Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2022, 00:31   #11
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 22 min 42 s
Domyślnie

Ta historia z olejem pachnie ściemą. Gdzieś został popełniony błąd i teraz trwa urabianie łosia, który za to zapłaci.
(że tak to delikatnie ujmę)
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:31   #12
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
To gdzieś to robił? Sokołowice? Gdzie są tacy szpece w mojej okolicy?
Chyba ze to jakaś inna Oleśnica.
Wracam w piątek popołudniem. Przyjedź to pokazać.

2 koła za robotę? To coś Ty robił? Chyba trzeba wrócić do serwisowania. Japierdxxxx

Powtarzam - z olejem to bzdura. 10/40 to zwykły olej a nie mazut.
Nie chcę robić antyreklamy, ale nie w Sokołowicach, tam już dawno nie jeżdżę. Tak, to jest ta Oleśnica, z chęcią poznam tubylca . Robiłem regenerację kosza sprzęgłowego, zębatki przełożenia, wymiana opon. No też się zgarbiłem ile wyszło... Jeśli chodzi o olej to spełnia warunki i ma dobre opinie. Sam nie wiem co teraz mam robić?
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:39   #13
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 22 min 42 s
Domyślnie

Już z tą "niezbędną" wymianą dzielonego koła zębatego było coś nie teges. Tam ci Kazmir napisał co i jak to już się nie odzywałem żeby cię dodatkowo nie wkurw...
Edit: nie daj się spławić, niech mechanik ustali przyczynę problemu, jeśli upiera się że to olej to niewielkim kosztem można przywrócić sprawność.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 12:20   #14
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 479
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 6 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Na moim przykładzie:

Pacjent XT600Z 3aj

Wyjąłem silnik z ramy i oddałem do mechanika. Wymiana trybów 5 biegu i łożysk na wale i pierścieni. Po włożeniu do ramy i odpaleniu sprzęgło było sklejone. Przejeździłem tak z wciśnięta klamką sprzęgła w szutrach odkręcając manetkę cyklicznie. Po około 6 km puściło i już ładnie pracowało. Sprzęgło nie było wymieniane tylko złożone "dobre stare".

Moto odpalone na biegu i osiodłane w locie Biegi w górę w xt szły bez sprzęgła do 3 i na tym biegu "docierałem". Zalany olej Lux-10. Po 20km spuszczony i zalany prawidłowy olej. Na dzień dobry 270 km kierunek Kraków ładnie jechał.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 12:41   #15
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,009
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 7 godz 7 min 16 s
Domyślnie

Trochę to dziwne, było coś wymieniane oprócz regeneracji kosza?
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 13:13   #16
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Na moim przykładzie:

Pacjent XT600Z 3aj

Wyjąłem silnik z ramy i oddałem do mechanika. Wymiana trybów 5 biegu i łożysk na wale i pierścieni. Po włożeniu do ramy i odpaleniu sprzęgło było sklejone. Przejeździłem tak z wciśnięta klamką sprzęgła w szutrach odkręcając manetkę cyklicznie. Po około 6 km puściło i już ładnie pracowało. Sprzęgło nie było wymieniane tylko złożone "dobre stare".

Moto odpalone na biegu i osiodłane w locie Biegi w górę w xt szły bez sprzęgła do 3 i na tym biegu "docierałem". Zalany olej Lux-10. Po 20km spuszczony i zalany prawidłowy olej. Na dzień dobry 270 km kierunek Kraków ładnie jechał.
Dzięki za info, tylko u mnie jest taka sytuacje, że nie można znaleźć luzu, trzeba to robić jadąc. Czasem jak luz się pojawi na kontrolce to i tak moto ciągnie. Więc trzeba myśleć o luzie już dojeżdżając, wtedy wskoczy.

Cytat:
Napisał KORNIK Zobacz post
Trochę to dziwne, było coś wymieniane oprócz regeneracji kosza?
Był robiony kosz, wymienione tarcze sprzęgłowe, przekładki, sprężyny. Jeszcze do tego doszła dzielona zębatka, ta ze sprężynkami po prawej stronie kosza. Ponoć dał troszkę dłuższe i mocniejsze sprężynki i polerował zadziory, które pojawiły się na wypustach, które trzymają te sprężynki. Ale ponoć ta zębatka nie ma nic wspólnego z wrzucaniem luzu. Ponoć to na 100% sklejone tarcze przez ravenol... Sam już nie wiem. Mam zrobić 500 km i jak się nie rozklei to ponownie rozbiórka i koszt robocizny po jego stronie a części po mojej.

Ostatnio edytowane przez wierny : 27.05.2022 o 03:29 Powód: Połączenie postów.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 13:28   #17
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,009
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 7 godz 7 min 16 s
Domyślnie

Nie powinno się tak dziać jak wszystko nowe. Jak jest pewien że to olej to niech wymieni na inny. Jak ma racje to zapłacisz tylko dodatkowo za olej a jak nie to olej po jego stronie. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 14:05   #18
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 479
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 6 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Jak luzu nie możesz wrzucić, a wysprzęgla to co ma do tego kosz... Tak po mojemu to doszukiwałbym się problemu w precyzji działania wodzików wewnątrz w skrzyni. Coś musi być "przesunięte", kontrolka świeci, a nie ma luzu, to mechanicznie coś nie gra. Piszę o tym temacie ogólnie, bo skrzyna skrzyni nie równa, ale zasada działania podobna.

Nie znam się jestem tylko amatorskim druciarzem pojazdów PRL
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 22:52   #19
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KORNIK Zobacz post
Nie powinno się tak dziać jak wszystko nowe. Jak jest pewien że to olej to niech wymieni na inny. Jak ma racje to zapłacisz tylko dodatkowo za olej a jak nie to olej po jego stronie. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
Też tak od razu powiedziałem to stwierdził, że wymiana oleju teraz nic nie da bo tarcze już są nasiąknięte ravenolem i trzeba by je dobrze odtłuścić albo wymienić na nowe. Mam zrobić około 500 km i to dynamicznie, jeśli się nie rozkleją to rozbieramy.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 23:00   #20
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Odebrałem dzisiaj motocykl i powiem tak: biegi wchodzą ładnie, tylko faktycznie jak się zatrzymam i wcześniej nie wrzucę luzu podczas jazdy to na postoju jest problem dać luz. Dopiero jak przygazuje i podczas zchodzenia z obrotów można czasem wbić luz, choć nie zawsze się udaje. Natomiast jak wrzucę 1kę to lekko ciągnie. No nie wiem czy to jest wina oleju, zobaczymy po tych kilkuset kilometrach czy się rozklei.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont DR 650 SE - robić czy nie dżony Inne tematy 61 27.01.2020 11:37
..co robic w Portugalii? yeuop Trochę dalej 43 26.10.2017 15:07
Robić nie robić Damper RD03 rob Rama, zawieszenia, napęd 11 05.08.2011 01:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.