Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.12.2014, 16:44   #1
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie Gdzie na wakacje 2015?

Witam,
Był już Wschód, ten bliski i daleki, niemalże cała Europa i Gruzja. Teraz myślę gdzie się wybrać w 2015. W grę wchodzi Iran, wręcz pewne przygotowania już nastąpiły, jednak mam mieszane uczucia. Po co? Wiem, że sporo osób było i może wypowiecie się czy warto, ale szczerze? Kierownik drugiego motocykla uparł się na Iran, mnie osobiście nie pociąga, wolałbym "stany": Kirgistan, Tadżykistan.., a może nawet w zupełnie inną stronę..Maroko? Jak przejazd przez Ukrainę? Czy w Kazachstanie da się przejechać asfaltem lub niezbyt ciężkim offem (kierownik drugiego motocykla ma problem z kręgosłupem i ciężkie moto), aż do Kirgistanu? Jak wygląda nawierzchnia w Kirgistanie i M41 w Tadżykistanie? Podpowiedzcie proszę. No i czy warto pchać się przez Rosję?

ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2014, 17:11   #2
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Proponuję ominąć bałagan ukraiński i pojechać przez Łotwę bezpośrednio do Rosji. Możesz też przez Białoruś, ale to jedna wiza więcej. Do Kirgistanu oczywiście można dojechać asfaltem. Jest dłuższa przez Pietropawłowsk i krótsza przez Aralsk. Ta przez Aralsk miała trochę hardkorowych momentów w przeszłości, ale teraz jest tam fajna nawierzchnia. Z tego co wiem to remont trwał między Bajkonurem a Szymkentem. Być może się z tym uporają. M41 ma idealny asfalt aż do Sary Tasz. Dalej trochę dziur, ale do przejechania każdym ścigaczem Na przełęczach szutrowe odcinki. Generalnie M41 to 80 proc. asfalt i max 20 proc. szuterek.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2014, 19:24   #3
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Sambor, uwierz lub nie, ale czekałem na Twoją odpowiedź. Pocieszyłeś mnie wielce, tylko daj jeszcze dobry argument dlaczego Iran NIE. Bo kurcze oprócz tego, że mnie osobiście nie pociąga, nie słyszałem negatywnych opinii o tym kraju, wręcz przeciwnie, w samych superlatywach wszyscy się opowiadają za Iranem. Więc?
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2014, 22:55   #4
mystek


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 29
Motocykl: RD03
mystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 1 min 56 s
Domyślnie Gdzie na wakacje 2015?

Hej,
Byłem w Iranie w tym roku i IMO to naprawdę bardzo ciekawy kraj. Nastawiliśmy sie na unikanie miast, w zasadzie żadnych "przewodnikowych" highlightów nie ogarnelismy, ale to co zobaczyliśmy uznaję za swoją drugą najlepszą wyprawę😉
Relację robiłem niestety na innym forum, wiec mam nadzieję, że nikt sie nie obrazi za linka
http://advrider.pl/viewtopic.php?f=7...114&hilit=Iran


Ps. Ta naj... to północny Kaukaz offowo (o ile na krowie można mówić o jeździe w off) - od Elbrusa przez Bezengi, aż po góry i morze Dagestanu.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
mystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2014, 23:07   #5
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

ooo proszę, pięknie, pięknie. Dylemat jest, jednak chodzi mi po głowie M41 i twoje dane Sambor:
"...Generalnie M41 to 80 proc. asfalt i max 20 proc. szuterek." Czy to się tyczy całej M41 włącznie z Tadżykistanem?
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 01:06   #6
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Cytat:
Ta przez Aralsk miała trochę hardkorowych momentów w przeszłości, ale teraz jest tam fajna nawierzchnia
to byly czasy

teraz to juz(prawie) bylka z maslem

W Kirgistanie bardzo polecam doline Chetkel
malo kto tam zaglada( nikt?)
mi sie tam bardzo podobalo
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P1010173.jpg (434.0 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg P1010206.jpg (361.6 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg P1010171.jpg (519.7 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg P1010202.jpg (524.8 KB, 12 wyświetleń)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 01:32   #7
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Właśnie odjechała ode mnie Delica do Kirgistanu. Gadałem z kierowcą, między Bajkonurem i Szymkentem zostało 20 kilometrów drogi w remoncie. Na lato wszystko już będzie na pewno zrobione.
Dlaczego Iran nie? Nie ma argumentów. Bardzo fajny kraj. Wada jedyna to CdP i zamrożenie 20 z górą tysięcy złotych na kaucję.
W Kirgistanie cała M41 to dobry, bardzo dobry lub wręcz idealny asfalt. Tak naprawdę najgorszy odcinek to kawałek z Tokhtomysh do Jalalabadu. Najgorszy, bo nudnawy i nawierzchnia trochę nierówna. W Tadżykistanie do Khorogu na M41 szuter masz tylko na przełęczach Kyzyl Art, Ak Bajtal i później dopiero na ostatniej za Alichur. Inna rzecz, że asfalt tam pofałdowany jak kiedyś moskiewski Arbat - kak w riekie vada
Oczywiście można prawie całość załatwić fajnymi szutrowymi drogami, ale M41 jest taka jak ją opisałem.
Ja będę w tym roku w czerwcu/lipcu. Zapraszam
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 09:14   #8
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Najgorszy odcinek w KZ to był z Kyzyłorda do Aksay ok 70km to był totalny of Road , chaos, kurz , Tiry i krowy na drodze...... Tak było w czerwcu 2014.
Droga M41 ogólnie nie sprawiała jakiś mega trudności jedynie w górach i na przełęczach było troszeczkę gorzej. Na wyższych wysokościach może czasami szwankować samopoczucie i dokuczać " brak powietrza" dla motocykli ale idzie przeżyć.
Osobiście bardzo polecam tamte rejony.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 10:55   #9
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

No to cud, miód i orzeszki. Przekabaciłem drugiego kierownika i lecimy do "stanów" . Już się cieszę.. Pytanie jeszcze jaki okres najlepszy? Czytam, że piszecie o czerwcu, czyli rozumiem, że wcześniej niet? Co warto w Kirgistanie i Tadżykistanie?, bo na te dwa kraje głównie się nastawiamy. Ewentualnie czy warto na chwilę (2-3 dni) wjechać do Chin, jakoś po drodze?
Sambor jeszcze jedno, gdzie w czerwcu i lipcu można Cię spotkać? Przebywasz w jakimś konkretnym miejscu, czy generalnie jesteś tam gdzie Cię poniesie?

Dzięki za objaśnienia, jak zawsze można na Was liczyć!!
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2014, 11:50   #10
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 9 min 21 s
Domyślnie

My byliśmy w czerwcu bo po prostu najbardziej nam odpowiadał ten miesiąc i z powodu najdłuższych dni bo mieliśmy sporo tranzytu do przejechania
Co i gdzie zobaczyć KRG i TJ to jest mnóstwo w sieci opisane i w książce Sambora"Zjadłem Marco Polo" którą polecam przeczytać.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje z duchami Zwierzyniec Imprezy forum AT i zloty ogólne 193 17.09.2011 14:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.