b.dobry silnikowo, z fajnym schowkiem łączącym się z tym pod siedzeniem-bagietka cała wchodzi, jest mniejszy od x9...

jeśli chodzi o ten egzemplarz:
-nie wiem czy to złudzenie koloru w ostrym słońcu (bo lekko metaliczne farby piaggio używa) ale nie spotkałem się z tym malowaniem nigdy (fakt jest granat - ale mniej żółty od tego, taki bardziej ciemny i stonowany,... bordo, czarny, srebrny i chyba błękitny i perłowy _z czarnymi klapkami jak tu bagażnika albo w kolorze nadwozia)
-na chromosrebrnych-plastikowych listwach bocznych widać albo refleks odbijającego się lakieru albo naniesiony jest miejscami kolor zamiast srebrnego-trudne są do zdobycia (a rysują ich boki) na uzywce te elementy a oryginały dość drogie (trzeba zadzwonić-dopytać-zobaczyć inne zdjęcia)...i ktoś nakleił literki PIAGGIO niczym z papierniczego
-w tym modelu najczęstszym skutkiem dzwonów jest popekane wypełnienie kolan (ma być porysowane przez buty a nie piękne nowe) szczególnie po bokach, mocowaniach i przy płozach nisko i problemy z dopasowaniem mechanizmu klapek po obu stronach kierownicy (prawa jest z korkiem i wlewem płynu a lewa schowkiem) a też klapki i mechanizmu otwierania wlewu paliwa
-błotnik pod dobrym kątem i w dobrej odległości od ramy
-na 2004 juz powinne być ślady zużycia na osłonce wydechu albo ktoś malował
-można zwrócić uwagę na stan szyby-jeśli nie jest piękna przezierno śliczna to źle bo przetarcie tego elementu (z fajnego plastiku) byle bawełną robi lekki mat (nie można ocenić z fot) ale z nią zazwyczaj nic się nie dzieje
-na ciężarkach-końcówkach kiery ciężko dostrzec lekki ślizg, czasem po plastikach pod spodem przy stopach pasażera i płozy przy stopach pasażera
-przebieg może być adekwatny
-mało jest krajowych modeli (gł. francja-sprowadzane), może autor miał na myśli że zarejestrowany
-lusterka można kupić za grosze nawet nowe (ich bok rysuje sie o byle ściany etc) więc nie patrzmy na nie
...może jeszcze mi sie coś przypomni ale chyba lepszy byłby taki z widocznym przebiegiem i lekką parkingówką (bez oznak delikatnych strzelonych plastików przy kolanach)
Feel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2012, 13:51   #3
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

feel dziękuję za krytyczne spojrzenie. Powiem, że nie zwróciłem na to wszystko uwagi. Thx
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2012, 10:38   #4
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Moim zdanie to za mała jednostka na taki duże gabaryty miałem już kilka taki sprzętów i najlepiej ze by była o duże pojemności. Ogólnie Piaggio to dobra Firma i części są łatwo dostępne, przeciwieństwo do Aprilia gdzie dostęp do nowy części ogranicza się cudem. nawet jak by było po dzwona najważniejsze ze jest ze by robił go solidne fachowiec ale tylko wizyta na mięsu może ci w tym przypadku pomóc. Jedno wiem na pewno, jak by było mocno po dzwona to naprawa jest nieopłacalna, szlifę tu i tam to każde sprzęt to ma, jak byłe naprawiane to lepiej dla kupującego.
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Skuter na LPG ! motormaniak Inne - dyskusja ogólna 13 04.07.2011 20:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.