Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2022, 21:04   #411
Szajfus
 
Szajfus's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2021
Miasto: Miasto Carycy Katarzyny
Posty: 17
Motocykl: CRF 300L
Szajfus jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Nieźle Horizon, sprzęcik domodzony jak ta lala.
Ja się mogę poskarżyć na forum że szyba i mocowanie ZETA dedykowane do CRF 300 jest totalną lipą w momencie kiedy mamy już podniesioną kierownicę.
Jest inny rozstaw śrub i nie pasuje do Accela. Czyli albo rybki albo akwarium. Jeśli zrezygnujemy z podwyższenia kierownicy to można zamocować szybkę jeśli mamy podwyższenie to nie mamy szybki. Niestety nie można rozwiercić szerzej otworów bo już nie ma gdzie wiercić. Trzeba by na wzór gdzieś wyfrezować takie cudo w CNC alo to już koszty.Szkoda
Szajfus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 13:17   #412
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie wiem czy to się łapie na moda CRF ale ja zmodziłem swoj tankbag wolfmana aby pozbawić go tych tasiemek i opasywania motocykla.
Zainspirowalem się tym o co pytał tu kiedyś Gilu i zrobiłem sobie takie elementy, resztę pozszywalem z cienkiej taśmy mocującej.
Do tego dokupiłem aluminiowe haki zintegrowane z taka szlufka jak w plecaku - nie wiem jak się to fachowo nazywa.
Czyli teraz mam taśmę naokoło główki ramy, i dwa talarki mocujące
Pętle taśmy na dwustronne pancerne 3M. W to hak, zaciąga się taśmę i siedzi.
Chciałem również kleić te mocowania z przodu ale nie ma tam za wiele płaskiego. Pojeżdżę to zobaczę jak to wychodzi.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 547A9679-C6DB-488B-9C93-07445E684842.jpeg (78.8 KB, 151 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg A7B9A8E3-3F68-4A0B-A3AB-2C2411A02744.jpeg (86.4 KB, 149 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 2A8D0750-F297-417B-B328-425AA5829428.jpeg (93.6 KB, 149 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 5693B6A6-3F3D-47B7-812D-91C64B5D4F52.jpeg (134.4 KB, 147 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 4D3952CE-78C5-489A-97DF-192128B8A576.jpeg (157.3 KB, 147 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 14:36   #413
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Fajna maszyna (do szycia)

Ciekawe czy ta taśma 3M da radę. Masz z nią jakieś większe doświadczenie?

U mnie trzymała się na niej stacyjka w XR i zero problemów. Potem jak ją przenosiłem w inne miejsce to przecinałem nożykiem tą piankę bo nie szło tego oderwać.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 16:07   #414
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ta taśma to jest najmocniejsza taśma jaka robi 3M. W standardzie używa jej gopro.
Dodatkowo tam nie ma siły rozrywajacej tylko ścinająca. Nie jest to idealnie przyklejone bo nie ma kawałka płaskiego a nie chciałem kleić do owiewki bo byłaby kolizja z kolanami. Ciągnąłem tak fest za tą taśmę to się blacha zbiornika rusza
Zatem myśle ze będzie dobrze - tankbag nie wisi na tym dodatkowo tylko się stabilizuje w zasadzie.

Maszyna to mercedes tamtych czasów - naumann und sohn. Mimo wieku ma zygzak, możliwość szycia dwiema igłami i cały napęd na walkach królewskich. Zajebista jest. Mam do niej cała skrzyneczkę oryginalnych utensyliów dodatkowo wraz z kwitami. Fajny kawał żelaza.
Podobno naumann było przedsiębiorstwem zatrudniającym najwiecej pracowników przed wojna. Maszyny do szycia, pisania, rowery. Masakrycznie dużo ludzi było potrzeba bo przecież wszystko było robione na miejscu a przedmioty te niemal każdy chciał mieć.


M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 16:25   #415
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Nie wiem jak Twoja, ale na YT widziałem że ta maszyna potrafi szyć wolno. Zazwyczaj aby tak było to musi mieć serwo silnik (albo krokowy?).

Te "nowe" domowe maszyny są straszne bo albo buczą i stoją w miejscu albo nagle ruszają na pełnej prędkości. A tak z serwem z gracją sobie szyje bardzo powoli. Z czymś takim szyje się naprawdę przyjemnie

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 18:08   #416
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Moja ma zwykły staropolski silnik TUR. Jak trzeba to możesz i dwa razy na sekundę sobie pyrkać. Naprawdę dobra jest ta maszyna.
Mam ze dwie koleżanki które szyją tak ze hej oraz Tesciowa co ma jakiegoś nowoczesnego Singera z plastiku. Jak patrzę na te współczesne maszyny i ich słucham to mnie śmiech ogarnia.
Sa awaryjne a do tego nic grubszego nie przeszyjesz. Moja spokojnie szyje skore.
Nie jest do tego zrobiona ale, jak się zaprę
Mam tez stary japoński overlock. Piękny.

Pojechałem sobie dzisiaj zatankować i póki nie zjechałem w offa, jadąc 65kmh zszedłem do 2.3l - aż mi się nie chce wierzyć.
Z gorszych rzeczy i trochę zaczyna mnie to martwić: zdarza się jej zgasnąć przy jakimś szybszym odkręceniu manety z wolnych obrotów. Najbardziej jak jest zimna. Czasami czknie i zdechnie. Ma ktoś tak czy ja mam taką nerwową prawicę?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 22:17   #417
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Też tak miałem, ale od jakiegoś czasu spokój. W tym sezonie jeszcze mi się nie zdarzyło.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 22:20   #418
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Miałem nawet tak, ze jak zdechła to nie mogłem odpalić. Chechechechłałem jakbym się gaznikowcem na bok wywalił i w końcu niechętnie ale zapaliła. To było na zimno. Nie wiem… xxxujowa mapa?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 22:46   #419
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 4 min 8 s
Domyślnie

To mój pierwszy motocykl i tak ...
Czasem wskaźnik biegów się jakby zawiesza, powiedzmy zatrzymał bym się na 3-4 biegu, chcę zjechać na "postoju" do "N" to mi się kreska wyświetla, musze jakoś inaczej przeredukować góra-dól żeby załapało, dwa razy tak chyba byłem zmuszony mieszać wajchą, ale to nie jest normalna sytuacja więc pewnie i czujnik oszalał, oczywiście to jakiś przypadek 1-2 razy bo normalnie takich akcji nie robie

Jechałem ostatnio i albo z 5 na 6 bieg nie wszedł, albo wypadł, może coś źle wysprzęgliłem ale miałem wrażenie że się łańuch zerwał albo co bo ja mu 6 i gaz i jakby zaskoczył a nagle leci luzem i prędkość spada możliwe to jest że złapał luz wbijając z 5 na 6?

Jako użytkownicy wielu motocykli, zdarza się Wam w ogóle nie używać pierwszego biegu? Czasem mam wrażenie, że nie jest potrzebny, czytałem też jakieś stękania na ten temat, jakie jest wasze widzi mi się? To norma taki króciutki bieg, potrzebny bo to enduro po prostu?

I teraz creme de la crem, można takiego kucyka odpalać na pych? Oczywiście mowa o sytuacji awaryjnej ... WSKę odpalałem : )

A co do odpalania to raz miałem problem na jesieni, niedługo po kupnie, ale wtedy kilka osób w tym dzieci oglądało i nie wiem ... może dużo zabaw manetką było bo motocykl w domu stał, wyprowadziłem i niby załapał ale zgasł, za chwile to samo, i to samo ale w końcu zaczął gadać, od tamtej pory żadnych tego typu problemów.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2022, 23:16   #420
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Thx za słowa uznania 8). Lece dalej, przednie kierunki do wymiana i tylna zębatka na 44 zęby. Będzie ogien.

Cytat:
Napisał Silv Zobacz post
teraz wygląda jakby miała z 34,3 KM
Zmodzę ECU to może ze 30 by zrobił xd.

Cytat:
Napisał matjas
Z gorszych rzeczy i trochę zaczyna mnie to martwić: zdarza się jej zgasnąć przy jakimś szybszym odkręceniu manety z wolnych obrotów. Najbardziej jak jest zimna. Czasami czknie i zdechnie. Ma ktoś tak czy ja mam taką nerwową prawicę?
matjas i sysiek - kilka razy miałem to samo z gaśnięciem na zimnym a potem chwila chechłania. Na grupie na FB to samo pisali - po prostu ten typ tak ma. Nie ma się.co martwić.

Cytat:
Napisał sysiek300
Czasem wskaźnik biegów się jakby zawiesza, powiedzmy zatrzymał bym się na 3-4 biegu, chcę zjechać na "postoju" do "N" to mi się kreska wyświetla, musze jakoś inaczej przeredukować góra-dól żeby załapało, dwa razy tak chyba byłem zmuszony mieszać wajchą, ale to nie jest normalna sytuacja więc pewnie i czujnik oszalał, oczywiście to jakiś przypadek 1-2 razy bo normalnie takich akcji nie robie
Mam to samo w tym motocyklu. Nie da rady na postoju zejść 2-3 biegi w dół. Trzeba redukować w trakcie jazdy po prostu.

Cytat:
Napisał Szajfus
Nieźle Horizon, sprzęcik domodzony jak ta lala.
Ja się mogę poskarżyć na forum że szyba i mocowanie ZETA dedykowane do CRF 300 jest totalną lipą w momencie kiedy mamy już podniesioną kierownicę.
Jest inny rozstaw śrub i nie pasuje do Accela. Czyli albo rybki albo akwarium. Jeśli zrezygnujemy z podwyższenia kierownicy to można zamocować szybkę jeśli mamy podwyższenie to nie mamy szybki. Niestety nie można rozwiercić szerzej otworów bo już nie ma gdzie wiercić.
Dobrze, że piszesz. Dlatego nie wziąłem szyby ZETA bo coś czułem, że będzie nie halo. Wolałem coś co jest mocowane do lag, bo na kierownicy za dużo gratów to nei zdrowo. Z kierą mam też ten problem, że chciałbym zmienić na ackesoryjną, ale wiąże się to z przedłużaniem linek, a na razie nie mam najmniejszej ochoty tego robić . Do tego mam już podwyższenie 50 mm accela które do nowej kierownicy nie będzie pasować i 200 zł pójdzie psu w d...
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 466 20.04.2024 22:50
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.