Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Husqvarna 701

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.08.2022, 14:10   #171
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Mam 21 i gniazdo jest.
Bzyczenie to nie pompa tylko ride by wire (silniczek napiera cały czas).
Dzięki za wyjaśnienie co do bzyczenia. Co do USB - to znaczy, że KTM od 2 lat nie zrobił aktualizacji manuala ale zaktualizował motocykl

Gdybym miał do wyboru kupić takie moto jak Huska 701 pod marką/produkcją Hondy albo KTM to brałbym Hondę. Zawsze. Kontrola jakości w KTM to lekka fikcja.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2022, 14:10   #172
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 34 min 55 s
Domyślnie

siwy, a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałem, tylko przestań się fiksować, że nie lubię KTM-ów
Lubię, kiedyś prawie kupiłem, kiedyś może kupię. Ale nie dlatego, że są bezawaryjne, albo mają mniej śrub dostępu do filtra powietrza
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2022, 14:14   #173
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Dzięki za wyjaśnienie co do bzyczenia. Co do USB - to znaczy, że KTM od 2 lat nie zrobił aktualizacji manuala ale zaktualizował motocykl
W manualu masz opisane na stronie przy bezpiecznikach, że jeden z nich to jest USB charging socket. Samego gniazda nie opisali a ja The Bill kupiłem cały zestaw, zabrałem się za montaż i przypadkiem znalazłem gniazdo z boku.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2022, 14:18   #174
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
siwy, a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałem, tylko przestań się fiksować, że nie lubię KTM-ów
Lubię, kiedyś prawie kupiłem, kiedyś może kupię. Ale nie dlatego, że są bezawaryjne, albo mają mniej śrub dostępu do filtra powietrza
Ktmy są fabrycznie lepiej przygotowane do jazdy off i użytkowania półprofesjonalnego. Mniej trzeba patentów żeby to dobrze jechało. Miałem dużo hond, ktma jednego ale jestem pod wrażeniem jakie to przemyślane. Honda ma świetną kulturę pracy i jakość ale ilość nieprzemyślanych rozwiązań albo podatnych na uszkodzenie jest spora. Może nie są to rzeczy w codziennej jeździe robiące różnicę ale już przy upalaniu w terenie albo rajdach może być upierdliwe.

p.s.
a huskę 701 kiedyś sobie kupię
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2022, 14:28   #175
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Ktmy są fabrycznie lepiej przygotowane do jazdy off i użytkowania półprofesjonalnego. Mniej trzeba patentów żeby to dobrze jechało. Miałem dużo hond, ktma jednego ale jestem pod wrażeniem jakie to przemyślane. Honda ma świetną kulturę pracy i jakość ale ilość nieprzemyślanych rozwiązań albo podatnych na uszkodzenie jest spora. Może nie są to rzeczy w codziennej jeździe robiące różnicę ale już przy upalaniu w terenie albo rajdach może być upierdliwe.
Może mała CRF po prostu nie jest pomyślana do rajdów..?
Dostęp serwisowy jest może gorszy w Hondzie, a porównałeś też zalecaną częstotliwość serwisów przy okazji?
To inna koncepcja motocykla..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2022, 14:34   #176
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
W manualu masz opisane na stronie przy bezpiecznikach, że jeden z nich to jest USB charging socket. Samego gniazda nie opisali a ja The Bill kupiłem cały zestaw, zabrałem się za montaż i przypadkiem znalazłem gniazdo z boku.
Szukałem w opisie wyświetlacza i innych dynksów. Tam nawet pół obrazka nie ma Nie jesteś pierwszy który to późno zauważył
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2022, 09:58   #177
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

No to popełniłem od zakupu jakieś 4500 km więc już coś tam mogę powiedzieć. Na razie nic nie klękło w sposób uniemożliwiający dalszą jazdę. Spalonego na wyprawie boczka nie liczę bo wiedziałem że jest taka opcja ale wcześniej postanowiłem przetestować na SOSMIE jak to jest. Więc na SOSMIE nic się nie zjarało więc uznałem że jest git. Ale niestety nie. Teraz robiliśmy offem kraje bałtyckie i spaliło się przypalając sakwy. Poniżej spostrzeżenia.

1. Przy jeździe technicznej na niskich prędkościach moto mocno się grzeje a między puszką a boczkiem nie ma dość przestrzeni i gorąc się tam kumuluje. Spalony boczek, sakwa i to co w sakwie. Zdystansowałem folią z grila i jakoś przetrwało. Na plus boczek używka niecałe 200 ziko czyli akceptowanie. Grzanie jest jebitne i wiatrak chodzi niemal stale. Były głównie piachy. Na szutrach, gruntówkach czy czarnym gdzie speed jest wyższy jest git.

2. Motocykl spala średnio jakieś 4,2 l/100 ale udało się zejść poniżej 4 l/100. Max jaki wyciągnąłem to 4,85. W mojej ocenie jest dobrze. 250 km robi się bez problemu i zostaje jakieś 3-3,5 litra paliwa czyli zasięg 300 jest jak najbardziej prawdziwy.

3. Osłona przed wiatrem to jej nie ma ale o dziwo na klatę wali mniej niż w DR. Spokojnie da się trzymać 120 licznikowe bez większego bólu co daje 112 kmh na GPS.

4. Nie kumam za wuja o co chodzi jak się zapala rezerwa. Zapala się literka F i jakieś cyfry ale nie potrafię ich do niczego dopasować. Nie wiem o co kaman. Może ktoś coś rozjaśni.

5. Przełożenia są ciut za długie ale idzie się przyzwyczaić. Można zejść 1 ząb w dół na zdawczej.

6. Motocykl jest o wiele poręczniejszy niż moja DRka. Dużo łatwiej się nim operuje, zawraca czy dokonuje innych manewrów. Jest też o niebo bardziej stabilny na luźnych nawierzchniach. Byliśmy na 3 DRki , duży kat i Huska. W piachu DRki latały jak szalone zamiatając dupą a Huska szła stabilnie bez takiej tendencji. Pływanie zanotowałem jedynie na szybkich szutrach gdzie łapało shimmy przy 85-90 i to mocne. Więcej gazu i stabilizacja. Tu by się przydał amor skrętu.

7. Dwukrotnie odkąd mam 701 wypadła mi 6 ale tak samo miałem w CRF1000 i można śmiało to położyć na niechlujne wbicie szóstki.

8. Silnik chodzi jak zepsuty no ale taka jego uroda. Oleum nie wzięło nic a nic. Filtr mam gąbkowy i mimo tego że jest wysoko i większość wyjazdu leciałem na przodzie jako prowadzący to jest tam niesamowity gnój i warto na dłuższy wyjazd w teren gdzie się kurzy zabrać zapasowy bo już czuć że moto oddycha się ciężej.

Tyle do tej pory. Ogólnie jestem zadowolony bo dużo łatwiej i pewniej mi się jeździ niż DRką.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2022, 23:02   #178
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

F czyli ile zrobiles km od zapalenia sie rezerwy. Tak jest w kacie
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2022, 23:23   #179
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Zapala sie rezerwa i pokazuje 36. To coś mi nie pasi jakoś. Ostatnio 80.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2022, 08:33   #180
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Zmiana tłumika mocno poprawia sytuację bo w fabrycznym grzeje się katalizator (jest chyba chyba z ołowiu &#128521. Ja zmieniłem na Wings-a i było dużo chłodniej i mniej kilka kg. Trochę głośniejszy niestety.

Tu fajny zestaw co załatwia trzy tematy - filtr gąbkowy, mniejszy airbox i dodatkowy schowek 5l. Też niestety trochę bardziej słychać. https://www.radegarage.com/parts/hus...1-storage-kit/

Ja chciałem najpierw dać o 2 zęby więcej z tyłu, ale się zębatka nie zmieściła pod oem osłoną i skończyło się jak piszesz -1 z przodu. Duża poprawa. To w 690 było.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.