Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.10.2021, 17:30   #261
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

No właśnie... Bo tak w temacie ekonomii, to najtańszy I.D3 kosztuje 155 000zł a nowy golf 8 - 75 000.
To jest 80 000zł różnicy. Na krótkich dystansach ekonomia przemawia zdecydowanie za klasycznym zasilaniem.
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 17:37   #262
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

to już było.
Porównaj Golfa z podobnym wyposażeniem, silnikiem, przyśpieszeniem, radarami itp.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 17:48   #263
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

No właśnie czytam o klasyku (hybrydzie)
https://vw.plichta.com.pl/nowy-golf-...h-hybrydowych/
Potrafisz porównać, bo dla mnie ciut za dużo "abstrakcji"?
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 17:58   #264
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja wiele myślałem o elektrykach ale na myśleniu się skończyło.
Nowe polo 1.0tsi 95km kupiliśmy w 2019r
Nic się z autem nie dzieje, pali średnio 4.3l, nowe kosztowało 52tys wtedy.

Fajnie wyposażone,
Ekonomiczne
Ekologiczne.
Wielkości golfa iv.

Ciężko dyskutować z cena elektryków i tyle.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 20:43   #265
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Kowit Zobacz post
Ten I.D3 to z jakim nieeko modelem można porównać? Z Golfem, czy czymś mniejszym?
Tak naprawdę to z niczym, bo nie chodzi o wielkość, tylko o sprawność, nawet te systemy można by sobie darować. Zespół napędowy jest tym co jest nie do porównania. Trzeba pamiętać że chyba żaden golf nie posiada tylnego napędu. Przed chwilą podładowałem baterię i podjechał mercedes taki duży Van do wożenia turystów i facet chwali auto że lepszego nie ma ale narzeka na infrastrukturę a porusza się pewnie w rejonie Taormina Noto .
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 21:19   #266
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie A wszystko to przez consigliero ;-)

Przejechałem id3 wprawdzie tylko kilkaset km w weekend, ale porównałbym tak (pzostając w tej samej marce):
1. Przestronność wewnątrz, komfort i zawieszenie jak w Passacie (np. rozstaw osi jest prawie taki sam).
2. Komfort akustyczny/cisza jak w Pheatonie, albo lepiej. Chyba najlepiej w VW.
3. Zwrotność/skrętność jak w Polo.
4. Osiągi z wyjątkiem vmax jak Golf GTI.
5. Cena zakupu jak analogicznie wyposażony golf VIII, albo taniej. Uwzględniam dopłatę do EV.
6. Zasięg jak Golf GTI. Czas „tankowania” dłuższy, ale tankować można w trakcie snu np.
7. Napęd (na tylną oś) jak w BMW (brak w VW).
8. Przyjemność z jazdy jak w BMW (brak w VW).
9. Last but not least - to co napisał @Consigliero: zwinność, sprawność prowadzenia, praktyczność w codziennym użytkowaniu wokół komina. Brak w VW. Z tych co jeździłem, zwinniejszy był e208, ale to mniejszy samochód.

Także VW zebrał chyba wady swoich produktów od Polo do Pheatona i stworzył z nich id.3 😉.

Edit:
PS 10. Dlaczego porównujemy do Golfa? Bo wymiary zewnętrzne i bryła zbliżone do Golfa VIII?
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 21:40   #267
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Przejechałem id3 wprawdzie tylko kilkaset km w weekend, ale porównałbym tak (pzostając w tej samej marce):
1. Przestronność wewnątrz, komfort i zawieszenie jak w Passacie (np. rozstaw osi jest prawie taki sam).
2. Komfort akustyczny/cisza jak w Pheatonie, albo lepiej. Chyba najlepiej w VW.
3. Zwrotność/skrętność jak w Polo.
4. Osiągi z wyjątkiem vmax jak Golf GTI.
5. Cena zakupu jak analogicznie wyposażony golf VIII, albo taniej. Uwzględniam dopłatę do EV.
6. Zasięg jak Golf GTI. Czas „tankowania” dłuższy, ale tankować można w trakcie snu np.
7. Napęd (na tylną oś) jak w BMW (brak w VW).
8. Przyjemność z jazdy jak w BMW (brak w VW).
9. Last but not least - to co napisał @Consigliero: zwinność, sprawność prowadzenia, praktyczność w codziennym użytkowaniu wokół komina. Brak w VW. Z tych co jeździłem, zwinniejszy był e208, ale to mniejszy samochód.

Także VW zebrał chyba wady swoich produktów od Polo do Pheatona i stworzył z nich id.3 😉.

Edit:
PS 10. Dlaczego porównujemy do Golfa? Bo wymiary zewnętrzne i bryła zbliżone do Golfa VIII?
Widzę że kolejny kolega "spróbował" i lekko złapał się na wędkę.

Niech każdy spróbuje (podjechać do salonu, na 2h na pewno dadzą, a i na weekend da się), przeanalizuje swoje trasy, dopisze to do swoich potrzeb/wymagań i może uzna że to jest również dla Niego.
Golf 8 za 150kzł też nie jest tani, a nikt nie narzeka.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Matias, w grę wchodzą tylko używane, wtedy jako tako się to broni. Do tego kilka warunków, używasz dookoła komina, tankujesz u siebie w domu, godzisz się z zostawianiem wpiętego na noc w sieć (pewnie na początku bym nie spał ze strachu że auto i dom pójdzie z dymem), a poza tym jak już masz to przynajmniej w lecie przy PV każdy km jest jak za darmo.

Ps. Jakby mi przyszło kupić Leafa 1 dalej niż jego zasięg to pewnie pojechałbym po niego z lawetą
Przecież jak wpinasz komórkę na noc do kontaktu to śpisz dobrze :-), tylko nie wpinaj prostownika na noc do Tenery

Leaf I robi ok 100-140km na ładowaniu, a ile Ty robisz T4 dziennie? Tym białym to wiemy że całe nic ;-)

Ostatnio edytowane przez Novy : 22.10.2021 o 06:52 Powód: Połączenie postów
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2021, 21:46   #268
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 25 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie ma takiego auta które by tak sprawnie pokonywało te wąskie strome podjazdy, a wierzcie mi lub sami się przekonajcie na własnej skórze jak podjechać na 20% i jeszcze na skrzyżowaniu z inną dróżką przystanąć i następnie skręcić w którąś stronę. Już czuję też smród palonego sprzęgła. No chyba że automat, ale wtedy bez wycia silnika się nie obędzie. Drugim plusem jest sprawność na górskich drogach.
Jak widać Consi ma te same odczucia, których ja doświadczyłem na górskich drogach Skye tutaj:

Cytat:
Samochód spisuje się znakomicie. Wyruszyliśmy dzisiaj przed 10 rano z zasięgiem 182 mile i po odwiedzeniu wszystkich dzisiejszych atrakcji i pokonaniu ok 82 mil dojechaliśmy z wskazywanym zasięgiem 131 mil do największego miasteczka na wyspie - Portree. Wszystko dzięki terenowi górzystemu i jeździe w trybie B czyli z max regeneracją. "Odzyskane" 30 mil zasięgu to już jest coś

Druga sprawa to samochód super jeździ w górach. Pokonywanie wzniesień to sama przyjemność - nie słuchać silnika na wyższych obrotach, podjazd jest bardzo łatwy (jest takie angielskie słówko "effortless", które to dobrze oddaje) i nie trzeba wciskać pedału gazu mocniej w miarę wzniesienia. Samochód po prostu bardzo łatwo się wspina...
Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
to już było.
Porównaj Golfa z podobnym wyposażeniem, silnikiem, przyśpieszeniem, radarami itp.
Co do podobno tańszego Golfa 8 to rzeczywiście już rozmawialiśmy o tym tutaj. Wyszło chyba, że za porównywalnego osiągami Golfa 8 np. GTD trzeba zapłacić prawie tyle samo.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2021, 10:52   #269
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 25 min 7 s
Domyślnie

Ronin,
To nie jest tak, że w zimie zasięg spada o połowę. Myślę, że Leaf Gen1 spokojnie sobie poradziłby z Twoim dziennym przebiegiem.

EV database mówi, że przy -10*C Leaf 1 Gen powinien zrobić REALNIE ok. 90km po autostradzie i ok. 125 km w mieście. Pewnie sporo też zależy od stanu baterii / wieku samochodu.

https://ev-database.org/car/1011/Nissan-Leaf

Jedyny problem takiego Leafa jaki ja widzę, to ginący już standard wtyczki Type 1 czy CHAdeMO. Mógłby byc problem ze znalezieniem ładowarki... CHAdeMO są jeszcze dośc popularne ale Type 1 to już chyba realny problem, jak będzie za parę lat to nie wiem. Standard to teraz CCS dla DC i Type 2 dla AC.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2021, 11:53   #270
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 25 min 7 s
Domyślnie

Obejrzałem ten filmik i gość moim zdaniem popełnia jeden błąd szacując pojemność baterii (mówi o tym od ok 01:00). O ile go dobrze rozumiem to bierze wartość kW jaką pokazuje ładowarka przy ładowaniu od minimum do 100% jako tą ile udało mu się naładować baterii (czyli jaka jest jej realna pojemność).

Niestety to jest błędne podejście bo nie bierze się wtedy pod uwagę strat na ładowaniu, które są zazwyczaj ok 15% (największe straty są podobno przy ładowaniu ładowarką z gniazdka).
Po chłopsku mówiąc ładowarka np. pokazuje że pobraliśmy np. 50kW (i płacimy za 50kW) ale bateria została doładowana tylko np. 45kW. Bo są straty na przesył tej energii, na ciepło, na konwersję AC/DC itp.


Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Dobra znikam z tego wątku bo na złą drogę mnie sprowadzacie
Znikać nie musisz, każdy tu może pisać byle na temat A ostatnio Ci coraz lepiej z tym idzie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.