Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2022, 18:43   #511
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Tesla 3, właśnie tylko jedno ładowanie gdzie na każdym rogu ładowarki stoją. Upss. cpny.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2022, 19:37   #512
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 9 godz 8 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Tesla 3, właśnie tylko jedno ładowanie gdzie na każdym rogu ładowarki stoją. Upss. cpny.
melon zgłosiłem cię na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako niebezpiecznego komika- zaraz ktoś tam podjedzie dostałem taką informację

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2022, 20:08   #513
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
melon zgłosiłem cię na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako niebezpiecznego komika- zaraz ktoś tam podjedzie dostałem taką informację

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Znaczy się jesteś konfident. Dzwonię po prawnika.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 21:06   #514
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Kilka dni jazdy po PL i mam kilka spostrzeżeń (w większości nie związanych z EV):

- po pierwsze: ładowarka Juice Booster 2 od Consiego ratuje mi doopę, bo w drugim co do wielkości mieście woj. świętokrzyskiego ni ma ani jednej ładowarki. Nie dziwię się więc pesymizmowi Forumowiczów w stosunku do EV i czuję się trochę jak dziwak z innej planety

- po drugie: wyłączyłem przewidywanie prędkości w ID.3 bo polski "teren zabudowany" rozwala system, a dokładniej jazdę na aktywnym tempomacie, gdy samochód hamuje z 90 do 50 lub przyspiesza z 50 do 90 aby zaraz znowu hamować. I tak w koło Wojtek. Oczywiście ACC działa poprawnie, to tylko ilość "terenów zabudowanych" powoduje że idzie zwymiotować

- po trzecie: najmniejsza bezpieczna odległość tempomatu ACC od poprzedzającego pojazdu powoduje, że zachęca ona w PL innego kierowcę do wjechania miedzy dwa samochody, co oczywiście znowu powoduje że ID.3 hamuje. Chyba Niemcy nie testowali tego samochodu w PL
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 21:22   #515
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 11 s
Domyślnie

Hehe.
Jakby w PL testowali to by do produkcji nie wdrożyli.😉
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 21:46   #516
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 9 godz 8 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Kilka dni jazdy po PL i mam kilka spostrzeżeń (w większości nie związanych z EV):

- po pierwsze: ładowarka Juice Booster 2 od Consiego ratuje mi doopę, bo w drugim co do wielkości mieście woj. świętokrzyskiego ni ma ani jednej ładowarki. Nie dziwię się więc pesymizmowi Forumowiczów w stosunku do EV i czuję się trochę jak dziwak z innej planety

- po drugie: wyłączyłem przewidywanie prędkości w ID.3 bo polski "teren zabudowany" rozwala system, a dokładniej jazdę na aktywnym tempomacie, gdy samochód hamuje z 90 do 50 lub przyspiesza z 50 do 90 aby zaraz znowu hamować. I tak w koło Wojtek. Oczywiście ACC działa poprawnie, to tylko ilość "terenów zabudowanych" powoduje że idzie zwymiotować

- po trzecie: najmniejsza bezpieczna odległość tempomatu ACC od poprzedzającego pojazdu powoduje, że zachęca ona w PL innego kierowcę do wjechania miedzy dwa samochody, co oczywiście znowu powoduje że ID.3 hamuje. Chyba Niemcy nie testowali tego samochodu w PL
Cieszę się że mogłeś trochę zobaczyć nasze realia , bo jeżeli czegoś człowiek nie doświadczy na własnej skórze to ciężko mu zrozumieć że nie kiedy banalne sprawy u nas ,są rzeczami nie do przeskoczenia u innych , no i wyszła mi kurcze segregacja-


Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 22:23   #517
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Kolega jak zwykle przesadza, bo przyzwyczaił się do przewidywalnych kierowców w Anglii. U nas twardym trzeba być i osobiście jeżdżę z ACC na poziomie średnim bo wydaje mi się dobrym wyborem, najmniejszy wydał mi się zbyt ekstremalny, ale to było jakiś czas temu kiedy decydowałem o wyborze, gdy zaufanie do tempomatu było małe. Może czas na wybór najmniejszego odstępu. O przewidywaniu znaków drogowych pisałem już jakiś czas temu, w Polsce nie da się z tym jeździć.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2022, 13:38   #518
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Kolega jak zwykle przesadza, bo przyzwyczaił się do przewidywalnych kierowców w Anglii. U nas twardym trzeba być i osobiście jeżdżę z ACC na poziomie średnim bo wydaje mi się dobrym wyborem
Staram się używać ACC i innych systemów bo to nie tylko zwiększa komfort jazdy ale i jej bezpieczeństwo. Więc jeśli utrzymuję - według mnie - bezpieczną odległość od poprzedzającego mnie pojazdu np. na autostradzie za pomocą ACC z ustawieniem na MINIMALNĄ odległość a i tak ktoś się wchrzania między nas powodując że samochód mi daje po heblach to ciężko być twardym...

Ale rozmawialiśmy już na tematy stylu jazdy wielokrotnie na FAT więc nie będę tego ciągnął
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2022, 16:01   #519
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Świadomość, świadomością a kultura jazdy jest niezależna od ilości posiadanych systemów w aucie. Nie dalej jak wczoraj zostałem zmuszony do obicia na lewy pas aby następnie przyspieszyć, wrócić na swój pas i skręcić w prawo, bo jeden z kierowców zdecydował że przecież on chce z pasa do jazdy na wprost też jechać w lewo a później już za mną skręcił w prawo. Wiedział że przegiął bo trzymał dystans myśląc że się zatrzymać i wyjdę do niego na przykład z bejsbolem
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2022, 18:56   #520
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Chłopy miejcie świadomość, że pomiędzy Wami żyją normalni, przeciętni zjadacze chleba, 90% aut w PL nie ma takich systemów
Ronin,
Ale zauważ, że temat jest o 'nienormalnych" samochodach więc mamy se prawo poutyskiwać. I takie systemy ma też większość nowych, nawet "normalnych" samochodów. Więc tym bardziej warto ponarzekać

Po wtóre, jak Consi zauważył, akurat problem nie jest w nowych technologiach, a raczej w innych użytkownikach drogi.

A żeby było na temat to jeszcze przed świętami dostałem jakby drewnianą karte RFID Greenway'a. Wiele z niej pewnie nie skorzystam bo w piątek powrót, ale zawsze to łatwiej "tapnąć" kartą niż klepać w apce...

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.